TVP RZESZÓW: Awantura o mieszkania w Nowej Dębie

69


Jedna z rodzin, która chciała wykupić mieszkanie usłyszała, że nie jest to możliwe, choć wcześniej gmina wydała taką zgodę na 4 inne lokale z przydziału od komendanta policji.

Rozczarowana rodzina zarzuca burmistrzowi łamanie konstytucji i nierówne traktowanie obywateli. Batalię o lokal, w którym mieszkała – toczy od 5 lat.

MATERIAŁ TVP RZESZÓW


Źródło: http://www.tvp.pl/rzeszow/aktualnosci/spoleczne/awantura-o-mieszkania-w-nowej-debie/14483023

69 KOMENTARZE

 1. Urzędniki przekroczyli swoje uprawnienia jak nic. Ordon zamiast załatwić sprawę „po ludzku” czyli zamienić się z komendantem na inne mieszkanie tak by zrzekł się ów komendant dyspozycji z lokalu państwa Trzeciaków co umożliwiłoby im wykup mieszkania, oferował Policji nory o których z góry było wiadomo, że Policja się nie zgodzi. Wszystko byle tylko pokazać państwu Trzeciakom kto tu rządzi i od kogo wszystko zależy. Pokazuje małość tego człowieka. Rodzinie Trzeciaków życzę aby poszła teraz do Sądu o przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę interesu prywatnego.

  A do wszystkich którzy to czytają apeluje aby poparli rodzinę Trzeciaków w ich walce. Bo dzisiaj to oni są poszkodowani a jutro to samo może spotkać każdego z nas. Władza jest dla obywateli a nie odwrotnie.

  • Jak chcą mieszkanie to niech sobie kupią na wolnym rynku To jest mieszkanie służbowe i należy go zwrócić policji. Od początku o tym wiedzieli.

  • Nie dorabiaj ideologii do głupoty i złośliwości Ordona. Prawo jest prawem i dla wszytkich ma być równe i sprawiedliwe. Buta i arogancja do zwykłych ludzi aż bije z tego urzędu. I jednocześnie widoczne są wszystkie pokłony i „pomocna dłoń” dla „swoich”.

  • Jakoś 4 policyjne mieszkania Urząd sprzedał i nie miał z tym żadnego problemu. Trzeciakowie jak zostało powiedziane w TVP Rzeszów zostali ukarani za uczciwość. Aczkolwiek można przypuszczać, że za to iż nie wchodzą Ordonowi i jego ekipie w tyłek. Powinni podać do Sądu ten Urząd o to, że przekroczył swoje uprawnienia (sprzedając mieszkania policyjne bez zgody Policji) czyli 231 KK. Może to nauczy „elytę”, że obywateli trzeba traktować równo.

  • Co do tamtych mieszkań to zgadzam się że ktoś popełnił błąd i powinien ktoś za to odpowiedzieć. Ale czy mamy dalej brnąć w ten błąd? Każdy by chciał mieszkanie za grosze i o to jest walka.

  • Za co mają odpowiedzieć? Za to że sprzedali mieszkańcom Dęby? Chyba cie pogięło. Oczywiście pretensje do Ordona A dlaczego nie do Policji? Czemu komendant nie pozwoli im sprzedać mieszkania? Nasi mieszkańcy nie mają mieszkań, a pan komendant sobie życzy dla przyjezdnych? Na benzynę im daj, na komisariat im daj i jeszcze mieszkania im daj. A rząd gdzie? Ma to wszystko w d…?

  • Odpowiedź do „zz”
   To nie jest mieszkanie służbowe tylko własnością gminy a Policja tylko nim dysponuje. Skoro urzędas sprzedał 4 takie mieszkania to i to powinien ludziom sprzedać. Po drugie jeżeli piszesz, że mają sobie kupić na wolnym rynku to tak samo oceniasz ludzi, którzy nabyli już mieszkania od gminy (a jest tych rodzin wiele, może nawet Twoja rodzina i znajomi). Zastanów się zanim coś głupiego napiszesz. Innym razem może to spotkać Ciebie.

