Trwa rozbudowa Oddziału Psychiatrycznego w Nowej Dębie

52

25-02-2013


Trwa rozbudowa Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.

Od wielu lat obserwuje się wzrost zachorowań na choroby psychiczne m.in. depresje, zaburzenia afektywne dwubiegunowe, schizofrenie, uzależnienie od alkoholu i środków psychoaktywnych, itp. Wzrost zachorowań psychiatrycznych dostrzeżony został również w nowodębskim Oddziale Psychiatrycznym. Dlatego też Starostwo Powiatowe oraz Dyrekcja Szpitala postanowiła o rozbudowie Oddziału. Inwestycja nie byłaby możliwa gdyby nie bardzo duże wsparcie finansowe ze strony samorządu powiatu tarnobrzeskiego.

Aktualnie Oddział Psychiatryczny Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie dysponuje 55 łóżkami, lecz jest to wciąż za mało wobec obecnego zapotrzebowania na w/w schorzenia. Rozbudowa pozwoli zwiększyć liczbę łóżek na oddziale o 18. W nowopowstałej części budynku zlokalizowane będą sale łóżkowe dla pacjentów, separatka, łazienki i palarnia. Dzięki temu poprawi się komfort leczenia w oddziale. Po za tym dla personelu powstanie węzeł sanitarny, punkt pielęgniarski, pokój socjalny, gabinet zabiegowy oraz szatnia (męska i damska). Nowo rozbudowana część oddziału zajmie 373,38 m kw. Łączny koszt inwestycji budowlanych wyniesie ponad 600 tys. zł. Termin zakończenia robót budowlanych zaplanowany został na 30 kwietnia 2013 r.

W dalszej kolejności ogłoszony zostanie przetarg na wyposażenie sal chorych i innych pomieszczeń tego oddziału oraz pozostałej części budynku. Planowany termin oddania oddziału do użytku to drugi kwartał 2013 r.

BC

52 KOMENTARZE

 1. palarnia?
  to tak sie dba o zdrowie
  a co będzie servowane?
  -tytoń;
  – trwka;
  – grzybki halucynki;
  – marska?
  – dopalacze?
  – ect…
  na recepte czy 100% płatne?

 2. Kasiora idzie na panią M, co to zajmuje się "promocją zdrowia" i na budowę palarni, która zaprzecza tej idei. Wyrażam sprzeciw i oburzenie.
  p.s.
  Jedno z tych przedsięwzięć musi zniknąć. Niech zdecydują mieszkańcy/internauci.

 3. Czy może ktoś wreszcie pomyśli o oddziale wewnętrznym. Sale, łazienki, korytarze lata 50-te, no może 60-te.Wstyd dla szpitala i miasta. Ludzie mówią, że podają tam pacjentom zimne posiłki ( jajecznica) z poleceniem podgrzania ich sobie na, uwaga !, kaloryferze.

 4. Przecież te budynki nigdy nie były wybudowane pod szpital – i tak
  – budynek oddziału wewnętrznego i płucnego to budynek szkoły
  – budynek oddziału hirurgicznego i ginekologiczno położniczy to budynek hotelu oficerskiego
  – budynek odzialu pediatrycznego – to byłe kasyno oficerskie
  – dotychczasowy psychiatryk mieści się w budynkach magazynowo-technicznych, a to co przebudowywują to dawne garaże.
  Jest się czym chwalić , nie ma co szpital XXI wieku ?!!!

 5. #11 bo wszyscy juz dostaja zawrotu glowy na mysl ze nie dlugo wladze w tym grajdole moze przejac KLUB RATUSZ WTEDY JA WYJEZDZAM NA ZAWSZE ABYM NIE WYLADOWAL W TYCH POMIESZCZENIACH POGARAZOWYCH

 6. Proszę mi wierzyć, każdego dnia odradzam Ratuszowcom startu w wyborach, bo:

  – gmina praktycznie jest finansowym i demograficznym bankrutem,
  – ordynacja sprawia, że zawsze będzie swoje mądrości wylewał na lud konwent strożoków + kilka psychicznie niezrównoważonych starych bab,
  – kanalizacja i wodociągi rozsypią się wkrótce w pył, a pieniądze na ich kompleksową wymianę nie mają szans znaleźć się przez następne 10 – 12 lat,

  Niech stara ekipa sama spłaci swoje długi. Nikt nie ma obowiązku szarpać z niewłasnym, a do tego gównianym dziedzictwem.

  Proszę mi wierzyć, każdego dnia im tego odradzam.

 7. DLzejk i Nicky ABY WASZE ZYCZENIA STALY SIE CIALEM SZCZERZE WAM TEGO ZYCZE BO NASZ GRAJDOLEK BYLBY URATOWANY PRZED ZAGLADA :(

 8. #16
  B)
  A ja już z''martwiony'' byłem,że się wylegujesz gdy robota trwa jeszcze.
  :|
  Pytanie trzeba postawić wprost – ktokolwiek przejmie ''władze'' – ma dwie opcje – Ciąć ''wydatki'' – z automatu [color=#cc0000]niepopularność[/color] lub ''Brać kredyty'' !! – niech następnych ''bolą zęby''.
  Ja ci ''ciało'' zawracam a Ty już sobie ''mościsz gniazdko'' spryciarzu B).

