Technicy mechanicy na praktyce w Berlinie

4

Uczniowie Technikum Mechanicznego w Zespole Szkół nr 2 w Nowej Dębie w dniu 28 lutego 2016 r. wyjechali na miesięczną praktykę do Berlina. Wyjazd jest zorganizowany przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS+, sektor: Kształcenie i Szkolenie Zawodowe, akcja 1 „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego” realizowany w naszym kraju przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję programu ERASMUS+.

14 uczniów odbywa praktykę w niemieckich firmach, w których uczą się obsługiwania maszyn CNC. Pracują na zmiany od 6.00- 14.00 i od 14.00- 22.00. „Musimy wstawać o 4.00 rano, gdyż dojazd zabiera godzinę, a na stanowisku pracy musimy być przed szóstą godziną”, mówi jeden z praktykantów. Uczniowie mają możliwość pracy na różnych maszynach sterowanych numerycznie, na których wykonują części do motocykli BMW. Mogą również poćwiczyć język niemiecki i angielski praktycznie. W wolnym czasie zwiedzają miasto i poznali już, Aleksander Plac, na którym jest słynna wieża, z piękną panoramą miasta, Bramę Brandenburską, Wyspę Muzeów, Pergamon Muzeum, Bundestag.

Praktyka daje możliwość odnalezienia się w dużym mieście, poznania komunikacji miejskiej U- Bahn, S- Bahn, czytania rozkładów jazdy w języku obcym, radzenia sobie z przesiadkami w połączeniach. Czasami zdarzają się sytuacje nietypowe, tak jak to było w przypadku awarii przewodów elektrycznych i metro w nocy nie jechało. Chłopcy musieli dojechać do hotelu w inny sposób. Praktyka zagraniczna jest prawdziwą szkołą sprawdzenia własnej dojrzałości. Praktyka trwa do 25 marca 2016r.

 

Bogumiła Kumięga

Źródło: ZS2

4 KOMENTARZE

    • Dzieci uczą się czytania ,czy dzieci uczą się czytać…uczę się czesania klientów, uczę się czesać, a może inaczej np.pojadę lub będę jechać, I jak powiesz ??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here