ULICA WCZASOWA JUŻ PĘKA!!!

56

ZDJĘCIA WYKONANO NA ULICY WCZASOWEJ W NOWEJ DĘBIE – KWIECIEŃ 2013


56 KOMENTARZE

 1. Oto efekty pracy Wiesława Ordona. Sypie się nowy dom kultury…. Drogi na które wydał nasze pieniądze też się sypią. On się kompletnie nie zna na inwestycjach. Wydaje nasza kasę, zaciąga potężne długi …. Wstyd Ordonie Wiesławie! Wstyd!!!!!! Kiedy zaczną się sypać budowane aktualnie planty i koziołek?????

 2. kampania nienawiści trwa..
  to przecież wina Ordona, że zgodnie z prawem zamówień publicznych wybrał takiego a nie innego wykonawcę… że zamiast siedzieć na budowie i patrzeć robotnikom na ręce, zajmował się czymś innym..
  ech cały łociapko, właściwiej byłoby napisać łociapek, bo poziomem rozwoju i artykułów sięga teraz dna.

 3. Jest napisane jak byk, iż jest to wieloletni narodowy program przebudowy dróg lokalnych, więc o co chodzi ? Będą teraz przez wiele lat łatać pęknięcia i dziury…. więc wszystko się zgadza ;)

 4. Ordonie, a nie umiesz sobie odpowiedniego nadzoru budowlanego wybrać??? Nie umiesz sobie urzędników właściwych dobrać by dbali w Twoim imieniu o to by pieniądze podatników były należycie wydawane?? By tzw "inwestycje" się nie rozpadały????? Powiedz Ordonie: NIE POTRAFISZ CZY ROBISZ TO CELOWO?

 5. Boli Ordonowców jak im się pokazuje, że nie potrafią rządzić… że sobie nie radzą. ZADŁUŻAĆ LUDZI I GMINĘ KAŻDY POTRAFI. NABRAĆ KREDYTÓW I WYDAĆ KASĘ TO ŻADNA SZTUKA. ALE DOBRZE COŚ ZROBIĆ ( CZY TO ULICĘ CZY DOM KULTURY) TO JUŻ ZA DUŻO DLA GOŚCIA Z TARNOWSKIEJ WOLI. A kredyty już spłacone za te sypiące się obiekty????

 6. Proste pytanie: CIESZYCIE SIĘ ŻE ORDON WYDAŁ KASĘ NA DROGĘ I ONA JUŻ SIĘ ROZLATUJE??? Winny jest Ostapko bo pokazuje, "mądrość" Ordona i Żołędzia???

  Tak trzeba było napisać Lasowiaku:

  [b]Wspaniała droga!!!! O kochany Wiesławie Ordonie z Tarnowskiej Woli!!!! Jak ty coś zrobisz to aż dech zapiera!!!! To co, że pęka, to co że płytki z domu chłopa odpadają!!!! Jesteś wspaniały!!!!! Oooooo Ordonie!!!! Oooooo Żołędziu!!!! Cieszymy się że tacy PROFESJONALIŚCI nami rządzą i nas zadłużają!!!! Oooooooo…[/b]

 7. Droga ma zaledwie 3 lata a efekty dobrej solidnej pracy już widoczne na zdjęciach, co do tej cudownej inwestycji to proszę mi powiedzieć gdzie jest oświetlenie uliczne tej drogi. już na etapie projektowania w XXI wieku "ktoś ' zapomniał o tak mało istotnej sprawie jak elektryfikacja (oświetlenie) !!! Wydano publiczne pieniądze na bardzo ważną inwestycje a przy okazji zapomniano o jak bardzo ważnej sprawie, jaką jest oświetlenie!!! jednym słowem WSTYD :(

 8. Jeśli droga pęka po trzech latach winny jest wykonawca i inwestor, a w imieniu inwestora czyli gminy działa zawodowy menadżer zwany burmistrzem (jest nawet menadżerem roku czy coś) i on jest odpowiedzialny za dopilnowanie jakości. A ulica Wczasowa budowana była wadliwie, asfalt kładziono na błocie. Tyle.

 9. Ordon robi badziewie i nie spotyka go za to żadna odpowiedzialność. Może jakieś służby by się tym zainteresowały wreszcie??? Droga, dom kultury, planty robionie w zimie… Niech ktoś się tym zajmie! To wszystko są publiczne pieniądze!!!!