 9. Już jest prawie pewne, że z Ratusza nikt nie startuje na burmistrza. Być może nikt z nich w ogóle nie wystartuje w przyszłych wyborach.

 10. Ku*wa kasa na Planty /fanaberie poszła – a kanaliza w rozsypce..
  Doskonały ''szef'' miasta! Efekt jest widoczny – modernizuje ładnie..
  A cały syf zamiecie się pod dywan,tfu! pod ziemię!
  A sytuacja jak z ''ogniska w lesie'' Chętnych do ''pieczonych ziemniaków '' tj. władzy sporo ale weź tu jedz?! – niedopieczone,poparzyć się idzie ,ba! na skorupę można natrafić
  i co wówczas?
  :o

  :) Plusy – 4 lata – stabilna pensja[noo! chyba,że referendum o odwołanie burmistrza!] prestiż i inne ;)
  :( Minusy – strata wiarygodności ;(
  Motłochu – rzecz jasna!

 11. Ja pisałem poważnie o Wojtku.To byłby dobrzy gospodarz naszego miasta.Tu trzeba człowieka który z miastem związany jest od urodzenia.zna jego problemy i kłopoty.Życzę Mu powodzenia.I będe na niego nie tylko glosował ale również agitował.

 12. Przede wszystkim byłby to ktoś, kto ująłby się za Stalą i miałby dość odwagi przeciwstawić się polityce sportu, którą obecnie prowadzi Zygmunt Żołądź do spółki z radnym Sałkiem i ze Szpunarem .

  Wojtek ma mój głos. Dość mieszania się urzędników w sport.

 13. Wojtku prosimy wypowiedz się z której lewackiej partii wystartujesz tym razem?
  I co będziesz miał w swoim programie?
  Wojtku prosimy …
  Wojtku człeku bez pokornego kręgosłupa moralnego prosimy …

 14. Ide zaraz do pracy.Niestety prace trzeba szanować.Głupie komentarze w sprawie pana Smiecha ,to atak tych co przy"korycie" .Tak będzie z wszystkimi którzy odważą się podnieść rękawice w walce wyborczej.Władza teraz to praca dla siebie i rodzinki oraz znajomków oraz informacja tak cenna przy prowadzeniu działalnoścu godpodarczej.Nic innego.reszta to maszynka do głosowania.

 15. do ZYGA wiesz ludzie po prostu widzą jaki wojtek jest i jego presyjność do rządzenie,które według mnie jest pozbawione doświadczenia samochody i komórki to nie są odnosiki do mania wiedzy i predyspozycji do działania na polu samorządowym

 16. Cosik mi sie widzi ,ze nie lubisz Wojtka.Zazdroscisz mu ?Dorobił sie człop wszystkiego własnymi rękami i czy to żle.Lubi ładne samochody,moze i komórki,ale kazdy cisik lubi.Lepiej niż ma wlasny ładny samochod niżli miałby kupic slużbowy ful wypas.Nie znam go osobiście ale słyszałem wiele dobrego o ludzi z Koszki gdzie mieszkał,i okolic onecnego miesca zamieszania.Rodzicow i teśćiow tez miał dobrych ,a wiec i wychowanie tradycyjne Nowodebskie.

 17. oj mylimy sie 14 jezeli tylko przejdzie wniosek to kanalizacja i wodociagi szybko zostana wymienione bo nowe osoby przyjete do PGKIM tylko czekaja aby to robic ……. i po problemie

 18. Uważam,że każda inwestycja jest pożądana dla rozwoju tego miasteczka. Tylko mnie ciekawi kto będzie sprawował opiekę nad pacjentami? Z moich obserwacji średnia wiosen pielęgniarek w Nowej Dębie oscyluje grubo ponad 4o. I niech nikt nie pisze,że to nie ma znaczenia. Pacjent chory to człowiek często sflustrowany, nerwowy, opryskliwy bo musi się gdzieś dać upust złym emocjom. Pomijam osoby, które od urodzenia mają status mendy i są wredni z natury. Powiedzcie mi jak zapewnić dobrą opiekę i miłą atmosferę w oddziale kiedy pielęgniarki ganiają z pampersami, za chwile z lekami, za chwile komuś się coś dzieje, za chwilę umazał się ktoś kupą, w międzyczasie zastrzyki, karmienie, jakieś badania krwi. Ludzie jak ktoś to poobserwuje to ma wrażenie,ze to nie szpital tylko jakiś kiepski film. I co tu głupoty wypisywać,że powstanie. Pewnie,że powstanie i co z tego. Papier wszystko przyjmie a personel jak nie miał czasu na rozmowę tak nie będzie miał. Ja to w ramach szkoleń z zarządzania dla wszystkich pseudo dyrektorów, menagerów zalecam praktyki miesięczne w oddziałach szpitalnych w Nowej Dębie. Bo nie mają zielonego pojęcia jak funkcjonują oddziały zarządzanym przez nich szpitalu. Wciska się nam pacjentom ,że m, mamy prawo do wszystkiego, ba otrzymujemy nawet słynną Kartę. I co z tego jak personel nie ma czasu dla Nas- no bo go nie ma. Musiałyby pielęgniarki zmieścić się w ksero i zrobić każdej ****likat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here