Termin składania kandydatów na burmistrza przedłużony

76


Miejska Komisja Wyborcza w Nowej Dębie informuje, że w gminie Nowa Dęba zgłoszono tylko jednego kandydata na Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba i w związku z tym wzywa do dokonania dodatkowych zgłoszeń kandydatów na Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Termin zgłaszania kandydatów ulega przedłużeniu do dnia 2 listopada 2010 r. do godz. 24:00. Zgłoszeń należy dokonywać w siedzibie Miejskiej Komisji Wyborczej w Nowej Dębie przy ul. Rzeszowskiej 3, pokój nr 104, I piętro.

Terminy przyjmowania dodatkowych zgłoszeń:
w dniu 29 października 2010 r. od godz. 14:00 do godz. 15:30
w dniu 2 listopada 2010 r. od godz. 15:30 do godz. 24:00.

A jeśli będzie tylko jeden?
Zgodnie z przepisami jeżeli zostanie zarejestrowany tylko jeden kandydat wybory przeprowadza się, z tym, że za wybranego, uważa się kandydata który uzyskał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów. W przypadku gdy osoba chcąca zostać burmistrzem nie uzyska więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, wyboru wójta dokonuje rada gminy bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady w głosowaniu tajnym.

MKW/Info

76 KOMENTARZE

 1. mam nadzieję, że nie znajdzie się chętny :P, a tak poza tym to i tak można zastosować zasadę głosowania na obydwu kandydatów jednocześnie, tym samym pozostanie podjęcie decyzji wyboru przez radę, a mam kolejną nadzieję, że W. Ordon nie zostanie wybrany na kolejną kadencję. No chyba, że go powoła Tusku :@

 2. No i znalazła sie metoda na Ordona.Będzie sam nie uzyska półowy głosow i nowa rada go nie wybierze,
  teraz każdy kandydat nowy to PODSTAWIONY FIGURANT !!!!

 3. Nikt sie nie goraczkuje ale zastanawia nad problemem naszego misateczka.Moze powstanie monachia Ordonowska.
  Ma przecież syna a wiec można wlądze przekazywać z pokolenia na pokolenie.
  Koronowanie w Kościele na Gorce!!!21 listopada o 16.00

 4. jest kandydat niezależny politycznie i finansowo.solidnej postawy,wyksztalcony,elokwentny ktory zna dobre i zle strony Nowej Dęby -Typujcie!Ja o 22.00 dam odpowiedz kogo mam na myśli.
  Inicjały ; P.G z ul.Kościuszki

 5. No to ja tak: Ordon nie otrzyma 50 %+1 głosów i będzie rada wybierać – chcialbym to bardzo by został nim PAN MAREK OSTAPKO, pokazałby jak powinien funkcjonować urząd i burmistrz poprzez swoją osobę

 6. tytul brzmi termin skladania kandydatow na burmistrza ,wiec sie pytam jak mamy tych kandydatow skladac?, W ROLKE? KWADRAT? SZESCIAN? A MOZE RULON??????? I TAKI CHCE BYC RADNYM !:(

 7. Podobno to Fan Wielki sportu!
  Glosujmy na niego a będzie sport u nas na miarę naszego miasta i wreszczie nastąpi remont i modernizacja stadionu.

 8. Ma kaśe.ma nową furę.ma biuro i tylko nie ma żony.Wszystyko wie o naszym miescie a wiec może poswiecić sie dla ludzi.
  Jestem za i moja rodzina z Dęby Wsi.

 9. Tylko Pawel GRZEDA! Żaden Gaj Z Tarnobrzega.On tu prowadzi tylko interesy aby płacić małe podatki dla naszego miasta i kreci interesy zróżnymi ludzmi .Jakie tego nikt nie wie.

 10. zonk ma rację !Czepiacie sie ludzi .Pokazujcie ich dobre strony jak mamy ich poznać i co mogą zrobic dla naszej gminy !to najwazniejsze.a nie czy ma żone czy nie!

