TVP RZESZÓW: Samorządowa awantura w Nowej Dębie

28

Zastępca burmistrza złożył tam rezygnację. Twierdzi, że ma już dość nagonki na siebie i swoją rodzinę. Ale krytycy jego pracy uważają, że decyzja to spóźniona. Wytykają samorządowcowi proces karny, zarzuty o nadużywanie władzy i powiązania z prywatną spółką w której udziały ma żona wiceburmistrza.

Przegrana w procesie cywilnym o ujawnienie prywatnych danych osobowych jednego ze swoich przeciwników na stronie Urzędu Gminy Nowa Dęba i zapowiedź procesu karnego. To oficjalny powód rezygnacji Zygmunta Żołądzia z funkcji wiceburmistrza. Ale bardzo krytyczni recenzenci pracy wiceburmistrza – spoza Ratusza – twierdzą, że lista powodów jego kapitulacji jest bardzo długa. Wyliczają, w ich ocenie, bardzo kosztowne i nieudane inwestycje piętnowane także przez ogólnopolskie media. Chodzi między innymi o dwie toalety po 100 tysięcy złotych każda i te trzy metalowe słupki za 25 tysięcy złotych, które są elementem rewitalizacji centrum.

Niniejszy materiał TVP RZESZÓW został wyemitowany w dniu 29 stycznia 2016 roku w programie „Aktualności”. Materiał przygotował redaktor: Adam Mokrzycki. Materiał pochodzi ze strony TVP RZESZÓW. 

Źródłohttp://rzeszow.tvp.pl/23810478/samorzadowa-awantura-w-nowej-debie

Podobnie uważa mniejszościowa opozycja w Radzie Miasta, która od dawna i bezskutecznie domaga się powołania specjalnej komisji dla wyjaśnienia licznych inwestycyjnych wpadek ratusza. Z tego powodu samorząd już miał stracić pół miliona – czy to koniec problemów ocenią niezależni kontrolerzy. Opozycja twierdzi, że próbuje rządzącym w mieście otworzyć oczy. Jednak rezygnacja wiceburmistrza nie kończy samorządowych sporów – bo właśnie w internecie pojawiła się informacja, że prywatna spółka w której udziały ma żona wiceburmistrza dostała z rządowej agencji ponad 400 tysięcy złotych dotacji na działalność.

Wiceburmistrz przyznaje, że w trosce o zainwestowane przez jego żonę pieniądze, doradzał prywatnej spółce ale zapewnia, że nie miało to wpływu na otrzymanie wysokiej dotacji. Przełożony wiceburmistrza twierdzi, że nic nie wiedział o pracy na rzecz prywatnej spółki, nie zauważył także aby w godzinach urzędowania odrywał się od swoich obowiązków. Dodaje, że spory sądowe z udziałem jego podwładnego mają być przestrogą dla wszystkich pracowników ratusza. Na odchodne wiceburmistrz zapewnia, że nie będzie czerpał profitów z prywatnej spółki której doradzał bo na razie za wcześnie na zyski. Sam nikogo nie będzie pozywał za jak to określi szkalowanie bo nie jest osobą konfliktową.

28 KOMENTARZE

 1. Powinni go zwolnić dyscyplinarnie za pracę w godzinach pracy w miejscu nie pracy. Czego my uczymy swoich dzieci? Wszystko wolno tym co mają wysoki stołek, kase i układy, a najbardziej boli że się ludzie boja odezwać bo to już takie normalne.

  /

 2. \”Wiceburmistrz przyznaje, że w trosce o zainwestowane przez jego żonę pieniądze, doradzał prywatnej spółce ale zapewnia, że nie miało to wpływu na otrzymanie wysokiej dotacji\”

  Aha! .. no tak.

  \”Na odchodne wiceburmistrz zapewnia, że nie będzie czerpał profitów z prywatnej spółki której doradzał bo na razie za wcześnie na zyski. \”

  A to dobre! Mówi: nie będę czerpał kasiory bo póki co nie ma z czego :D

 3. Marek gratuluję, jednego przekręta mniej. Został jeszcze jeden i jego kiepska ale wierna świta – do dzieła, może uda się to miasto uratować, może w końcu ludzie będą mogli normalnie załatwić sprawy w urzędzie, będą mogli dostać normalnie pracę w jednostkach samorządu itd., itd…

  • przekręt jeden mniej?! zobacz co teraz się dzieje … stary wiceburmistrz pracował ramie w ramię ze swoim „oprawcą” w osławionym mpgkim ! gdzie ten wspaniały śledczy redaktor na usługach biznesmena – radnego zza pleców innych radnych ; to jest dopiero przekręt!!!

 4. Wielka strata dla biznesu który lubi luki w moralnym pojeciu gminnym.kumlpe z podkarpacia wspominają kolege który miał łeb na karku przez kadencję

 5. czyli teraz Pan Ostapko na burmistrza, w końcu wyszło na to ze wszyscy kradną i tylko on wie jak prowadzić ten bajzel, a to że w wyborach poległ to już nie jego wina. Chwała mu za to że patrzy na ręce rządzącym ale ten ciągły lans i bieganie do tv zaczyna drażnić. Proszę napisać jaki ma Pan pomysł na zarządzanie gminą kiedy to wszystko się rozlezie. Pozdrawiam

  • Mam Rafale tylko jeden pomysl,dorwac sie do wladzy i sie nachapac bo jestem goly jak turecki swiety

  • Stasio z Chmielowa już pozałatwiał posadki swoim córkom i innym z rodziny , kurczy się mu grono popleczników bo jedna odeszła na emeryture, druga przegrała wybory pozostał jeno jasio i kazio. na zdjeciach stoi taki dziadek , jak sie oglada to chyba widzi chyba ze ma katarakte.droge zrobil Marcie i wnuczkom.

  • Bylby bardzo glupi gdyby tego nie zrobil, bedzie mial poszanowanie w rodzinie a wam LOSIE pozostalo kwiczec jak swinie na ten temat

 6. Koniec miękkiego instytucjonalnego odłamu ubecji, koniec platformy, koniec KOD-u. Ziggy, Pasti i Basti z ich wizją świata \”money for nothing\” przechodzą do historii.

 7. Człowiek gdzieś z połowy piramidy. Nie jest to głowa, nie jest to piach. Ja chcę widzieć głowę, i to w akcie kapitulacji. Gdzie może być głowa? W Czerwonej Wierzy, którą widać z naszego wiaduktu?

 8. Czlowiek sie cieszy jak dostanie 20 tys. i musi sie z tego rozliczyc, a tu prosze na strone internetowa 400 tys. …..??? Powinni obydwoje oddac ta kase i bardzo ciekawe kto sie podpisal w PUP pod taka dotacja, moze warto by bylo sie dowiedziec , gdzie ida te najwieksze dotacje ??

 9. Ten gośc odszedł bo niektóre jego wały wyszły albo wkrótce wyjdą na światło dzienne. Większość pozostanie jego tajemnicą. Chwała ludziom którzy pozbawili go dostępu do pieniędzy Nowej Dęby.

 10. a gdzie proces karny ?! no właśnie swój na swego nie donosi … jaka to opozycja? co ten radny z Jadachów zrobił dla całej gminy?!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here