Udało się zatrzymać politykę podwyżek

22

28-05-2013

Na ostatniej sesji Rada Miejska przedłużyła o 6 miesięcy czas obowiązywania taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Nowa Dęba określonej przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Nowej Dębie.

Zgodnie z podjętą uchwałą obowiązujące stawki opłat za wodę i ścieki pozostaną na dotychczasowym poziomie i obowiązywać będą do 31 grudnia 2013 r.

Utrzymanie stawek na niezmienionym poziomie jest m.in. efektem działań jakie zostały dokonane w roku ubiegłym, tj. połączenia spółek komunalnych gminy – Zakładu Produkcji Wody i Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, a także wykonanych prac modernizacyjnych sieci wodociągowej na terenie miasta.

UMiG

—————————–

Komentarz: Można? Można! Do tej pory słyszeliśmy, że podwyżki są niezbędne. Tymczasem systematyczny sprzeciw opozycyjnych radnych wymusił na decydentch konkretne działania.

22 KOMENTARZE

 1. [quote]Komentarz: Można? Można! Do tej pory słyszeliśmy, że podwyżki są niezbędne. Tymczasem systematyczny sprzeciw opozycyjnych radnych wymusił na decydentch konkretne działania. [/quote]

  [b]Kilka faktów:[/b]
  1) W 2010 roku na sesji Rady Miejskiej głos zabrał mieszkaniec Marek Ostapko apelując do radnych aby nie zwiększali opłat za wodę i ścieki bo ludzie mają już dość podwyżek
  2) Ratusz w tym Marek Ostapko sprzeciwiał się na sesjach podwyżkom wody.
  3) Za każdym razem Ratusz informował kto podniósł rękę za podwyżkami.
  4) Burmistrz chcąc rozegrać sprawę propagandowo wprowadził dopłatę do wody z budżetu gminy
  5) Na kolejnych sesjach radni burmistrza zaczęli się burzyć o kolejne powyżki i że znowu ludzie będą mieli do nich pretensje
  6) Rada nie wprowadza kolejnych podwyżek.

  To pokazuje, że KRYTYKA I OPOZYCJA jest potrzebna. Bo gdyby wszyscy w tej radzie byli za Ordonem to nikt by się nie wychylił i nikt by nie zaprotestował przeciwko podwyżką. I by sobie systematyczie podnosili rękę za podwyżkami.

 2. Ordon za każdym razem rękami swoich bezradych podwyższał opłaty. Ratusz dostał się do rady robił zadymę o podwyżki i przestali podwyższać. Oczywiście Ordonowcy zaraz napiszą, że jak są podwyżki to nie wina Ordona ale jak podwyżek nie ma to zasługa wspaniałego Wiesława Ordona!

 3. [quote]Na sesji Rady Miejskiej w dniu 25.05.11 zapadła decyzja o podwyżce cen wody i odbioru ścieków. Z przedstawioną uchwałą nie zgadzał się Klub Radnych Ratusz i Marian Tomczyk z Cygan. Reszta rajców się wstrzymała lub głosowała za podwyżkami.[/quote]

  Oraz za poprzednimi ostatnimi podwyżkami głosowali:
  [img]http://img254.imageshack.us/img254/3795/glosowalizapodwyzkami.jpg[/img]

 4. Ludzie,wiaderka do ręki i do studni.Występuje globalny deficyt wody,w niedługim czasie woda będzie na wagę złota a Wy czepiacie się pierdołek,przedwyborczych sloganów opozycji.Czystej,zdrowej wody w niedługim czasie zabraknie.Kupicie tzw.żabiankę w biedronce.Będziecie szczęśliwi.Dziękujcie łasce Boskiej że macie czystą ,z głębin ziemi wodę.Więc na płaczcie tylko płaćcie.Żądajcie w zamian za to nie utrzymania dotyczczasowych cen.Żądajcie za Wsze pieniądze inwestycji w nowe studnie głębinowe.W ochronę strefową owych żródeł.Ludzie,za darmo to i w mordę nie dostaniecie.Też trzeba na to sobie zasłużyć.

 5. Ordon kupił za 1,2 mln złotych ujęcie które wymaga KILKANAŚCIE MILIONÓW NAKŁADÓW. Koljna super inwestycja. Goście jak wrócili do Warszawki z informacją za ile sprzedali to Ordonowi to szampana w agencji otwierali.

  O jakiej czystej, zdrowej wodzie piszesz? Słyszałeś o tri i tetra chloroetenie??? I o tych związkach które tam grasują w pobliżu ujęcia? Ale ważniejsza jest dla waszego burmistrza szatnia w Tarnowskiej Woli za kosmiczne pieniądze i wykopki na plantach.