 11. najgorsze w dębie jest to że atakuje sie ludzi ktorzy działają dla tego miasta: sponsorują inicjatywy społeczne lub je organizują. zamiast narzekać na leni i darmojazdów którzy palcem w bucie nie kiwneli by zrobić lub dać coś innym to besztacie tych nielicznych co tutaj poświęcają swój czas, pieniądze, energie. nowa deba jest dlatego głęboko w du**ie , że tak własnie postepujecie. zmieńce chociaż raz nastawienie, nie kierujcie sie emocjami (lubie nie lubie, kocham nie kocham) lecz spróbujcie ruszyć głową i wybrać to co jest dobre dla ogółu.

 12. Pomogę Ci. Trochę to skomplikowane i sama długo się nad tym zastanawiałam. Bierzemy kandydata na burmistrza i najpierw składamy go na pół (najlepiej w pasie, najłatwiej się składa). Następnie bierzemy złożonego na pół kandydata i składamy mu rączki, nóżki (ma to wyglądać mniej więcej tak, jakby kandydat sam się obejmował ze wszech stron). Później składamy mu głowę i uszy (tak, żeby miał je położone po sobie). Tak złożonego kandydata składamy w dowolnie wybranym miejscu.
  Od poprawnej polszczyzny głowa nie boli, panie Marku. Jeśli zostałby pan radnym też by się pan tak ślicznie wypowiadał?

 13. Jak na razie to moi rodzice i znajomi nie wiedza nic o wyborach.Kampania wyborcza ZERO!
  A Pan Ordon jek chce być Burmistrzem to niech rozliczy sie z programu poprzedniego i pokaże noy.Może na niego zaglosuję bo bardzo sie Nowa Dęba zmieniła.

 14. Czy ktoś wie jak oddać głos ważny, ale nie na jedynego kandydata. Jak by wyglądała karta do głosowania? Jasteś za czy przeciw? A może " wstrzymuję się" też będzie ważne?

 15. Do Floty: Ordon ma już stronę, jak dobrze poszukasz, to znajdziesz Do reszty: Ordon dużo zrobił, nie ma się co czepiać (zresztą rozliczenie z programu na w/w stronie) Może lepiej się zastanowimy nad efektywnymi radnymi?

 16. TAK!Pan Gaj to wspanialy i postawny czlowiek z wyglądu ,ciekawy tych nawet najsekretniejszych spraw każdego czlowieka,zdecywowany w dzialaniu,wszyscy musza sluchac tego co mowi bo ma siłe "argumentu" i o wysokiej kulturze osobistej.Ja Go nie znam osobiscie ale mówil tak o nim moj partner życiowy

 17. A moim zdaniem posada burmistrza jest zupełnie niepotrzebna. Zamiast tego o losach miasta i gminy decydowałaby rada gminy i już. Problem z głowy i kasy w budżecie gminy więcej.

 18. Po pierwsze Ordon zdobędzie ponad 50% głosów, bo patrząc obiektywnie – alternatywa się nie chce ujawnić. Po drugie – wszyscy tylko krzyczą, że to i tamto, a on i tak robi swoje, bo wie czym dysponuje i tym gospodaruje. Po trzecie nie ma odważnego, który wziąłby odpowiedzialność na swoje barki i poddał się totalnej krytyce nawet za to że oddycha.

 19. Są odważni i właśnie zaczynają się ujawniać. Dlaczego nikt z nich ( jeszcze w tej kadencji ) nie startuje na burmistrza?

  Bardzo proste. 2-3 ekipy przez kilkanaście lat blokowały wszystkim młodym i ludziom spoza wąskiego grona możliwość zaprezentowania swoich możliwości.

  Stąd kretyniczny syndrom nieufoności do młodych i mówienie, że niby są niedoświadczeni. Musieli zdobywać doświadczenie poza budynkiem urzędu, bo jego drzwi broniła i broni zmurszała klika, która nie chce być naruszona do emerytury.

  Ale to już koniec zabawy.