  • Mieszkanie, które jest własnością Gminy ale właściciel nie może go sprzedać – co za wspaniały relikt PRLu. Trzeba było nie pytać Komendanta tylko kupować. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Nie bardzo sobie teraz wyobrażam jak sąd może nakazać teraz Gminie „przez pomyłkę” sprzedać jeszcze jedno mieszkanie. Tak samo jak nie wyobrażam sobie pociagania Burmistrza do odpowiedzialności za sprzedanie swojej własności:)

 2. Dobrze, że wyjechałam. Same przekręty w Dębie, aż się nie chce wracać… Szczególnie, jak patrzy się na ten betonowy plac zamiast plant.

  • To nie ten sam Zyga co kiedyś. Gdzie się podziało dawne cwaniactwo i przekonanie o własnej wyższości, tak często okazywane tym, którzy odważyli się mieć inne zdanie?

 3. Nie wiem kto konkretnie z Trzeciaków zrobił Wladimirowi krzywdę więc napisz konkretnie kto i nie krzywdź uczciwych ludzi. Ja wykupiłam od gminy mieszkanie z bonifikatą i jestem z tego zadowolona. Nie rozumiem dlaczego Burmistrz w ten sposób traktuje niewinnych ludzi, przecież to urzędnicy dali dup….y. Idźcie do sądu albo do prokuratury i nie patyczkujcie się z nim.

  • Nie krzywdze tylko nie popieram rodziny bylych milicjantow bo mi sie zle kojarza a o taka prozbe byl wpis

 4. Skur….z tego burmistrza. Czyli są równi i równiejsi. Dla jednych jest praca, dla innych nie ma. Dla jednych są mieszkania, dla innych nie ma. A Konstytucja to chyba jest jedna i urzędnik powinien jej przestrzegać! Nie patyczkowałbym się z dziadem.

  • czymyślę Tadeusz o jakiej Ty Konstytucji piszesz? W którym miejscu ta Konstytucja jest przestrzegana. To niestety tylko książeczka do postawienia na półce i niezaglądania do niej.

 5. do „ZZ”
  Powinien Pan/i raz jeszcze odsłuchać nagrania. Jakie służbowe? W dyspozycji Policji. I o jakim oddaniu Pan/i pisze? Kto ma komu oddawać, to jest mieszkanie komunalne jak każde inne i ci ludzie też mają prawo je nabyć tak jak wielu mieszkańców Nowej Dęby takie mieszkania kupiło. A Pan Ordon powinien się wstydzić, że w ten sposób traktuje mieszkańców.

  • mam wrażenie że to to pani nie rozumie sprawy. Policjant czy wojskowy dostaje mieszkanie służbowe na czas wykonywania obowiązków a po jej zakończeniu ma je zdać Na tym to polega Skoro to jest wg pani mieszkanie komunalne to dlaczego komendant nie pozwala na jego wykupienie i co ona ma do tego? A ja żeby mieć mieszkanie muszę wyłożyć sporą gotówkę bo nie mam możliwości wykupić komunalnego I to jest niesprawiedliwość wg mnie. Jedni za grosze a drudzy płacą grubą kasę żeby mieć coś swojego

  • Kiedy zaczęła obowiązywać uchwała Rady Gminy o sprzedaży mieszkań komunalnych, tj. od 2007 a mieszkania sprzedali chyba w 2009.

 6. Takie mieszkania jak p. Trzeciaków były przeznaczane również dla nauczycieli, lekarzy, aptekarzy itd. Ja jako nauczyciel wykupiłem takie mieszkanie, lekarze, aptekarze również. Więc powinni pozostali skoro Rady Gmina mieszkanie tych młodych ludzi również przeznaczyła do sprzedaży. Nie ma racji Pan „zz”, że to mieszkanie służbowe. Mieszkania są własnością gminy, kiedyś zostały przekazane do dyspozycji np. Policji aby zachęcić ludzi do pracy w tym mieście. Rozumiem również złość tego Pana, że musiał sam sobie kupić, ale również mógł zgłosić się do Burmistrza o przydział lokalu komunalnego. To nie jedyna rodzina, która chce wykupić mieszkanie, wiele rodzin już zakupiło i nawet sprzedało. Życzę powodzenia, i aby ta sprawa wreszcie się zakończyła.

