UMiG: Dobry rok nowodębskiego sportu

24

22-02-2012

O tym jaki był miniony rok dla nowodębskiego sportu rozmawiano podczas wczorajszego spotkania z ternerami i zawodnikami z tereny miasta i gminy. 2011 to był dobry rok dla sportu w naszym mieście i naszej gminie – podkreśla burmistrz Wiesław Ordon – najlepiej świadczą o tym medale i dobre wyniki osiągnięte przez naszych sportowców. Podczas spotkania wyróżniono sportowów i trenerów za osiągnięte wyniki sportowe oraz działalność sportową w Mieście i Gminie Nowa Dęba w roku 2011 .

Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba zarządzeniem z dnia 9 lutego 2012r na podstawie uchwały Nr V/35/ 2011 z dnia 14 lutego 2011r Rady Miejskiej oraz opinii Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Rady Miejskiej w Nowej Dębie przyznał stypendia i nagrody za osiągnięte wyniki sportowe i działalność sportową w roku 2011.

Dziękuję wszystkim sportowcom – trenerom i zawodnikom – za sukcesy i dobre wyniki podkreślające dobry wizerunek nasze miasta w środowisku sportowym – podkreśla burmistrz Wiesław Ordon – Przede wszystkim jednak dziękuję, za dobry przykład jaki dajecie młodym mieszkańcom naszej gminy.

Jako gmina staramy się na miarę mozliwości naszego budżetu wspierać sport – nie tylko ten wyczynowy – dodaje burmistrz. Wspieramy finansowo działalność klubów sportowych na terenie miasta i gminy, pomagamy udostępniając i modernizując obiekty sportowe. Realizujemy także program stypendialny dla młodych zawodników. Tym bradziej cieszą bardzo dobre wyniki sportowe naszych stypendystów i nagrodzonych trenerów i zwodników – mówi Wiesław Ordon


Fot.: Michał Niewczas

Zawodnicy, którym przyznano stypendia sportowe:

Izabela Tomczyk
Badminton, MKS Stal Nowa Dęba
Trener: Adam Bunio
5 miejsce: Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w grze mieszanej, Ropczyce, marzec 2011, Pierwsza klasa sportowa.

Katarzyna Wojciechowska
Lekkoatletyka , MKS Stal Nowa Dęba
Trener: Bogdan Karkut
Brązowy medal: Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich (styl anglosaski) Juniorów Młodszych, Ustrzyki Dolne, sierpień 2011 Złoty medal: Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych na 2km w Biegach górskich, Złoty Stok, listopad 2011. Pierwsza klasa sportowa. Członek kadry PZLA.

Mateusz Czachor
Badminton, STAL Nowa Dęba.
Trener: Adam Bunio.
Brązowy medal: Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w deblu mężczyzn, Ropczyce, marzec 2011.
Członek kadry narodowej seniorów, Mistrzowska klasa sportowa.

Kamil Gurdak
Lekkoatletyka, STAL Nowa Dęba.
Trener: Julian Zięba
4 m-ce: Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Gdańsk, lipiec 2011.
3 m-ce: Akademickie Mistrzostwa Polski, Poznań, maj 2011.
Pierwsza klasa sportowa, Członek Kadry Narodowej PZLA.

Kamil Piórek
Lekkoatletyka, STAL Nowa Dęba.
Trener: Julian Zięba
Członek młodzieżowej kadry narodowej.
Członek kadry Polski PZLA.
Mistrzowska klasa sportowa.

Nagrody Burmistrza otrzymali:

Michał Niewczas

Drużyna rugby na wózkach Flying Wings. Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR -Rugby na wózkach 2001 roku powstała Polska Liga Rugby na Wózkach (PLRnW), której celem jest wyłonienie Mistrza Polski. Rozgrywki odbywają się w systemie turniejowym w cyklu kalendarzowym wiosna-jesień (4 turnieje w roku), zgodnie z Międzynarodowymi Przepisami Rugby na Wózkach IWRF. Obecnie bierze w nich udział 16 zespołów. Organizatorem ligi jest Fundacja Aktywnej Rehabilitacji. Rzeszowska drużyna rugby na wózkach Flying Wings powstała w 2003 roku z inicjatywy fizjoterapeuty, instruktora Aktywnej Rehabilitacji, Artura Sochackiego. Pomysł założenia drużyny zrodził się dzięki dużej liczbie osób które uczęszczały na zajęcia z aktywnej rehabilitacji w województwie podkarpackim. W sezonie 2002-2004 rzeszowianie grali \”gościnnie\” w łódzkiej drużynie. Chęć wygrywania pod własnym szyldem sprawił, że na sukcesy rzeszowskiej drużyny nie czekaliśmy długo i tak krok po kroku Flying Wings osiągnęła najwyższe cele w Polskiej Lidze Rugby na Wózkach tytuł Mistrza Polski.

Julian Zięba
Stal Nowa Dęba, lekkoatletyka
Trener lekkiej atletyki
Trener Kamila Piórka i Kamila Gurdaka .
Pierwszy trener Grzegorza Sudoła- olimpijczyka i wice mistrza Europy w chodzie sportowym.

Adam Bunio
Stal Nowa Dęba, trener badmintona .Trener kadry wojewódzkiej młodzików, Członek komisji rewizyjnej w Polskiego Związku Badmintona; v-ce prezes ds. sportowych w PZB .
Twórca sukcesów Izabeli Tomczyk i Mateusza Czachora – czołowych badmintonistów
w kraju.