 10. [size=20]Kredyty i długi są prawdziwe, budowle są byle jakie i się sypią – chyba każda! Brak profesjonalizmu, brak umiejętności… nie wystarczy pilnować KONFERENCJI PRASOWYCH!!!![/size]

 11. Nauczyciel z Tarnowskiej Woli Wiesław Ordon zadłużył naszą gminę.. Toniemy w długach. Jego "wielkie inwestycje" za MILIONY ZŁOTYCH bardzo szybko się rozpadają. Nie ma kasy i nie będzie by to naprawiać bo trzeba w zębach oddać zachłannym bankierom długi i kredyty. Strefa ekonomiczna tak samo nie nadaje się do niczego. Młodzież ucieka. Chyba tylko nauczyciel z Tarnowskiej Woli Wiesław Ordon i jego dwór który ma profity z jego władzy potrafi się cieszyć w tej sytuacji.

 12. Wiwat Panie ORDON, czytajac te bzdurne wpisy widac ze ratusikow juz calkiem krew zalala i lataja z aparatem po Nowej Debie jak te bezpanskie psy

 13. Pewnie, że zalewa! Tylko wariatów albo zwolenników Ordona nie zalewa. Tylko wariaci albo zwolennicy Ordona mogą obojętnie patrzeć na to że nasze miasto cierpi.. że tonie w długach.. że wszystko się rozpada. Tylko Ratusz broni miasta i nie godzi się na te destrukcje!

 14. [quote]
  Wiwat Panie ORDON, czytajac te bzdurne wpisy widac ze ratusikow juz calkiem krew zalala i lataja z aparatem po Nowej Debie jak te bezpanskie psy[/quote]

  Prawo Panie Ordon! Co jeszcze się zawali?
  Brawo Panie Ordon! Co jeszcze popęka?
  Brawo Panie Ordon? Gdzie jeszcze płytki odpadną!!!
  Jak Pan to robi że jest Pan taki fajny?? Z tym się trzeba chyba urodzić prawda ? I to w Tarnowskiej Woli.

 15. do taak, wiem z autopsji ze ratusiki zachowuja sie jak wariaci a zwolennicy Ordona to goscie opanowani i myslacy o przyszlosci SWOJEGO MIASTA

 16. MAREK O.pokazuję dziadostwo – za dziadostwo odpowiada nadzór budowlany // nie burmistrz! Burmistrz odpowiada za idee[[ddzzięekkii kkoonnfis admmiinissttrrattorr za dwojenie llitter]]

  ddno! prroszę o ussuunniecciee koontta ''''ccuudd maaliinna'' natychmiiaast

 17. Mnie szkoda jak taka droga się rozwala, nieważne kto to pokazał. Płytki z domu kultury Ostapko pokazał, od razu zaczęli remont, nawet wywiad z uczciwym wykonawca się ukazał, czyli trzeba pisać i pokazywać zdjęcia to trochę otrzezwia Odrona i żoledzia

 18. [quote]MAREK O.pokazuję dziadostwo – za dziadostwo odpowiada nadzór budowlany // nie burmistrz! Burmistrz odpowiada za idee[/quote]

  Burmistrz odpowiada za całość. On wymyśla, on zaciąga długi w naszym imieniu, on zleca i on [b]WSKAZUJE KTO MA W JEGO IMIENIU PEŁNIĆ NADZÓR BUDOWLANY.[/b] Burmistrz także ma stado urzędników w tym od spraw budowlanych by[b] W JEGO IMIENIU DBALI O WŁAŚCIWE WYKONANIE[/b].

 19. [quote]Utrudnienia w ruchu podczas Parady Straży Grobowych "Turki 2013"
  30-04-2013

  Samorządowy Ośrodek Kultury informuje, że w związku z Paradą Straży Wielkanocnych w Nowej Dębie w dniu 5 maj br. w godzinach 13:00-15:00 w Nowej Dębie wystąpią utrudnienia w ruchu na następujących ulicach: ul. Krasickiego, ul. Kościuszki, Jana Pawła II, ul. 1-go Maja, ul. Słowackiego.

  Serdecznie przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.[/quote]
  http://www.nowadeba.pl/po-godzinach/aktualnosci/art,497,utrudnienia-w-ruchu-podczas-parady-strazy-grobowych-turki-2013.html
  Proszę zauważyć kto ogłasza komunikat o problemach drogowych – mistrzostwo świata. Brawo !

 20. no to Panie Marku jak Pan wygra bedzie mial Pan pole do popisu,duzo bledow Pan wytyka.
  czy jesli Pan wygra jest Pan w stanie "naprawiac" bledy poprzednikow?byc moze "oni" nie naprawia,a Pan?czyj to bedzie problem wtedy?