 20. Tak się złożyło,że próbowałem składać kandydata zgodnie z zaleceniami # 28 do Pytanie – i uważam,że przepis jest do bani!
  Głowa się nie chce składać!!:|:|

 21. Co wyśćie oczadzieli z tym Gajem.Gruby,nieruchawy.łysy i do tego ………….lepiej nie pisać.Chyba macie jakieś zobopwiązania to je załatwcie i dajcie mnie spokoj i mieszkancom miasta ktorzy wiedzą co to za "gwiazda'".

 22. Tak nasz rację to CZERWONA GWIAZDA!
  za ciekawy.oczy rozbiegane i patyrzące w siną dal,wszystko wie i na wszystkim sie zna.Kto moze to go unika i ucieka.
  Nie ma sumienia ATEISTA!;)

 23. do #58 Jadł za swoje pieniądze?
  pożyczyłeś mu na zupę?
  Hudy – było poprosić! może coś by kapło z ''pańskiego stołu ''.. a wykarmił byś ''rodzicuf''…
  :D:D

 24. Tego nie wiem czy za swoje ale bardzo dużo.Rachunku dzierwczyna nie przynosiła!
  Nie prosiłem bo jak Hudy moze prosić Tłustego to w łep dostanie na od….l!

 25. jeśli jest dwóch kandydatów również można oddać głos nieważny, tym sposobem Wiesław Ordon zostanie zrobiony w balona i decyzja pozostanie do rozstrzygnięcia przez radę, natomiast jeśli rada nie wybierze w okresie dwóch tygodni nowego burmistrza, wtedy wybiera Tusk. Moja propozycja zaznaczać obydwu kandydatów, wtedy unikniemy oszustw które mogły by wystąpić w pracach komisji.:P

 26. jeśli będziecie głosować na tych samych radnych to na pewno go wybiorą, ale jeśli będziecie głosować na kandydatów którzy nie zasiadają w obecnej radzie, to może być ciekawie. Tak, że głęboko zastanówcie się czy warto głosować na obecnych rajców, bo moim zdaniem obecni rajcowie powinni wylecieć z hukiem i już więcej nie zasiadać w jakiejkolwiek radzie. Ich czas rajcowania się skończył :o

 27. [quote]Moja propozycja zaznaczać obydwu kandydatów, wtedy unikniemy oszustw które mogły by wystąpić w pracach komisji.Pfft[/quote]

  ale nie unikniesz ewentualnej podmiany głosów niekorzystnych na korzystne

 28. Co takiego przeskrobał p. Ordon ? Skąd tyle nienawiści i wrogiego nastawienia ? Sami chyba nie wiecie o czym piszecie i co chcecie osiagnąć .

 29. sklad rady juz ustalony ale jeszcze nie ogloszony,dodam tylko ze tak wielbiony imc p. ostapko nie zalapal sie do peletonu !!:)

 30. 72 ma racje. Nie załapał się bo nie wazne jak ludzie glosują ważne kto liczy głosy. Zawsze się uzna, że krzyżyk krzywo postawiony, że coś nie tak albo po prostu się postawi drugi długopisem unieważniając głos. Przewodniczącym rady ma być Sałek z Rozalina. Oto miasto po raz kolejny zostanie wysiudane. I co Wy na to Nowodębianie?

 31. Kochani mieszczanie dajcie znowu dużo głosów przewodniczącemu a wszelkie uchwały będą glosowane przez aklamację.Przewodniczący wspólnie z radnym z Dęby jako starzy wyjadacze ustawią radę pod siebie i będą nimi sterować jak marionetkami. Ale to Wasz problem,później nie psioczcie i nie rozrywajcie szat.
  ZANIM POSTAWISZ KRZYŻYK – PRZEMYŚL DWA RAZY CZY NIE ZROBISZ ŹLE.
  Reklamacje będą uwzględnione za 4 lata.

 32. Jesli Ordon zostanie wybrany to nie bedzie konca swiata, natomiast jesli znowu zostalibysmy uhonorowani takimi osobistosciami jak dotychczasowy przewodniczacy RM i paru wiecej to juz czlowiek moze wpasc w depresje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here