Tak wygląda ul. Sygnałowa po „remoncie”.

66

Jak mówią mieszkańcy miała być kiełbasa wyborcza, a jest wstyd i kompromitacja. Ulica Sygnałowa „po utwardzeniu” wygląda tak samo jak przed, albo i gorzej! Pieniądze – dosłownie i w przenośni- poszły w błoto!

Mieli nawieść tłuczen, ja nie znalazłem ani kamienia z tłucznia. Przyjechali spycharką podrównali, walcowali walcem nawet kałuże. Brak jakiegokolwiek nadzoru, kolejna kasa wydana na przedwyborczy bubel– relacjonuje jeden z mieszkańców.

„Tłuczeń” z ziemią i piachem
Kolejna sprawa. Wiele osób podnosi, że „tłuczeń” jaki pozyskiwała gmin w ramach kruszenia materiałów znajdujących się w magazynie PGKiM był „przemielony” razem z ziemią i piachem. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że takie zmieszanie materiałów spowoduje, że pozyskany w ten sposób materiał będzie bezużyteczny. Dodajmy, że kruszenia materiałów dokonała prywatna firma za kwotę ponad: 49 000 złotych! Na pytanie, dlaczego firma ta dokonała kruszenia razem z ziemią i piachem zastępca burmistrza Zygmunt Żołądź odpowiedział, że taka była umowa…

tłuczeń

I tak oto (tym razem zgodnie z umową) pieniądze nowodębskiego podatnika w kwocie ponad 49 tysięcy złotych poszły dosłownie i w przenośni w błoto.

Jeżeli także na waszej ulicy zrobiono drogę w ten sposób, przyślijcie zdjęcia na adres redakcji: infonowadeba@op.pl

66 KOMENTARZE

  • Czego ma odejść za piękny i funkcjonalny dworzec ,za dom kultury ,za ścieżki rowerowe ,basen ,za parkingi nie ma praktycznie problemu z parkowaniem auta,chyba tylko ślepy tego nie widzi.Mości krytykanci w Polskę ruszcie i zobaczcie jak na tle wielu takich miasteczek wygląda Nowa Dęba.Nie przesadzajcie z długami jest okazja trzeba to wykorzystać bo to się skończy kiedyś i znowu będą krzyczeć że nic nie zostało wykorzystane że fundusze UE przepadły.

 1. No dobra! Raz się może zdarzyć fuszera.. dwa razy. Ale na litość Boską, to już jest jakaś czarna seria. Przecież ci goście zupełnie nie panują nad tym co się dzieje. ORDON MUSI ODEJŚĆ.
  Jakby tak zliczyć te wszystkie pomyłki, fuszerki, wtopy. O ile gmina byłaby dzisiaj bogatsza gdyby nie one? Jak się wydaje publiczne pieniądze to trzeba dbać, pilnować. A nie wszystko na odpier**. Wziąć kredyt i wydać kasę o tak na odpier** to każdy głupi potrafi. Nie jest to jakaś domena nauczyciel z Tarnowskiej Woli. Powinna być kadencyjność bo widać, że rutyna gubi.

  • To rzczej trzeba by wymienić nie tylko burmistrza ale i całą radę i broń boże nie głosować na tych którzy do tej pory byli, bo przecież burmistrz podpisuje umowy a zatwierdza umowy i planu rada miasta, a w szczególności komisja inwestycyjna. Jeśli chodzi o komisje inwestycyjną wszystkim krytykującym burmistrzów radzę by sprawdzili jej skład i dobrze zastanowili się na kogo chcę w niedalekich wyborach głosować.

 2. Ta droga to typowy przykład inwestycji wykonanej przez Wiesława Ordona. Fakt, tutaj zmarnowane są małe pieniądze, może pare tysięcy złotych – ale ludzie, tak jest na każdej robocie !!!! Ta gmina nie wytrzyma dłużej takich takich rządów.

  • Nie widzę ani jednego powodu aby głosować na Skiminę. A tak w ogóle to wstyd aby człowiek siedział kilka lat jako radny i nic się nie nauczył. Proponuję taką drogę do domu Skiminy, pod sam próg!!!

  • Mieszkam na Kościuszki i nie interesuje mnie jaks wiejska droga, głosuje na „Nasz Samorząd” i pana Ordona. Ostapko szuka dziury w całym, błąd może się zdazryc

  • Ostapko przecież siedzi w komisji inwestycyjnej i teraz kwestionuje to co sam zatwierdził. Burmistrz tylko umowę podpisał

  • Ostapko jest w mniejszości. Rządzi w komisji i radzie banda Ordona, która głosuje tak jak Ordon kazał. Wniosek: nieudaczników na czele z ordonem należy pogonić.

