Uroczysta sesja Rady Powiatu w Nowej Dębie

14

31.12.2012

27 grudnia w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbyła się ostatnia w 2012 roku sesja powiatu tarnobrzeskiego połączona ze spotkaniem opłatkowym.

Na uroczystości przybyli między innymi samorządowcy zarówno z samego powiatu jak i z gmin wchodzących w jego skład, dyrektorzy urzędów i instytucji podległym starostwu, a także szefowie firm działających na terenie powiatu.

Cieszę się, że w naszym powiecie tworzymy dobry klimat współpracy dzięki któremu udaje nam się zrealizować szereg ważnych dla mieszkańców zadań. Spotkanie opłatkowe to szansa na podsumowanie mijającego roku. A był to bardzo dobry rok. Udało nam się zrealizować wszystkie zamierzone inwestycje, pozyskaliśmy więcej funduszy zewnętrznych niż zakładaliśmy – mówi starosta Krzysztof Pitra.

Jednym z elementów spotkania w nowodębskim domu kultury było uhonorowanie internowanych działaczy NSZZ „Solidarność” z terenu naszego powiatu. W lipcu 2011 roku z inicjatywy wicestarosty Jerzego Sudoła władze Powiatu wystąpiły do Instytutu Pamięci Narodowej upamiętnienie działalności opozycjonistów z ziemi tarnobrzeskiej. Działacze demokratyczni otrzymali wysokie odznaczenia państwowe będące świadectwem pamięci i świadczące o ich odwadze i naszej wdzięczności. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał Kazimierz Chwesiuk. Jerzy Szyiński i Stanisław Piechota otrzymali Krzyże Wolności i Solidarności, oraz Wiesław Nędzi.Fot.: MK.

Całą uroczystość uświetnił występ Orkiestry Dętej z Chmielowa.

14 KOMENTARZE

  1. [b]Chwesiuk dostał order? A za co? Za jego słynne stwierdzenie jako przewodniczącego Solidarności " – JA wam nie pomogę jeśli sami sobie nie pomożecie?.." a może za to że w jednym czasie był szefem Solidarności i członkiem zarządu zakładu….
    A moze za to że przy zwolnieniach nie potrafił obronić fachowców, jedynych żywicieli rodzin, ale udawało mu się to z paniami magazynierkami, które "przypadkiem" były żonami kolegów,
    [/b]

  2. [quote]Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał Kazimierz Chwesiuk. Jerzy Szyiński i Stanisław Piechota otrzymali Krzyże Wolności i Solidarności, oraz Wiesław Nędzi.[/quote]
    Jaki portal i administrator takie i reportaże.Bez ładu i składu :(

  3. A Grześ Poloczek znowu bez medalu , za komuny czerwoną flagę nosił , teraz nosi za proboszczem purpurową i …. i nic , a inni co to samo robili i nadal robią już dawno obwieszeni …

  4. redaktorze, czemu nie podkresliles nazwiska Wieska Nedziego, piszcie ludzie troche na poziomie, albo nie piszcie w ogole, oczywiscie wicestarosta to tak..i nowy posel na zdjeciach to tez tak..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here