Szpital członkiem Międzynarodowej Sieci Szpitali Promujących Zdrowie

27

2013-11-21

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie otrzymał certyfikat przynależności do Międzynarodowej Sieci Szpitali Promujących Zdrowie. Nie jest to pierwsze uznanie dla nowodębskiej lecznicy w zakresie działań podejmowanych na rzecz promocji zdrowia. 21 czerwca 2001 roku, szpital został włączony do Polskiej Sieci Szpitali Promujących Zdrowie

Celem przewodnim działalności Sieci jest rozpowszechnienie promocji zdrowia w środowisku szpitalnym oraz na obszarze objętym jego działaniami profilaktyczno-terapeutycznymi. Szpitale należące do sieci realizują 5 zadań obligatoryjnych, a także programy własne.
To: włączenie zespołu promocji zdrowia w struktury szpitala, prowadzenie edukacji zdrowotnej, podejmowanie działań na rzecz zdrowego żywienia, działalność antynikotynowa oraz współpraca ze środowiskiem lokalnym.

Ponadto Szpital Promujący Zdrowie ma za zadanie rozwijać umiejętności pacjentów i ich rodzin w dziedzinie zachowania zdrowia.

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie posiada 8 Oddziałów szpitalnych o łącznej sumie 271 łóżek oraz 36 łóżka w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym i 15 dla noworodków. Ponadto oferuje ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w 19 poradniach, posiada oddział pomocy doraźnej i poz. oraz dział diagnostyczny (10 pracowni).

PT

27 KOMENTARZE

 1. Słyszałem że mieli zawiesić przy wejściach tabliczki że w tym szpitalu nie bierze się łapówek , a jeśli już ktoś jej zażąda to był podany nr telefonu pod który trzeba dzwonić. Niestety ktoś z "obsługi" oponował.
  Ciekawe czy to niższy personel czy może salowe ???

 2. Panie dyrektorze Tomczyk !

  Podejrzewam, że pan to czyta a jeśli nie to i tak ktoś pana o tym poinformuje. Z oczywistych względów bojąc się o prace muszę zabierać głos anonimowo, bo w tej demokratycznej gminie i demokratycznym państwie można korzystać z wolności słowa o ile wychwala się władze, dyrektorów, starostów itd. Tyle tytułem wstępu. Przechodzę do rzeczy.

  Kiedy zadbasz pan o personel niższego szczebla? Pielęgniarki i salowe to najbardziej poniżana grupa w tym szpitalu. Zarabiają ochłapy a pracują najwięcej gdy lekarz sobie śpi na dyżurze. I dziwicie się że kobiety zmarnowane życiem jak urobione po pachy za grosze a jak proszą o kilka groszy podwyżki to słyszą, że jak się nie podoba to mogą odejść. Czy to prawda, że pan Tomczyk chce być burmistrzem? To ciekawe. Może najpierw rozwiąże pan problemy szpitala i personelu? Niektórzy śmieją się, że te dwa barany przed szpitalem to jakiś symbol i metafora. Z grzeczności nie podejmę się jej rozszyfrowania. Dziękuję za uwagę.

 3. Witam on to czyta i co z tego jak ma wszystkich w du…… parobek PO wiec wszystko jasne ,może tak przeprosi rodzinne pana który w poniedziałek czekał na karetkę 20 min (ul. al. zwycięstwa ) i się nie doczekał i zmarł

 4. Może w końcu ktoś z ZOZ dokładnie przyglądnie się jak wygląda przychodnia w Nowej Dębie,jak pamiętam od lat 70-tych ubiegłego wieku nic się nie zmieniło,poza okablowaniem,które wisi i straszy.
  Te same stare krzesła,podobny kolor lamperii,ciasne korytarze,gabinety lekarskie w większości na 1 pietrze, starszym ludziom ciężko wyjść(alpejska wspinaczka) na piętro, brak windy.Po prostu tragedia,jeszcze relikt PRL.Może decydenci przejadą się do Majdanu i zobaczą jak tam wygląda przychodnia.
  Panowie żenada i wstyd, może w końcu ktoś się obudzi z letargu i ruszy ten temat.
  Radni od kilku lat proponują przeznaczyć środki z budżetu gminy na budowę nowego komisariatu policji a może by tak wybudować nową przychodnię na miarę naszych czasów.
  Jak to widzi radny Marka.O z Ratusza.

