Urszula Augustyn wiceminister Edukacji Narodowej z wizytą w Powiecie Tarnobrzeskim

4

Na zaproszenie Posła Mirosława Pluty Pani Urszula Augustyn – Wiceminister Edukacji Narodowej oraz Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa w Szkołach odwiedziła w dniu 8 czerwca powiat tarnobrzeski.

Gospodarzami powitalnego spotkania były władze powiatu tarnobrzeskiego. W siedzibie Starostwa zorganizowano konferencję prasową z dziennikarzami, w trakcie której Pani Urszula Augustyn wyjaśniła cel swojego przyjazdu. W spotkaniu uczestniczyli poseł Mirosław Pluta, Krzysztof Pitra, wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego oraz Dariusz Bukowski prezes Fundacji „LUK” działającej na rzecz edukacji.

Podczas kilkugodzinnego pobytu na ziemi tarnobrzeskiej Urszula Augustyn odwiedziła także Centrum Kształcenia Praktycznego w Gorzycach. O specyfice i działalności Centrum mówił wójt Gorzyc Leszek Surdy oraz Jarosław Augustynowicz, kierownik CKP. Wiceminister spotkała się także z nauczycielami z Zespołu Szkół w Gorzycach. – W ministerstwie zajmuję się między innymi szkolnictwem zawodowym. Wielokrotnie docierały do mnie sygnały o dokonaniach Zespołu Szkół w Gorzycach: wysokie miejsca w rankingach, nagroda Ministra Gospodarki czy bardzo dobra baza do kształcenia zawodowego. Dlatego z przyjemnością przyjęłam propozycję posła Mirosława Pluty dotyczącą odwiedzenia tej szkoły. Chciałam zobaczyć wyposażenie, ale głównie spotkać się z gronem pedagogicznym, gdyż o sukcesach szkoły decydują właśnie nauczyciele, ich zaangażowanie, elastyczność, fachowość oraz umiejętność współpracy z rodzicami.

W trakcie spotkania z gronem pedagogicznym, padły pytania dotyczące szkolnictwa zawodowego, egzaminów zewnętrznych, zmian w karcie nauczyciela oraz podwyżek.
Swój pobyt w Powiecie Tarnobrzeskim Pani Urszula Augustyn zakończyła w Zespole Szkół w Ślęzakach, w gminie Baranów Sandomierski.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here