Bogdan Karkut
Były zawodnik sekcji lekkiej atletyki STAL Nowa Dęba. Członek Zarządu Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Rzeszowie.
Kierownik Sekcji lekkiej atletyki STAL Nowa Dęba
Trener Katarzyny Wojciechowskiej.

Antoni Malcharek

Twórca i założyciel sekcji badmintona w Nowej Dębie 46 lat pracy jako trener. Wprowadził zespół STAL Nowa Dęba do ekstraklasy. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Weteranów, Nauczycieli i Pracowników Oświaty w grach pojedynczych, podwójnych
i mieszanych w różnych kategoriach wiekowych. Wychowankowie Antoniego Malcharka wielokrotnie zdobywali medale na Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych, a sześcioro z nich dostąpiło zaszczytu powołania do kadry Polski.

Wojciech Krzeszewski
Były zawodnik STAL Nowa Dęba, znakomity bramkarz III ligowej Stali Nowa Dęba
w okresie największych sukcesów tej drużyny.
Sędzia piłkarski, trener drużyn juniorów młodszych juniorów i seniorów.
Obecnie trener szkółek dziecięcych ORLIK Nowa Dęba. Animator sportu w SOSiR. Organizator Turniejów Piłkarskich o Puchar DANONA, Puchar COCA COLI, Puchar Marka Wielgusa oraz Premiera Donalda Tuska. Prowadzi zespoły STAL Orlik Nowa Dęba
w rozgrywkach Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Stalowej Woli.

UMiG
SOSiR

24 KOMENTARZE

 1. Wy z Dęby i Rozalina może nie. Ale my z Cygan będziemy mieć szatnie za [b]PÓŁ MILIONA[/b] złotych. Taka nasza willa na potrzeby naszego LZS-u. Stale, KPSy, Pogodnie i inne stowarzyszenia niech nam zazdroszczo! Bo to bardzo ważna inwestycja!

 2. Sugerujesz, że burmistrz stawia chłopakom pijalnie za pół miliona podczas gdy stadion w Nowej Dębie jest w stanie w jakim każdy widzi a o na siłownie na basenie "nie ma pieniędzy" ? (kosztowałaby zapewne 1/5 tej szatni).

 3. Burmistrzu, a na dokończenie i remont trybun na stadionie to gdzie jest pół miliona? A na zadaszenie trybun gdzie jest pół miliona? A na siłownie na basenie jakoś też nie znalazłeś pół miliona. [b]Za połowę tej kwoty co burmistrz zamierza wywalić na szatnie w Cyganach to by się kupiło takie kontenery jak na Orlikach są i to nie tylko dla tej wsi ale również dla Tarnowskiej albo Rozalina. [/b]JAKI CEL I JAKI INTERES SPOŁECZNY PRZEMAWIA ZA TYM ABY PÓŁ MILIONA WYWALIĆ NA SZATNIE DLA LZS-U??? Co za marnotrastwo. [b]A za chwile będzie zaciągał kolejny kredyt i zadłużał miasto….[/b]

 4. Wiaczesław jest jak "Żałosny Faust smutnego świata":

  "Choć obrośli legendą, byli ludźmi małymi bez wyobraźni, na dodatek z silnym poczuciem klęski. Pytam więc, dlaczego te dziwne kreatury mogły zawładnąć umysłami całych narodów",

  "Nie bez powodu Aleksander Sokurow czyni go groźnym bohaterem swojej historycznej tetralogii. Paradoksalnie to właśnie on, mały człowiek ze skarlałego świata, wprowadza nas w XXI wiek. Przyziemny, obrzydliwy „Faust" brzmi nagle jak ostrzeżenie"

  [url]http://www.rp.pl/artykul/492083,824296-Na-ekrany-wchodzi-Faust-Aleksandra-Sokurowa.html[/url]

 5. A ja tam wolę DWANAŚCIE MILIONÓW na trawniki.
  Dlaczego część z nich nie można przeznaczyćna trybuny na stadionie czy na Zalwe.
  Przecież trawniki i tak zostaną wydeptane bo takich kulturalnych mamy mieszkańców.

 6. Julek sam sobie tej nagrody nie przyznał. Przyznał mu burmistrz (nie ze swojej prywatnej kasy lecz z kasy podatników żeby było jasne)

 7. Widzę, że Pan Burmistrz tęskni za latami minionymi i wprowadził w kawiarence domu kultury klimat PRL'u :D. Można zauważyć na zdjęciach, że półki aż się uginają od towarów i luksusów, a kto wie może Pan Wiesław sprzedaje towar spod lady :). Panie Burmistrzu jak żyć?? :o:D

 8. Niech się któryś z nagrodzonych sportowców pochwali co dostał w nagrodę od miasta… :P
  Założę się, że coś w stylu wycieczki nad zalew :D hehehe

 9. Żenujące jest to że Pan Zięba dostaje nagrody za wyniki chłopaków którzy ciężko trenują pod okiem innych trenerów!!! ale ta sytuacja sie powtarza co rok…

 10. Mroczkowa ze swa zalosna mina zastepuje Serafina? Czyzby przewodniczacy darowal sobie okazje do lansowanie sie w parze z Wieskiem, czy to inne powody nieobecnosci?

 11. [code][/code][color=#666633][/color]:oMroczkowa ma minę chytrego lisa.Jak dostaniesz się w jej obroty to będzie cię gnoiła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here