 7. czytajcie ze zrozumieniem wiele tych komentarzy jest bez sensu mieszkanie jest w dyspozycji Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu i jeżeli Komendant Policji wyrazi taką wole żeby sprzedać to mieszkanie to zostanie sprzedane co ma do tego Burmistrz.

  • To ma burmistrz, że sprzedał już 4 mieszkania bez zgody komendanta a Trzeciakom odmówił. Trzeciakowie są więc DYSKRYMINOWANI. Ordon mógłby przekazać Policji inne mieszkanie, wówczas Trzeciakowie podobnie jak inni mogliby swoje mieszkanie wykupić. Ale Ordon zamiast naprawić urzędniczy błąd droczy się z tą rodziną oferując Policji mieszkanie na które z góry wiadomo że się Policja nie zgodzi.

   Dobrze ktoś napisał. Ordon pokazuje jak się traktuje młode rodziny w tym mieście. Najpierw Maćkowiaki teraz Trzeciaki. Kto następny????

  • Proponuję zapoznać się ze słowem „dyspozycja”, bo jak widać nie wszyscy to słowo potrafią zrozumieć. A skoro Burmistrz 4 takie mieszkania sprzedał to nie powinien dyskryminować kolejnych. Mieszkania jest własnością gminy, przeznaczone do sprzedaży to o co chodzi? Jakaś złośliwość ze strony Burmistrza? Po drugie skoro przyznają się, że nawalili to trzeba to naprawić. W prywatnej firmie jak ktoś popełni błąd to leci z roboty a tutaj 4 razy ten sam błąd i nic??

 8. Czy w tym miescie robi sie cos w zgodzie z prawem? Non stop jakies walki- gdzie jest koniec tej glupoty. Jak ktos juz pisal, ciesze sie ze nie gnije w tym miasteczku pelnym ukladow i nepotyzmu z betonowym placem w tle- PORAZKA

 9. jeszcze raz piszę mieszkanie należy de fakto do Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu i od jego woli zależy czy będzie sprzedane czy inny funkcjonariusz Policji kiedyś z niego skorzysta.Burmistrz jakby mógł to by dawno to mieszkanie sprzedał kasa jest mu potrzebna.

  • Taaak? A 4 inne już sprzedał. Ktoś – być może nawet on sam – powinien ponieść odpowiedzialność za to, prawda?

  • Człowieku, umiesz czytać i słuchać? $ mieszkania też należały jako to piszesz de facto do Komendanta i co? Ordon sprzedał bez jego zgody. Ludzie uczciwie chcieli nabyć mieszkanie to im kłody pod nogi, a urzędnik który zawalił to kto to jest?

 10. czytajcie ze zrozumieniem wiele tych komentarzy jest bez sensu mieszkanie jest w dyspozycji Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu i jeżeli Komendant Policji wyrazi taką wole żeby sprzedać to mieszkanie to zostanie sprzedane co ma do tego Burmistrz dodam że mieszkania socjalne gminne sa dla rodzin biednych i z trudną sytuacja rodziny a tutaj tego nie widaź??????

  • Ty chyba nie wiesz co to są mieszkania socjalne a co komunalne. Proponuje się douczyć i dopiero zabierać głos.

  • Weź się za robotę to i Twoje mieszkanie będzie ładne. Na pewno nikt im takiego mieszkania nie przekazał. Zamiast patrzeć na problem jakim obdarzył mieszkańców burmistrz patrzysz na to jak się ludzie urządzili. To takie nowodębskie, prawda?