  • Pewnie w tym gruzie co nawieźli były metalowe podkładki, druty fi 5, szklo, sprasowane wiaderka po farbie, różnego rodzaju foliowe worki itp. Jeżeli dla kogoś to jest ok to znaczy że mieszkaniec Nowej Dęby nie jest wymagający i można mu wcisnąć każdy bubel. Pasowało tylko zadzwonić na Straż Miejską i zgłosić nawiezienie śmieci na gminna drogę „zanieczyszczenie jezdni” ciekawe jak by sie wtedy sprawa potoczyła??? Nikt tego gruzu nie przeglądnął sypali jak leci.

 3. Właśnie takim zwolennikom jak wy w tej części porab debskich nie ma nawet oświetlenia, jeżeli to dla ciebie jest tluczen to nie mam więcej nic do powiedzwnia. Tu nie chodzi o nycie za czy przeciw skiminie, bo to zwollennicy skiminy niepotrzebie zaczęli gadke za czy przeciw. Mnie interesuje zetelne wykonanie roboty, fuszerki to można robić u siebie w domu jak się lubi.

 4. Droga z takiego materiału po opadach zawsze będzie tak wyglądała ,ciekawy jestem jak miałaby wyglądać po deszczu według autora tego reportażu.To nie jest droga asfaltowa,po co tak judzić jeden na drugiego.

  • Jak sie nawiezie ziemi to wygląda tak jak na załączonym obrazku. Jakby był tłuczeń to bytak nie wyglądało. A nie ma tłucznia bo zmielili kamień z piachem. Efekty na zdjęciach. 49 tyśków psu w d…pę. Ale kogo to obchodzi? Przecież to publiczne czyli niczyje.

  • To po co było remontować i tracić kasę skoro twoim zdaniem to normalne że tak będzie wyglądać po deszczu?? Otóż po to był remont żeby tak nie wyglądała. Kasę zmarnowali i tyle. Kolejny raz. Ale stać nas! Kolejny kredyt Ordon weźmie i będzie fajnie.

 5. Drogi mieszkancu ja ma pismo od burmistrza ze miał być nasypany tluczen, i właśnie poto miał być remont żeby tak droga po deszczu nie wyglądała. Widzę że duża część ludzi w nowej debie zadowoli się byle guw…..nem, i chyba nie wie co to remont. Tu cały czas się rozchodzi o nawierzchnie z tlucznia.

 6. Następny celny strzał w Odrona- oj ciężko będzie uzbierać 51 % głosów poparcia.
  Natomiast notowania rywala wzrosły po tym artykule o 5 punktów procentowych..

 7. jest okazja wybrac Pana Skimine i dokonczy oswietlenie dalsze ulicy , a droga po deszczu zawsze bedzie podobna , potrzebny asfalt, chyba wszystko przed nowymi radnymi

  • Co ty pieprzysz człowieku,czegoś ty sie najadł, a może żartujesz, albo coś masz z głową , chyba, że prowokujesz. Innych opcji nie widzę, czytając twój wpis . Bo , że ktoś może być aż tak głupi ( delikatnie pisząc),jakoś uwierzyć trudno

 8. dróg wiele ale takich cyrkow jak na dzielnicy zarzadzanej przez gospodarza k.skimine to nie ma na zadnej wsi naszej gminy zapraszam na przejażdżkę rowerowa wszystkimi drogami asfalt jest tylko na nielicznych.

 9. dla porównania za 49 000 zł gmina mogłaby kupić w zależności od ceny około 1500 ton kruszywa co z kolei pozwala na wykonanie drogi z tłucznia o szerokości 4m i grubości warstwy 15 cm długości 1100m lub podbudowy pod chodnik 2m długości 3500m.Mam na myśli bardziej racjonalne wykorzystanie środków.
  Jeżeli chodzi o pozyskanie gruzów betonowych z rozbiórki dróg chodników i innych elementów infrastruktury drogowej i nie tylko trzeba zawsze kalkulować koszty przetworzenia i składowania tego materiału i zwracać szczególną uwagę aby w trakcie rozbiórki nie był on mieszany z ziemią i innym elementem, bo taka mieszanka nadaje się tylko zadołowania.

 10. zdaje się że w Alfredówce zrobili ten sam cyrk, z oddali widać to utwardzenie, smiechu warte. Oj Wiesiu nie zagrzejesz tu juz dlugo…Zeszpecili tylko piekny krajobraz

 11. Skimina nawozi drogi tluczniem tuz przed wyborami 8 lat sie prosze o asfalt i nic pozatym to niewiele robi, chyba ze obok wlasnej posesji, mam nadzieje ze nie bedzie mu dane byc radnym ponownie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here