Udane występy nowodębskich badmintonistów

0

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie w Suwałkach

W dalekich Suwałkach jak co roku o tej porze, z udziałem najlepszych zawodniczek i zawodników rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie. Tradycyjnie już bardzo dobrze spisali się w nich badmintonowi młodzicy Stali Nowa Dęba.
Najlepiej z nich spisała się Beata Mycek, członek kadry Polski młodzików. Beata w grze mieszanej wspólnie ze swoim partnerem Patrykiem Michałkiem (UKS Orbitek Straszęcin) po dobrej grze wywalczyli trzecie miejsce i brązowy medal. Na miejscu dziewiątym ex aequo uplasowały się mixty: Jakub Suszyński / Zofia Tomczyk (Stal Nowa Dęba) oraz Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) / Aleksandra Michalczuk (Stal Nowa Dęba).

W grze podwójnej młodziczek na miejscu piątym uplasował się debel dziewcząt: Beata Mycek (Stal Nowa Dęba) / Paulina Hankiewicz (ABRM Warszawa), a na miejscu dziewiątym debel klubowy Stali: Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk.

W grze podwójnej młodzików na miejscu dziewiątym uplasował się debel chłopców: Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba) / Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin).

W grze pojedynczej młodziczek dobre dziewiąte miejsce wywalczyła Dominika Luboch (Stal Nowa Dęba).

Były to kolejne udana mistrzostwa Polski w wykonaniu badmintonistów Stali Nowa Dęba, tym razem w wykonaniu młodzików i co bardzo cieszy bardzo dobra promocja Miasta i Gminy Nowa Dęba na Suwalszczyźnie przez badmintonistów.

Na zdjęciach badmintonowi młodzicy Stali Nowa Dęba w Suwałkach.

102 Grand Prix Victora Amatorów i Weteranów w badmintonie w Mielcu

W Mielcu rozegrany został już 102 Grand Prix Victora Amatorów i Weteranów w badmintonie. I w tym turnieju bardzo dobrze spisali się tym razem badmintonowi weterani z Nowej Dęby.

W grze pojedynczej w kategorii 'Old boys” drugie miejsce wywalczył Jacek Tomasiewicz, a na miejscu czwartym uplasował się Mieczysław Sitko.

W grze podwójnej rozgrywanej w formule „Open’ bardzo dobre drugie miejsce wywalczył debel: Mieczysław Sitko / Jacek Tomasiewicz.

Niestety po raz kolejny w zawodach tych nie mógł wystąpić lider klasyfikacji generalnej w kategorii „Old boys” Adam Bunio (Nowa Dęba), który w tym samym czasie przebywał ze swoimi podopiecznymi na mistrzostwach Polski młodzików w Suwałkach.

Niestety organizatorzy tych zawodów w tym sezonie tak ustawili kalendarz poszczególnych turniejów, że i w czerwcu na mieleckich kortach zabraknie Adma Bunio (nad czym bardzo ubolewa), ponieważ w tym czasie będzie przebywał w Ornecie (województwo warmińsko – mazurskie) ze swoimi podopiecznymi na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

indeks (7)

Na zdjęciu badmintonowi weterani z Nowej Dęby na mieleckich kortach, od lewej strony: Jacek Tomasiewicz, Mieczysław Sitko i Mateusz Piekarz.

Finał Wojewódzki Gimnazjady (Drużynowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Szkół Gimnazjalnych) w badmintonie w kategorii dziewcząt i chłopców w Żyrakowie koło Dębicy

W miejscowości Żyraków koło Dębicy rozegrany został Finał Wojewódzki Gimnazjady (Drużynowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Szkół Gimnazjalnych) w badmintonie w kategorii dziewcząt i chłopców.

Na starcie mistrzostw stanęło po osiem najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców z całego Podkarpacia wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich.

Wielki sukces odniosły w tych mistrzostwach zespoły dziewcząt i chłopców reprezentujących Gimnazjum Nr 1 w Nowej Dębie.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna występująca w składzie: Natalia Róg, Beata Mycek i Zofia Tomczyk. W pojedynku finałowym dziewczęta z Nowej Dęby pokonały drużynę Gimnazjum Nr 5 z Ropczyc 3:0.

W kategorii chłopców pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna występująca w składzie: Rafał Lejko i Patryk Róg. W pojedynku finałowym chłopcy z Nowej Dęby pokonali drużynę Gimnazjum ze Straszęcina 3:1.

Dzięki tak znakomitej postawie zarówno  drużyna dziewcząt jak i drużyna chłopców wywalczyły awans do Finału Krajowego (Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych), który w dniach 04 – 05.06.2016r. rozegrany zostanie również w Żyrakowie.

Jest to kolejny spektakularny wyczyn badmintonistów z Nowej Dęby, na co dzień trenujących w sekcji badmintona w MKS „Stal” Nowa Dęba, a co się z tym wiąże duży sukces sportu szkolnego Miasta i Gminy Nowa Dęba na arenie wojewódzkiej.

Na zdjęciach złoci medaliści w drużynowej rywalizacji w kategorii dziewcząt i chłopców w badmintonie szkół gimnazjalnych na najwyższym stopniu podium w Żyrakowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here