 11. czytajcie ze zrozumieniem wiele tych komentarzy jest bez sensu mieszkanie jest w dyspozycji Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu i jeżeli Komendant Policji wyrazi taką wole żeby sprzedać to mieszkanie to zostanie sprzedane co ma do tego Burmistrz. A jeżeli jest to mieszkanie socjalne gminne takie mieszkania powinni otrzymać osoby biedne lub które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej a jak tu widzę to nie jest rodzina biedna

 12. Ksawery, nie masz racji. Komenda wykazała gotowość do wydania zgody. Potrzebują tylko by gmina zapewniła w zamian porównywalne mieszkanie. Jednocześnie ta rodzina włożyła spore pieniądze w remont mieszkania, co do którego oczekiwać mogła (na podstawie wcześniejszych działań gminy), że będzie mogła je odkupić. Jak dla mnie w przypadku zabetonowania się gminy na swoim stanowisku, należy zwrócić się przynajmniej o zwrot kosztów remontu…

 13. w odpowiedzi do mb dodam że jeżeli nie mieli wykupionego mieszkania na własność to powinni sobie zdawać sprawę, że remontują nie swoje mieszkanie tylko gminne

  • Ciekawe czy Ty mieszkałbyś w syfie, tj. bez remontu od 1946 roku (te bloki są z tego okresu).

  • Całkowita racja Remontowali bo chcieli i wiedzieli że mieszkanie nie jest ich. Teraz niech nie płaczą. Mieszkanie trzeba oddać policji tak jak każdy mundurowy robi po zakończeniu służby.

 14. Ale jak to jest, ze jedni mogli kupić a inni nie. No kur…a, to albo można kupić komunalne albo nie. Skoro jedni kupili to dlaczego drudzy nie mogą. A co do remontu, kto komu broni pracować, zarabiać i remontować. Szkoda ludzi, chcieli być uczciwi to dostali po dupie, ot cała nasza New Dęba. Dobrze że odważyli się o tym powiedzieć bo w imię czego mają za urzędnicze błędy być inaczej traktowani. PODAJCIE KTÓRY TO BYŁ TAKI MĄDRY URZĘDAS.

  • Ja osobiście nie wierzę, że burmistrz podpisując zbycie wspomnianych 4 mieszkań nie wiedział że mają one status mieszkań służbowych policji.

   W takiej sytuacji należy P. Trzeciakom sprzedać mieszkanie. A rozliczenie z policją jest po stronie burmistrza.

   Inne rozwiązanie jest dyskryminujące dla P. Trzeciaków.

  • Też tak uważam.
   Co Trzeciaków obchodzi, że urzędnik nawalił, jak nawalił to niech naprawi. Skoro ich mieszkanie było do sprzedaży to im sprzedać a z Komendą powinien załatwić sprawę Burmistrz, to w końcu on jest odpowiedzialny za wszystko co robią jego pracownicy.

 15. Do „xyz” co Ty człowieku pie…lisz. Skąd Wam biorą się w głowie jakieś pomysły o zwrocie mieszkania Komendzie? Nie o to przecież chodzi, mieszkanie jest własnością gminy, oni najemcami, nikomu niczego oddawać nie muszą, oni chcą go kupić tak jak inni policjanci, którzy takie mieszkania również wynajmowali. Ludzie, czy wy czytać nie potraficie?

 16. Kasztan ty to juz wogole nie znasz sprawy Policja musi miec takie mieszkania zeby policjanci przychodzacy do deby mieli gdzie mieszkac Ale to nie znaczy ze maja je prawo wykupywac Tylko wtedy kiedy burmistrz da policji wzamian inne mieszkanie do dyspozycjiW tamtych przypadkach popelniono blad i to jest pewne Nie wiesz to nie pisz

  • Jak policja chce mieć mieszkania to niech sobie wybuduje. Mieszkanie jest gminy i jako właściciel powinna zrobić z nim co zechce. To tak jakbym ja dał Tobie w używanie moje mieszkanie ale po np. 3 latach zechciałbym je sprzedać. Co miałbyś do powiedzenia? Według mnie g… A tu się okazuje, że mieszkanie jest własnością gminy i skoro 4 mieszkania sprzedała to tak samo ma prawo sprzedać piąte.

