Trwają prace nad budynkiem poczekalni dworcowej

29

Na wtorkowym posiedzeniu Komisji Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji burmistrz wraz z radnymi omawiali m.in. wizualizacje koncepcji budynku dworca autobusowego.

Koncepcje przedstawił zastępca burmistrza Zygmunt Żołądź. Wstępne plany przewidują, że poczekalnia byłaby wyposażona w toalety, biuro dyspozytora i nowoczesne urządzenia multimedialne tzw infomaty dzięki którym podróżni mogliby m.in. sprawdzić aktualny rozkład jazdy. Wartość kosztorysowa inwestycji wynosi ok. 800 tys. złotych.

Burmistrz Wiesław Ordon pytany o przewidywany termin realizacji projektu zaznaczył, że jest on uzależniony od pozyskania środków z zewnątrz. Prawdopodobnie na wiosnę dowiemy się czy gmina uzyska dofinansowanie na realizacje budowy poczekalni w ramach projektu rewitalizacji miasta. Jeżeli nie, zadanie zostanie wykonane ze środków własnych.
/info

29 KOMENTARZE

 1. małe to ,ale po co większe na wsi.
  Jedno pytanie dlaczego takie drogie !!!! nie można lekko taniej !!!

  i te urządzenia do sprawdzania – jest net ma byc czlowiek w środku to nie Okęcie ,więc może trochę oszczędności -zostawcie adasiowi na wodę !!!

 2. nie narzekajcie, wreszcie jest mniej wstydu jak z autobusu trzeba wysiąść. Weźcie się jeszcze za dworzec PKP i to miasto od razu "wypięknieje" w oczach podróżnych. To są wizytówki i na nie, nie ma co skąpić pieniędzy.

 3. Spokojnie zmieści się tam nawet 70 osób. A nigdy tyle nie ma na przystanku. No może zdarza się 5-10 minut w godzinach szczytu.
  Biedronka pozostaje na swoim miejscu.

 4. Pomysł fajny, miejsce już nie. przesuńcie to w prawo mniej więcej na miejsce tych tablic promujących miasto-tablice może postawić w innym miejscu i od razu będzie więcej miejsca.

 5. ja sie cieszę :D:D ze będzie :D a poza tym, i tak miliony nie jeżdżą w ND autobusami wiec mała poczekalnia wystarczy :D
  popieram!!!!!!!!!!!!!!

 6. …kuna tu się trzeba ZASTANOWIĆ !!! błagam WIĘKSZY ten DWORZEC to nie BUDKA Z PIWEM!!! WOW!!! ;0) INICJATYWA SPOKO!!! ALE BY POTEM ZNOWU SIĘ NIE PISAŁO ŻE BŁłłłłłłł eeeeeeeee lub Feeeeee !!! ;0)

 7. #24 – Twój komentarz …aaa aż ,strach pomyśleć gdzie Ty ''mieszkasz'' -,że wszystkich do jednego wora wrzucasz – tak – nieomylnie! Ku.rwa zuch! Tak trzymaj ! Sprawdź własne ''drzewko'' genealogiczne – a okaże się – z pewnością – Żeś cham lub z tych Chamów… Nowa Dęba ''niedawno'' uzyskała prawa miejskie – a nawet /sioła/osady/wsie/kolonie – inne – piszemy [size=20][b]z dużej Litery![/b][/size]
  – pamiętaj ''drytek' – tfu!
  ps: pewno chciałbyś być z '' tych Chamów'' :D – nie grozi :) cham to cham…

 8. Błagam, odsuńcie od tego projektu Żołędzia, bo się długo nie doczekamy finału tej inwestycji, a koszty napewno jeszcze wzrosną, jak to juz bywało dzięki niemu (choćby słynna fontanna żurawiowa i zagospodarowanie plant).
  Nie chcemy jego wiecznych prezentacji, niedoszłych animacji, ciągnącego sie opiniowania i powtarzania konsultacji z projektantami. To już przerabialiśmy, a koszty poniosła gmina. Czy w urzędzie nie ma innych "specjalistów" od inwestycji?

 9. Ta kwota to kpina, albo ewentualnie pomyłka. Za 800 tyś to można fajną działkę kupić, wybudować piękny 200m dom, garaż z pomieszczeniem gospodarczym i basenik na ogródku.
  A WY chcecie wiatę z kiblem i biurem i komputerkiem postawić. Szok!!!
  Ludzie obudźcie się!!! A WY to ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć na siłowni pod chmurką. MARNOTRAWSTWO.

 10. #27 – wyluzuj! :) To są szacunkowe koszty – po [b][size=16]taniości[/size][/b]/ koszt całkowity naturalnie wzrośnie o [size=20][b]x[/b][/size] %- 'aneksy do umowy…''ok! jest po polsku – dzięki bogu…:D:D:D

 11. Zgadzam się z #27, cała ta inwestycja zostanie zamknięta 1 mln zł i będziemy mieli dworzec za ponad 2 mln zł – , czy to nie jest marnowanie publicznych pieniędzy ?
  A tak widok z okna budynku na ul. Rzeszowskiej będzie przepiękny, ale cała ta infrastruktura za kilka lat okaże się nie użyteczna.
  A my mieszkańcy będziemy płacić za zachcianki naszych włodarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here