 21. [quote]#37 | eva dnia 05/01/2013 20:04
  no to Panie Marku jak Pan wygra bedzie mial Pan pole do popisu,duzo bledow Pan wytyka.
  czy jesli Pan wygra jest Pan w stanie "naprawiac" bledy poprzednikow?byc moze "oni" nie naprawia,a Pan?czyj to bedzie problem wtedy?[/quote]

  Nie bądżmy naiwnymi.M.Ostapko przygotowuje się do przejęcia władzy w naszej pipidówce.Przygotowuje również(nie sam,ponieważ jest za maluśki) elektorat przyszłej burmistrz miasta i gminyJ.Lubera.Krytykując obecnego burmistrza i wytykając radzie miasta błędy przygotowuje sobie i swojej ekipie furtkę.Jak się chwyci nić władzy i zacznie się podejmować decyzje a potem g…o z tego wyjdzie to będzie na kogo zrzucić odpowiedzialność.Myśmy się starali,to ekipa W.Ordona zadłużyła miasto i gminę.Taka będzie śpiewka M.Ostapko i spółki.Obym się mylił,obym.

 22. To, że ekipa Ordona zadłużyła miasto to fakt. Kolejna ekipa rządząca będzie spłacała te długi… Ja bym nie chciał być burmistrzem i obejmować miasta w tym stanie w jakim zostawił je Ordon… Długi, kredyty, pożyczki.. PRZYJDZIE LASOWIAKI ZA CHWILĘ OGROMNY RACHUNEK DO SPŁACENIA. PODZIĘKUJĘCIE ORDONOWI ZA TO!

 23. Nic nie prorokujcie,następne wybory i tak wygra pan Wiesław ORDON.
  Robi z osiedla miasto a ci co mają najmniej do powiedzenia najwięcej narzekają.To jest osiedlowa mentalność,prawie każdy jest tak mądry jak by miał przynajmniej ze dwa fakultety w tym jeden z budownictwa.
  Większość to byli monterzy WSK i Komarków oraz żelazek.
  Ale cóż poszli ze wsi do miasta i mają najwięcej do doradzania i krytykowania.Może panie burmistrzu więcej inwestować w sołectwa a nie osiedle,tam chociaż panu podziękują i na tym portalu nie "oplują" jak ci z osiedla.
  wystarczy że gmina wylewa duże pieniądze dla osiedla na wszelkiego rodzaju dopłaty do mieszkań i mediów.I tak za dużo się w osiedle inwestuje, a potem jest psioczenie.
  Niech sczekają a karawana będzie jechać dalej i zmieniać oblicze osiedla.Kiedyś może zrozumieją i docenią tego burmistrza.
  Po zakończeniu plant kolej na zalew,znowu znawcy zaczną swoje wywody, to nie tak,tam źle, a po co to robić lepiej dofinansować MOPS i dożywianie, itp. komentarze zaczną się pojawiać.

 24. Jakby nikt nie odpisywał na te bzdety wypisywane przez ostapkowców to by ten portal zdechł juz dawno. Przestańcie odpisywać na te bzdury. Niech sami sobie piszą :) Zobaczycie że za chwilę nikt tu nei będzie zaglądał :)

 25. Planty plantami,lasek laskiem,a strefa jest zamulonym bagnem.I tu trzeba się popisać.Ludzie oprócz ładnych miejsc do wypoczynku,potrzebują dobrej pracy,żeby kto miał możliwość korzystać z tych wygód.W Mielcu z tego co wiem,tamtejsze władze organizuja szkolenia i kursy dla swoich urzędników jak i gdzie znależć inwestora i w jaki sposób go pozyskać na tamtejszy rynek.No i proszę,nowe firmy,nowe miejsca pracy i nie ma tu nic do tego,ze mielecka strefa swoje lata ma,bo i nasz już ładnych kilka lat funkcjonuje.

 26. Widzialem ze Wczasowa Burmistrz z Zoledziem scyzorykami cieli , aby ostapowcy mieli co fotografowac i wyc na INFO :|

 27. p. Ostapko obecnie jest pan w radzie gminy i ma pan takie samo prawo nadzorować wykonywane obecnie prace i wnosić do nich poprawki i uwagi jak każdy inny. to czego siedzimy cicho i pozwalamy na niby nieod[powiednie wydawanie pieniędzy? No jak Pan będzie miał tak rządzić jak teraz pomaga to z tego co widzę po większości ludzi już może pan odpuścić start bo nikt na to nie pozwoli

 28. czego się Pan spodziewa po drodze za 1000zł? złotego podgrzewanego asfaltu. chyba nie wiemy ile kosztuje 1km drogi tego typu

 29. Ordon powinien się uczyć od Mastalerza tam bubel nie przejdzie za cholerę .Przekładają chodniki po kilka razy a ispektorzy budowlani cały czas na budowie pod czujnym okiem.A tu ?