 17. Kasztan To w takim razie po jaka cholere pytali komendanta policji czy moga to mieszkanie kupic Widocznie wiedzieli ze on ma w tej sprawie glos Jak nie to trzeba bylo od razu isc do gminy i kupowac Nie pojmujesz istoty rzeczy

  • Dlatego poszli, że chcieli to zrobić uczciwie, zgodnie z literą prawa. Ale jak widać w Polsce trzeba być krętaczem, kłamcą i kombinatorem. Uczciwość nie popłaca a szkoda, bo może Ci co wykupili „po cichu” być może jutro oszukają Ciebie. Wtedy zrozumiesz.

 18. Sprzedał burmistrz 4 inne lokale? Popełnił błąd na niekorzyć Trzeciaków? Powinien albo sprzedać im to 5 mieszkanie o ktore wnioskowali albo doprowadzić do zamiany mieszkań z Policją tak aby Trzeciakowie mogli lokal wykupić i sprawy by nie było. A tak niech to idzie do sądu i niech sąd się zajmie urzędnikiem który narobił bałaganu. I tak właśnie działa Ordon. Z plantami i zalewem też wybrał Sąd. Tylko, że to on za te rzeczy odpowiada.

 19. zordon pisze i mądrze i na temat. Popieram państwa Trzeciaków w ich zmaganiach z urzędem o swoje, a dywagacje do kogo należą mieszkania, są drugoplanowe i pozostawiłbym je do rozpatrzenia przez właściwe Urzędy. ale nie w ND, bo jak widać tu wszystko co nie po myśli pana Ordona jest negowane i nie do akceptacji. To wszystko co ich spotkało może spotkać każdego z nas.