 6. [quote]Ludzie,wiaderka do ręki i do studni.[/quote]

  Spokój mi tu! To dopiero za jakiś czas jak razem z moimi bankami przyjdę do zadłużonej u nas Dęby i z komornikiem zajmę basen, ziemie, odermontowany dom kultury i wszystko co się da by odzyskać swoje dolary… dużo dolary! I wtedy jak już wezmę swoje dolary to nie pozostanie wam nic innego jak sobie kopać wiaderkami źródełka oraz żywić się szczawiem i mirabelkami. Popieramy razem z bankami wspaniałego burmistrza Ordona i dziękujęmy mu za to, że bierzę tyle kredytów. My mu dajemy wirtualny pieniądz a odbierzemy realne mienie.

  Z poważaniem
  Wasz Bankier Shlomo

 7. [quote]Utrzymanie stawek na niezmienionym poziomie jest m.in. efektem działań jakie zostały dokonane w roku ubiegłym, tj. połączenia spółek komunalnych gminy – Zakładu Produkcji Wody i Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, [b]a także wykonanych prac modernizacyjnych sieci wodociągowej na terenie miasta[/b].[/quote]

  Przypomnę że to Ratusz cały czas robił awanturę o to że wodociągi są do kitu i 35% wody idzie w piach. I za te 35% mieszkańcy muszą płacić. Pamiętacie jak radni Ordona się rzucali , że Ratusz nie ma racji, a sam Wiesław opowiadał banialuki jakie to rury są wytrzymałe??? Są nagrania z sesji więc można cytaty nawet powrzucać.

 8. NO i sie z sikalem w majty jak przeczytalem ze to zasluga Radnych Ratusza , swietna propaganda ratusiki i trzymajcie tak dalej moze malo myslacy da sie na to nabrac :P

 9. Zasługą Ordona były dotychczasowe podwyżki do których namawiał swoich radnych. Myślisz, że ludzie nie pamiętają?? Tylko Ratusz się sprzeciwiał.

 10. Powinni do tego jeszcze za nasze pieniądze uświadamiać nas o sposobach oszczędzania wody. A tak poza tym to powinni coś w końcu z tych naszych pieniędzy inwestować. Ja nie orientuję się w tym co się tam akurat dzieje, ale powinniśmy wiedzieć o wszystkich decyzjach. Tyle szumu było że pieniądze szły do Warszawy, że to nie nasze, że my mamy z tego wodę i powinniśmy się cieszyć itd itd. Teraz jest nasze gminne więc zacznijcie w końcu coś z tym robić, a jak będą podwyżki no niestety ale każdy zapłaci choć to nieuniknione. Nikt nie chce podwyżek mieć za wodę ale bez tych naszych pieniędzy to modernizacji, remontów czy jak #5 napisał poszukiwać nowych studni głębinowych nie będzie.

 11. Ordon robił podwyżki przez całe swoje rządzenie. Dopiero jak "rorabiaki" z Ratusza zaczęły walczyć o mieszkańców to Ordon się przestraszył i są skutki. Przypomnijcie sobie wszystkie podwyżki Ordona.

 12. Ok pogodzę was. Wiadomo, że to Ordon z Kapustą przygrali tak żeby nie było podwyżek. Ale wiadomo, że Ordon zrobił to bo był pod presją opozycji która każdą podwyżkę nagłaśniała.[b] Ponadto wyobraźcie sobie podwyżkę w momencie w których złożony jest wniosek referendalny!!!!![/b] Ordon jest cwaniak, ale lasowiaki takich miglanców kochają.

 13. HAHAH DOKŁADNIE. DLACZEGO TYLKO NA PÓŁ ROKU ODSUNĄŁ ORDON PODWYŻKI??? TO PROSTE! BO ZA PÓŁ ROKU BĘDZIE PO REFERENDUM. JEŚLI WYGRA TO SOBIE SPOKOJNIE PODWYŻSZY.

 14. [quote]HAHAH DOKŁADNIE. DLACZEGO TYLKO NA PÓŁ ROKU ODSUNĄŁ ORDON PODWYŻKI??? TO PROSTE! BO ZA PÓŁ ROKU BĘDZIE PO REFERENDUM. JEŚLI WYGRA TO SOBIE SPOKOJNIE PODWYŻSZY.[/quote]

  Tylko i tak ten głupowaty lasowiacki lud tego nie łapię i da się zrobić w konia kolejny raz i będzie klaskał Ordonowi.

 15. [quote]Na ostatniej sesji Rada Miejska[b] przedłużyła o 6 miesięcy czas obowiązywania taryfy [/b]dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Nowa Dęba określonej przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Nowej Dębie.[/quote]

  HAHA CZY WRESZCIE LUDZIE PRZEJŻYCIE NA OCZY JAK SIĘ Z WAS NABIJAJĄ CZY NIE?? O 6 MIESIĘCY PRZEDŁUŻYLI OBOWIĄZYWANIE TARYF…. BO PRZECIEŻ GŁUPIO DAWAĆ LUDZIOM PODWYŻKI JAK REFERENDUM SIĘ SZYKUJE. CZY WY DALEJ NIE DOSTRZEGACIE KIM JEST ORDON???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here