Uchronić przed zamarznięciem

3

Jesień i zima to pory roku, które stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych. Każdego roku odnotowywanych jest kilkaset zgonów osób samotnych i bezdomnych, których przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, a w konsekwencji nadmierne wychłodzenie organizmu.

Niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które w mroźne dni i noce przebywają bez dachu nad głową. Tragiczny finał może mieć noc spędzona na ławce podczas nawet niewielkich mrozów. Tarnobrzescy policjanci sprawdzają już opuszczone budynki, ogródki działkowe, parki i skwery. Jednak nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Policja apeluje o informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezdomnych, starszych mieszkających samotnie, w trudnej sytuacji materialnej, których życie i zdrowie może być zagrożone podczas niskich temperatur.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na Policję. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie. Podkarpacki Urząd Wojewódzki uruchomił specjalną infolinię – pod bezpłatnym, całodobowym numerem 987 pomoc znajdą osoby bezdomne z województwa podkarpackiego wymagające pomocy w okresie zimowym.

POLICJA

3 KOMENTARZE

  1. Chyba ciebie wywiozą. Jak jest trzeźwy to dlaczego mają go wywozić? A pałą to przydało by ci skórę wygarbować, że takie bzdury piszesz?

  2. i co robia z takim czlowiekiem ,ktory spi na lawce i nie ma dachu nad glowa?
    najpierw trzeba sie nim zainteresowac ,a nie myslec ,ze to kolejny zulek spod zakladow i zlac go!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here