 20. Kolejna saga braku kompetencji, bledow oraz razacej niekonsekwencji wladzy. Pomimio kilkunastu lat nieobecnosci nad Wisla wciaz sledze wydarzenia tak w mojej duzej jak i tej malej ojczyznie. Niestety obraz tych wydarzen przyprawia o zawrot glowy- w tym miejscu zaznacze nie jest to zawrot kolorowy.
  Ale po koleji: i tak do Pana Krymskiego- posluchaj mlody czlowieku; ustroj jaki byl, nikt z nas wplywu na to nie mial- kazdy „jakos” zyl. Co do kwestii „sluzenia” komukolwiek to nie wydaje mi sie (patrzac na wiek Pani z materialu) aby ona, czy tez jej maz w tym czasie mogl komukolwiek sluzyc… i w tym momencie skoncze. Natomiast powiem Ci ze dobrze pamietam wiosne 1985 roku kiedy jako dwudziestokilku latek wpakowalem sie w powazne klopoty ktorych kosekwencji w jakis sposob pomogl mi uniknac owczesny komendant MO ppor. Z.T. i w tym miejscu serdeczne pozdrowienia dla tego Pana. Ow oficer MO w tamtym czasie jeszcze wielokrotnie pochylil sie nad klopotami moimi jak i ratowal cztery litery moich kolegow. Nie sadze by ktorykolwiek policjant cos takiego zrobil. Tak wiec podsumowujac; nie wrzucaj wszystkich do jednego worka jesli nie znasz ludzi, faktow, a po drugie przestan szerzyc uslyszane pod kioskiem z piwem wyswiechtane o komunie czy socjalizimie. Wiem ze Polsce szerzenie populizmu ma wielki poklask ale zauwaz, tylko wsrod ludzi spolecznie ociemnialych, no chyba ze taka publika Ci odpowiada.
  Aha jeszcze jedno Panie Krymski;
  a) prosze czytac ze zrozumieniem,
  b) proponuje popracowac nad ortografia.
  Skoro juz ten czerwony ustroj byl zly lud chcial demokracji i tak 1989 roku dostal. Wladza zaczela przechodzic w rece „ludu” ( demos- cratos) ,ktory jak pokazuje historia przygotowany na to nie byl, i jako ze mozna to jakos wtedy zrozumiec to po dwudziestupieciu latach razace bledy,kumoterstwo, brak kompetencji urzednikow oraz ignorowanie obywatela jest nie do przyjecia.
  Chcielismy demokracji- jest demokracja, wiec teraz niech wladza sie dostosuje do tego systemu. W komunie wszyscy krzyczeli o lamaniu praw czlowieka, braku rownosci… a tu dzisiaj co mamy? Konstytucja gwarantuje ROWNOSC WSZYSTKIM BEZ WZGLEDU NA WIARE, POGLADY, itd. I w tym miejscu pytam: gdzie ta rownosc???
  Wydawac by sie moglo prosta sprawa a jednak… Czlowiek czlowiekowi wilkiem!!!
  Do wszystkich tych ktorych boli to ze ktos moglby wykupic mieszkanie komunalne. Ludzie w czym jest problem? Zapewne 90% mieszkancow ktorzy zajmowali mieszkania komunalne gdy zmieniono prawo wykupilo je na takich samych zasadach jak chca to zrobic Panstwo Trzeciak. Nie wykupili Ci ktorych nie stac lub nie chcieli. Boli was ze ktos bedzie cos mial a wam z tego nie kapnie grosz?
  Jak miasto moze sie tlumaczyc w ten sposob? Sprzedali cztery mieszkania funkcjonujace na takich samych zasadach jak to w temacie a teraz „strosza” piorka. A jesli sprzedali bez prawnie to Burmistrz jako przedstawiciel UM powinien usyszec zarzuty prokuratorskie- w akcie notarialnym zapewne potwierdzil ze jest jedynym (jako przedstawiciel miasta) wlascicielem lokali oraz ze zaden inny podmiot nie moze roscic zadnych praw do w/w lokali co bylo klamstwem. Tak wiec jesli Panstwo T. nie moga nabyc lokalu na tych samych zasadach to sprzedaz czterech poprzednich powinno sie uniewaznic jako nabyte na drodze przestepstwa. Ale nikt w UM nie kwapii sie widac do wyjasnienia sprawy i jej polubownego zalatwienia… ale obserwujac ten portal to nie pierwsza sprawa, i zapewne nie ostatnia gdzie obywatel jest traktowany jako smiec. Ile jeszcze mieszkanicy bede ponosic odpowiedzialnosc za bledy urzednikow??? Popenil blad pownien za to zaplacic. Szczerze watpie ze jakikolwiek urzednik mial cos z tym wspolnego… zreszta zadna decyzja nie nabiera mocy bez podpisu Burmistrza i to on jest tu winny.
  Zarzut: potwierdzenie nieprawdy, kara: art. 271 kk § 1. „Funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  Dziekuje.
  Generalizujac to Nowa Deba jest takim malym zwierciadlem calego kraju. Nic sie nie zmienia pomimo tego ze ustroj ponad dwie dekady temu sie zmienil- mentalnosc ludzka wciaz taka sama. Plucie jadem, zazdrosc i wszedobylska nienawisc do drugiego. Tu jest tak ze jesli Pan X ma np. Dwie krowy, a jego sasiad Pan Y ma jedna, to Y zazdrosci X ale nie robi nic by miec druga przykladowa krow- za to mocna modli sie by jedna z krow X zdechla. Mysle ze sie Panstwo zgodzicie i zapewne przyklady wokol siebie mozecie mnozyc.
  Ot taka natura Polaka…
  Pozdrawiam i zycze powodzenia w walce z wiatrakiem w postaci UMiG Nowa Deba.