 30. Kiedyś to było miasto, teraz jak pisze Observer to osiedle. Tak to prawda, Nowa Dęba w ciągu paru lat stała się głęboka prowincją, Wieś zalała to miasto, wieś w sensie mentalnym , w sensie wzajemnych międzyludzkich relacji, języka ( vide choćby co poniektóre posty), hierarchii wartości etc . Wieś narzuciła swoje priorytety , swoja kulturę ( np. Turki) . Miejsce niegdysiejszych elit, ludzi przybyłych tu z różnych stron kraju z tzw. nakazu pracy, ludzi wykształconych i inteligentnych zajęłli itzw. inteligenci w pierwszym pokoleniu , mali ludkowie o wąskich horyzontach, pozbawieni refleksji i pokory, a do tego nieomylni . Żal mi Ciebie Nowa Dębo, bardzo żal.

 31. [quote] inteligenci w pierwszym pokoleniu , mali ludkowie o wąskich horyzontach, pozbawieni refleksji i pokory, a do tego nieomylni .[/quote]
  Przykro czytać w czystej,nieomylnej formie…- bredzisz ! Dla tych światłych ludzi – to była ''zsyłka'' i budowali w lesie..

 32. @54/53 Zaaaddaam pyytanie co kkiedyś z miasttta Noowa robbiiło MMiiasto? Tearrty byłyy prężne?/ CCOO?
  Wieeś … eh,,, WWROCCLAAW,KKRRAAKKK – WIEES zzallewwaa rrookk ww rook ii sloiki uuubeer alllees!
  B)

 33. Ludzi przybylych tu z roznych stron kraju ? ale zapomniales ilu przybylo tak zwanych POLAKOW z bylego ZWIAZKU RADZIECKIEGI i mamy to co mamy

 34. [quote]#59 | do 52 dnia 05/03/2013 07:24
  Ludzi przybylych tu z roznych stron kraju ? ale zapomniales ilu przybylo tak zwanych POLAKOW z bylego ZWIAZKU RADZIECKIEGI i mamy to co mamy
  #60 | Wesolo mi dnia 05/03/2013 10:02
  A ilu przybylo komunistycznych bandytow s UB ? tego nikt nie jest wstanie porachowac :@
  [/quote]
  Oto mentalność Polaków.Zdeptać,poniżyć rodaków w myśl chrześcijańskiego"kochaj bliżniego swego aż koszula spadnie z niego.A jak spadnie z niego bierz się za drugiego"
  Szanujmy się nawzajem,bądżmy ponad podziałami.

 35. [b]Na Wczasowej sa piękne domki, które wręcz krzyczą swoim wyglądem ze tam nie mieszka plebs z blokowisk, tylko ktoś inny. Więc i nie dziwota że władza trzyma z ta grupą. Bo burmiszcz historyk jest, i wie dobrze ze każda władza, która z robotniczo chłopskim plebsem była, daleko nie zajechała. Tak i normalne jest, ze elektorat naszego władcy musi się jakoś zrewanżować, i przynajmniej tu , na tym forum, histeryczny jazgot na Ostapkę uskuteczniać. Ale coś czuję że Ostapko ma jeszcze kilka "trudnych" pytań do burmiszcza, i może się okazać że i ten bastion poparcia będzie sie kruszył….. [/b]

 36. A nie ma jeszcze wywiadu z uczciwa firmą która budowała Wczasową, że pęka i to było przewidziane bo asfalt był ze złej dostawy i w ogóle teraz poprawimy

 37. Wczasową również budowała uczciwa firma. Podobno w ramach gwarancji ma zfrezować całą nawierzchnię i położyć nową. Poprzednia została źle zafugowana. Ale Uczciwa firma o tym wiedziała jeszcze przed położeniem asfaltu.Nie ma sie o co martwić!!!

 38. od Pana Bala się odwalcie. Najpierw dowiedzcie się kto jest za co odpowiedzialny i wtedy wskazujcie winnego. dobrze wam radzę.

 39. Mam pytanie do Burmistrza, dlaczego urząd gminy nie prowadzi kontroli prawidłowości opodatkowania podatkiem od nieruchomości?
  Mam okazje sam to stwierdzić, że mieszkający obok siebie mieszkańcy np. na tej samej ulicy, niemal identyczne domy i garaże w samym mieście płacą bardzo rożne podatki… często garaże, czyli tzw. "pozostałe budynki", opodatkowane najwyższą stawką nie są wcale objęte podatkiem. Nie istnieją w ewidencji. Czy nie można wysłać paru urzędników w teren z kartotekami, metrówką i pieniążki same zaczną spływać do kasy miasta. Trzeba chcieć coś zrobić a nie tylko narzekać… Radni bezradni do roboty przycisnąć urzędasów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here