Turniej szachowy o Złotą Wieżę Ratusza

16

05-02-2012r.

16 KOMENTARZE

 1. W myśl zasady że kropla drąży skałę , RATUSZA nigdy dość . Po 10-20 latach się nazwa opatrzy i może "grajdół" wreszcie zagłosuje jak należy …. a tak nawiasem , szachy to wspaniała królewska gra , oby jak najwięcej ludzi w to grało.Uczy myślenia i cierpliwości …

 2. Uprzejmie informuję, że Podkarpacki Związek Szachowy udzieli pomocy w organizacji turnieju i Sędzią Głównym będzie Pan Marian Bysiewicz z Rzeszowa, posiadający klasę sędziowską FA. Jednocześnie informuję, że został założony przez Pana Mariana Bysiewicza specjalny serwis Turnieju o "ZŁOTĄ WIEŻĘ RATUSZA", link: [url] http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_632/ [/url] dlatego też proszę przy zgłoszeniu o podawanie imienia, nazwiska oraz daty urodzenia. [b]Po zasadnych sugestiach arbitra zmianie ulegną zasady rozgrywek tzn. turniej będzie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z czasem gry 15 minut na zawodnika.[/b] W razie pytań proszę pisać lub dzwonić ZAPRASZAMY !!

 3. Uprzejmie informuję, że istnieje możliwość bezpośredniego przesyłania zgłoszeń do udziału w turnieju po kliknięciu poniższego linku i wpisania stosownych danych w zakładce DODAJ ZGŁOSZENIE. Jest to adres serwisu specjalnie założonego przez sędziego p. Mariana Bysiewicza na okoliczność turnieju szachowego w Nowej Dębie. Ponadto daje to możliwości wglądu zainteresowanych np. listę uczestników, która automatycznie jest uaktualniana. ZAPRASZAM do korzystania z tego serwisu i udziału w Turnieju !! [url]http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_632/[/url]

 4. System szwajcarski polega na tym, że każdy uczestnik gra 9 partii a przeciwnika na daną rundę ma dobieranego według ilości punktów po danej rundzie. Z tym samym zawodnikiem można rozegrać tylko jedną partię. Jeżeli bedzie nieparzysta ilość zawodników to zawodnik pauzujący dostaje 1 pkt. Pauzować można tylko 1 raz.
  Za wygraną zawodnik otrzymuje 1 pkt. za remis 0,5 pkt., za porażkę 0. W przypadku uzyskania przez kilku zawodników takiej samej ilości punktów o kolejnści decyduje dodatkowa punkktacja. Zawodnik, który miał silniejszych przeciwników (czyli suma punktów przeciwników) będzie wyżej sklasyfikowany. Nie ma dogrywek. Ta klasyfikacja rozstrzyga. ZAPRASZAM do turnieju.
  Można zgłaszać się również e-mailem: mbysiewicz@poczta.onet.pl.
  Marian Bysiewicz

 5. Mamy już dwie osoby zgłoszone. ZAPRASZAM do udziału miłośników "królewskiej gry". Za uzyskany ranking w turnieju można zdobywać kategorie szachowe.
  Sędzia turnieju

 6. Co chcesz zademonstrować zadając takie pytanie ? Swój poziom kultury czy czegoś innego ? Jeżeli poziom kultury to nie ma sensu udzielać na takie pytanie. Rozumiem, że nie wiesz co to szachy i w ten sposób chcesz pokazać swoją frustrację z tego powodu. Niestety jest to przykre.

 7. Zapowiada się bardzo ładny turniej szachowy. Mamy już 13 uczestników. ZAPRASZAM na turniej milośników szachów z Nowej Dęby i okolic. Marian Bysiewicz

 8. Ja pokażę swoją frustrację i powiem, że szachy to najgorsze badziewie z jakim się zetknąłem, pożerają czas, nie dając kompletnie nic w zamian. Grałem w nie półtora roku i po tym czasie najlepszy gracz z jakim wygrałem miał ranking 1640, musiałem się naprawdę postarać i czułem się wyczerpany. Mówiąc krótko tą grę wymyślił jakiś sadysta, który musiał mieć niezły ubaw z grających w nią ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here