(ZDJĘCIA) Wojewódzki turniej dzieci w badmintonie

10


W Nowej Dębie rozegrany został kolejny w tym sezonie, a pierwszy w 2011 roku w Nowej Dębie Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Dzieci w badmintonie. Na starcie zawodów stanęło 40 zawodniczek i zawodników z całego Podkarpacia.

Turniej najmłodszych adeptów badmintona swoją obecnością zaszczycili: V – ce Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Pan Jerzy Sudoł, V – ce Prezes Polskiego Związku Badmintona, V – ce Prezes Polskiej Fundacji Badmintona i równocześnie Prezes Podkarpackiego Związku Badmintona Pan Krzysztof Ostrowski, Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie Pan Ryszard Szafran, Radny Rady Miasta i Gminy Nowa Dęba Pan Marek Ostapko, Szef Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, aktualny v – ce mistrz Polski weteranów w kategorii + 45 lat Pan Bogdan Gunia, nowo wybrany Zarząd MKS \”Stal\” w osobach: Pan Damian Diektiarenko – Prezes, Pan Leszek Pabian – Pierwszy V – ce Prezes Zarządu, Prezes największej spółki w Nowej Dębie \”Dezamet\”, Pan Tomasz Zieliński – sekretarz, Pan Janusz Biliński – członek Zarządu, a zarazem główny sponsor turnieju, Pani Agnieszka Trzeciak – szefowa \”Biedronki\” w Nowej Dębie – drugi sponsor turnieju oraz Prezes sekcji badmintona Pan Zygmunt Kamiński.

Turniej rozgrywany był tylko w grach pojedynczych i dostarczył publiczności wielu emocji. W kategorii chłopców znakomicie spisali się najmłodsi adepci badmintona ze Stali Nowa Dęba. Zwyciężył Rafał Lejko, który w półfinale pokonał turniejową jedynkę, a w finale po znakomitej grze pokonał wyżej notowanego Jakuba Kufla – nr 2 na liście klasyfikacyjnej (UKS Orbitek Straszęcin) 2:0 (21:18; 21:13). Trzecie miejsce wywalczył Patryk Róg, a piąte Jeremi Łeptuch (obaj ze Stali Nowa Dęba). W kategorii dziewcząt zwyciężyła Paulina Wilczyńska (UKS Orbitek Straszęcin), która w finale pokonała Natalię Róg (MKS Stal Nowa Dęba) 2:1 (5:21; 21:19; 21:18). Piąte miejsce wywalczyła Beata Mycek (Stal). Finały tak w kategorii dziewcząt, jak i chłopców stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a zgromadzonej publiczności, szczególnie rodzicom przysporzyły wielu niezapomnianych wrażeń i emocji!

Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi (rakiety, bombki, napoje i słodycze), które ufundował właściciel firmy produkującej ozdoby choinkowe Pan Janusz Biliński z Nowej Dęby, natomiast szefowa firmy\””Biedronka\” w Nowej Dębie Pani Agnieszka Trzeciak wręczyła pierwszej ósemce w kategorii dziewcząt i chłopców paczki ze słodyczami i napojami.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, co w Nowej Dębie stało się i jest już wieloletnią tradycją i co na każdym kroku podkreślali wszyscy uczestnicy nowodębskiego turnieju!

MKS Stal Nowa Dęba


10 KOMENTARZE

  1. Wielki szacunek dla wszystkich ludzi, którzy w jakichś sposób angażują się w takie imprezy. Wielki szacunek dla P. Biliśnskiego za sponsorowanie imprez tego typu. Ludzie przychodzą i korzystają, lecz nikt nie zwraca uwagi na fakt, że ktoś musiał na to wszystko wyłożyć pieniądze. Smutny jest fakt, iż gdy Pan Ostapko czyta listę sponsorów NALP na trybunach brak braw. A to dzięki spółce Begg i Biliński możemy się bawić. Nie popieram z drugiej strony polityki co do drużyny FB Design gdzie w drużynie grają sami zawodowcy a ligę nazywamy amatorska, ale pomijajac ten fakt, gratuluje serca i ochoty do sponsorowania takich imprez. Kiedys pisalem ze warto zeby Pan Bilinski ze swoim kapitalem wniosl wklad w pilke nozna w Nowej Debie i widze, ze moze cos z tego bedzie :) wszystko jest na dobrej drodze. Nie zapominajmy ze to sa pieniadze ludzi, ktorzy musieli do nich kiedys dojsc w jaki sposob poswiecili swoje zycie by zbudowac swoje kapitaly. Teraz dziela sie z innymi, pomagaja Nowej Debie, mieszkancom. I chociaz ludzie sa jacy sa, maja rozne charaktery, to jednak nie zapominajmy o tym co robia dla miasta i dla innych. Powodzenia i dziekuje;)

  2. Miłe to co piszesz – gi gi deago i popieram takie myślenie i w całości się zgadzam z Tobą .
    Panowie sponsorzy Nasze serce za wasze Serca:)
    Pozdrawia Was Wiekowy zawodnik Stali :)

  3. FB Design – Bilinski i jego drużyna daje kasę zawodnikom daje kasę na turniej i robi co chce, ma zawodników z kat chce. Taka polityka

  4. gi gi deago – zawodowcy gdzieś muszą grać nie ma znaczenia czy to FBD w Media czy Turbo byle blisko STALI zrozumiesz politykę za kilka tygodni .:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here