  • §14.1.Decyzje w sprawach przydziału i opróżniania lokali mieszkalnych i tymczasowych kwater wydają będący dysponentami lokali:
   1)minister właściwy do spraw wewnętrznych – w stosunku do:

   a)Komendanta Głównego Policji,

   b)zastępców Komendanta Głównego Policji;

   2)Komendant Główny Policji – w stosunku do:

   a)policjantów pełniących służbę w Komendzie Głównej Policji,

   b)komendantów wojewódzkich Policji,

  • POPIERAM MIESZKAŃCA
   wiatrak będzie się kręcił ,póki będzie wiał wiatr bezkarności urzędników. gdy by odpowiadali karnie za swoje decyzje wielu urzędników w Polsce już nie piastowało by swych stanowisk……. Co do zmiany systemu muszę się nie zgodzić, gdyż ogólnie wiadomo ze cały ten cyrk zwany okrągłym stołem był misternie przygotowanym planem umożliwiającym przedostanie się komuchów do biznesu i”nowej władzy”. Owszem nazwa państwa się zmieniła , na ulicy mogę sobie pokrzyczeć w telewizji więcej kanałów ,pełne półki, wolny rynek i tyle……. To komunizm zmuszał ludzi do bycia chamami, bo jak czegoś nie zaje..li to nie mieli.To komunizm dzisiaj tez śmieje się w majestacie(bez)prawa z Państwa Trzeciaków -BO JAK CHCIELI UCZCIWIE TO SIĘ NIE DA!!! Ot i dalej to samo tylko bez sierpa i młota! Co do Pana Z.T wiele słyszałem, ze jako funkcjonariusz systemu niszczącego człowieczeństwo był na prawdę dla ludzi i wielu i w miarę możliwości pomógł. Dziękuję

 21. §14.1.Decyzje w sprawach przydziału i opróżniania lokali mieszkalnych i tymczasowych kwater wydają będący dysponentami lokali:
  1)minister właściwy do spraw wewnętrznych – w stosunku do:

  a)Komendanta Głównego Policji,

  b)zastępców Komendanta Głównego Policji;

  2)Komendant Główny Policji – w stosunku do:

  a)policjantów pełniących służbę w Komendzie Głównej Policji,

  b)komendantów wojewódzkich Policji,

 22. §14.1.Decyzje w sprawach przydziału i opróżniania lokali mieszkalnych i tymczasowych kwater wydają będący dysponentami lokali:
  1)minister właściwy do spraw wewnętrznych – w stosunku do:

  a)Komendanta Głównego Policji,

  b)zastępców Komendanta Głównego Policji;

  2)Komendant Główny Policji – w stosunku do:

  a)policjantów pełniących służbę w Komendzie Głównej Policji,

  b)komendantów wojewódzkich Policji,

 23. Jestem gotów pomóc Burmistrzom wyjść z kłopotów mieszkaniowych .
  Sprzedajcie Państwu Trzeciakom ich lokal a kupcie moje takie same i po problemie

 24. Deba to taki maly grajdolek ,wszyscy o wszystkich wiedza.Jedna wielka elita,zaklamanie i nic nie zalatwisz jak nie masz znajomosci.A w urzedzie to powinni juz dawno zmienic sie ludzie a nie ciagle ci sami,a jak pojdzie sie cos zalatwic to jak zwykle z wielka laska i fochem.siedza takie pancie naburmuszone mysla ze jak pracujaw urzedzie to wszystko im wolno to one sa dla nas a nie my dla nich! A komuna sie juz dawno skonczyla , ale w nowodebskim urzedzie nic sie nie zmienilo od tamtych czasow.Gdyby nie Trzeciaki to machloje z tamtymi mieszkaniami nigdy by nie ujrzaly swiatla dziennego !!!

 25. Jestem ciekawa jak postapi p.burmistrz????czy zrobi wszystko i sprzeda Trzeciakom mieszkanie, po calej aferze czy woli poniesc konsekwencje za nielegalne sprzedanie 4 mieszkan sluzbowych ???

  • Ale jakie Panie, ho ho. Co druga bez studiów, co niektórzy tylko z maturą. Wstyd!! No ale jak są „takie urzędniki” to takie później kwiatki wychodzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here