Stypendia i nagrody sportowe rozdane

7

W dniu 8 lutego 2017 r. w sali kameralnej Samorządowego Ośrodka Kultury odbyła się uroczysta gala dla sportowców osiągających wysokie wyniki sportowe w 2016 r. Miała ona na celu podsumowanie osiągnięć, uhonorowanie tak zawodników, jak i trenerów, wręczenie listów gratulacyjnych. W gronie zaproszonych gości byli m. in.: Wiesław Ordon – Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Leszek Mirowski – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba, Stanisław Skimina – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu, Damian Diektiarenko – prezes MKS Stal Nowa Dęba, Grzegorz Sudoł – 3-krotny olimpijczyk pochodzący z Nowej Dęby, Edward Bernaszewski – wiceprezes koła wędkarskiego nr 12 w Nowej Dębie. Zgromadzeni wysłuchali prelekcji dotyczącej historii klubu karate w Nowej Dębie, której dokonał pan Ryszard Kiper. Następnie pan Przemysław Wolan przybliżył wszystkim stosunkowo nową dyscyplinę sportu, jaką jest speed-ball. To za Jego przyczyną sport ten zaczęto uprawiać w Polsce, a pierwsze w naszym kraju Stowarzyszenie Miłośników Sportu Speed-ball powstało w naszej gminie – w Jadachach.

Wśród sportowców nagrodzonych stypendiami sportowymi znaleźli się: Sylwia Bąba (lekkoatletyka) , Beata Mycek (badminton), Patryk Kopeć (badminton), Rafał Lejko (badminton) i Tymoteusz Plaskota (wędkarstwo spławikowe).

Wśród zawodników uhonorowanych nagrodą pieniężną znaleźli się: Natalia Zielonka (speed-ball), Natalia Róg (badminton), Zofia Tomczyk (badminton), Dawid Jachyra (lekkoatletyka), Marcel Prokopiuk (lekkoatletyka), Patryk Róg (badminton), Jakub Suszyński (badminton) oraz Rafał Czachor (lekkoatletyka).

Wśród trenerów uhonorowanych nagrodą pieniężną znaleźli się: Julian Zięba (trener lekkiej atletyki), Ryszard Kiper (trener karate), Adam Bunio (trener badmintona), Mateusz Czachor (trener badmintona) oraz Przemysław Wolan (trener speed-ball).

Wszystkim nagrodzonym serdecznie dziękujemy za rozsławianie imienia Nowej Dęby na arenie krajowej i międzynarodowej życząc jednocześnie wytrwałości w dążeniu do mistrzostwa i kolejnych zwycięstw.

Iwona Serafin
Menadżer sportu
SOSiR Nowa Dęba

7 KOMENTARZE

  • Najważniejsi w N.D. są kometkarze i biegacze, Stąd nagrody dla emeryta p. Zięby i najlepszego w całej pol.-wsch. Polsce „rakietkarza” p. Bunio, A pływacy,,,no cóż, kto ich tam widział w tej niezbyt czystej wodzie.

  • Co do czystosci wody w basenie, zasloni sie dyrektor papierkiem z sanepidu ze woda spelnia wymagania, tylko ze wanna basenu brudna ze zaczyna kwitnac no i plytki wokol to co one na sobie, moze czego nie maja ???

 1. „Speedball (narkotyk) – mieszanka lub zestaw dwóch substancji narkotycznych, z których jedna pobudza centralny układ nerwowy, a druga (opioid) działa depresyjnie, stosowane jednocześnie. Praktyka, która pojawiła się w środowisku narkomanów w latach 30. XX wieku. Termin speedballing stał się znany szerszej publiczności w 1982, gdy został wymieniony w mediach jako przyczyna śmierci Johna Belushiego[1].” cytat z encyklopedii

 2. Dzieci z sekcji pływackiej Piranie równiez odnosza sukcesy, rywalizując z najlepszymi na Podkarpaciu….Dlaczego nasze szanowne władze tego nie zauważają ??? Czyżby nie spodziewali się aż takich osiągnięć i jest im to nie na rekę???

  • Pan przewod. Skimina wspiera tylko kopaczy, biegaczy i siatkę ! Tyle w temacie….
   Pływacy niech spływają … !!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here