 5. Szczerze jest mi niedobrze, gdy czytam czasami komentarze na tej stronie. Wam wiecznie jest źle… ktoś wybije się z tłumu rządzących ignorantów i próbuje zrobić coś dobrego, to zamiast wspierać go w działaniach i kibicować lepiej zmieszać go z błotem. Patrząc na pracę szpitala na prawdę dostrzegam pozytywy, bo trzeba być ślepym żeby ich nie widzieć. Idealnie nigdy nie będzie, ale jest na prawdę dobrze. Ja akurat w przeciwieństwie co do niektórych trzymam kciuki, niech Pan się nie przejmuje docinkami zakompleksionych anonimów i robi swoje. Powodzenia.

 6. #12
  Znakiem tego zyjesz człowieku w zapyziałej komunie rusz du…pe i zobacz jak wygląda opieka społeczna gdzie indziej – nie bądź śmieszny

 7. Rozumiem, że jesteś taki Obieżyświat i masz tak ogromną wiedzę na temat pracy szpitala. Jak wszyscy tutaj. Masz rację, moja d…. raczej nie opuszcza "zapyziałej komuny" i właśnie dlatego potrafię dostrzec różnicę między tym, co jeszcze niedawno działo się z naszym szpitalem (czyli nic się nie działo), a jak to wygląda teraz. Nie porównuj szpitali z innych miast, porównaj to co było w naszym kilka lat temu. Poprawa jest, powoli ten śmieszny szpital zaczyna wychodzić z dołka. Czego oczekujesz? Że przyjdzie dobra wróżka, machnie różdżką i wszystko będzie pięknie? Zmiany następują powoli, tak to działa, cudów nie ma. Ale oczywiście "znawcom" we wszystkich dziedzinach wiecznie będzie źle.

 8. Facet płacimy podatki zusy i tem podobne akie same jak w Warszawie a cy my gorsi jesteśmy .Jesteś zapyziałem śmierdzielem i to ci wystarczy żeby zdechnąć w norce .Co to medycyna nawet nie słyszałeś

 9. [quote][/quote]
  Zapomniałeś(aś) dodać, że idą jeszcze na dyżury kontraktowe lekarzy z Mielca, Stalowej Woli, Tarnobrzega i cholerka wie skąd jeszcze:o

 10. #16 obawiam się ,że mijasz się z prawdą.Wysokość wynagrodzenia (patrz – podatki) Praca (ta sama!)inaczej kosztuje w Wolsce podkarpackiej inaczej w zaqchodniopomorskim. :|

 11. Ciesz się, że chcą tu przyjeżdżać. Przynajmniej ma kto leczyć. Ciekawe co byście gadali gdyby zlikwidowano ten szpital i trzeba by jeździć do Tarnobrzega lub gdzie indziej?

 12. Przychodnia Zdrowia nie należy do "ZOZ" to własność miasta i gminy , a gabinety które tam są – to są prywatne gabinety lekarskie nie mające nic wspólnego z szpitalem (nie podlegają dyrekcji szpitala). Więc z pretensjami #9 to do naszego sołtysa (czytaj burmistrza).

 13. byłam w ńowej ebie i powinnam wziąć zastrzyk. przechodząc koło przychodni weszłam i chcialam spytać spotkanego …. lekarza gdzie mogę go wykonać. wysoki lekarz nie dał dojść do głosu krzycząc ja teraz mogę być w Ameryce.Bez komentarza.

 14. W tym szpitalu pielęgniarka i salowa to jak stołek na wyposażeniu…nikt się z nami nie liczy.Prosimy o podwyżki ,ale słyszymy że inwestycje są ważniejsze!!! Kiedy to się wreszcie zmieni,bo już mamy dość !

 15. [quote]Zarabiają ochłapy a pracują najwięcej gdy lekarz sobie śpi na dyżurze[/quote] na taki argument – każdy lekarz w duchu pomyśli – jak byliście na imrezach a ja wkuwałem po nocach przewód pokarmowy i jelita inne.Lekarz powinin zarabiać naprawdę porządne pieniądze!Koniec Kropa.Personel powinien zarabiać godnie – nie jakiś obecny shit..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here