VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

13

2013-09-03

W niedzielę, 1 września 2013 roku na stadionie w Grębowie rozegrano VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Zawody rozegrano w czterech kategoriach: Grupa A, Grupa C – KDP, MDP dziewcząt i MDP chłopców. W zawodach uczestniczyło 15 drużyn, w tym 3 drużyny MDP dziewcząt, 3 drużyny MDP chłopców, 4 kobiecie drużyny pożarnicze, 5 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wśród licznie zaproszonych gości był Krzysztof Pitra, starosta powiatu tarnobrzeskiego; Wiesław Ordon, burmistrz Nowej Dęby; Jacek Hynowski, burmistrz Baranowa Sandomierskiego oraz Marian Grzegorzek, wójt Gorzyc. Rolę współorganizatora zawodów pełnił Kazimierz Skóra, wójt Grębowa. Druhów powitał także bryg. Andrzej Babiec, komendant Miejski PSP w Tarnobrzegu oraz Kazimierz Ślęzak Prezes Zarządu Oddz. Pow. ZOSP RP. Swoją obecność zaznaczył także Edward Szlichta, członek zarządu głównego Związku OSP RP w Warszawie.

O końcowej klasyfikacji poszczególnych zespołów decydowały czasy uzyskane przez drużyny w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym.

Ostatecznie w grupie MDP dziewcząt zwyciężyła drużyna z OSP Ślęzaki. II miejsce zajęła drużyna z OSP Sokolniki, trzecie miejsce drużyna z OSP Żupawa.

W grupie MDP chłopców I miejsce zajęła drużyna z OSP Durdy. II miejsce przypadło drużynie z OSP Grębów. III miejsce zajęła drużyna z OSP Sokolniki.

W grupie Kobiecych Drużyny Pożarniczych I miejsce zajęła drużyna z OSP Stale. II miejsce zajęła drużyna z OSP Nowa Dęba. III miejsce zajęła drużyna z OSP Gorzyce. IV miejsce przypadło drużynie z OSP Skopanie.

W grupie „A” Ochotnicze Straże Pożarne I miejsce zajęła jednostka OSP Skopanie. II miejsce zajęła jednostka OSP Trześń. III miejsce OSP Grębów. IV miejsce jednostka OSP Wydrza. V miejsce jednostka OSP Nowa Dęba.

Za udział w zawodach wszystkim druhom i druhnom oraz organizatorom za przygotowanie zawodów podziękował Krzysztof Pitra, starosta powiatu tarnobrzeskiego: – W imieniu zarządu Rady Powiatu Tarnobrzeskiego oraz posła Mirosława Pluty, pragnę serdecznie podziękować strażakom i opiekunom za zaangażowanie. Gratuluję wytrwałości. Sądząc po wynikach i czasach uważam, że nasze drużyny będą godnie reprezentowały Powiat Tarnobrzeski w zawodach wojewódzkich. Być może uda się i zajmiemy zaszczytne, pierwsze miejsce Dziękuję organizatorom za przygotowanie zawodów, a Panu Bogu za to, że nie uraczył nas deszczem, a było blisko. Wracajcie bezpiecznie do domów – powiedział Krzysztof Pitra, starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

Zwycięskie drużyny będą reprezentowały Powiat Tarnobrzeski w zawodach wojewódzkich, które odbędą się w przyszłym roku.

13 KOMENTARZE

  1. Mamy w ND dwie zawodowe ( przy zakładach na jednostce ), a gmina pompuje setki tysięcy złotych w ochotniczą ( czyli czyjeś stowarzyszenie, bo OSP ani nie są jednostkami organizacyjnymi samorządu, ani służbami tworzonymi przez państwo ), która przegrywa z Durdami, Skopaniem i Trześnią.

    Z Rzeszowe, Tarnobrzegiem i Stalową by uszło…., ale z Durdami, Skopaniem i Trześnią!!!!!!!!!!!!??????????

    No k…. Co to za skala?

  2. Do Gosc. Komuny niby niema ale są komuniści i struktury postkomunistyczne ułatwiające manipulowanie podwładnymi . A Władza nie możne się oprzeć by z nich nie korzystać .

  3. Tylko czy nikt nie widzi wcześniejszych wyników osp nowa dęba. Stale w grupie kobiecej miały tylko o jedna dziesiątą sekundy mniej czasu niż dęba. i chyba nikt nie wiem ze w ten dzień padał deszcz i ciężko było biegać co utrudniało w zwycięstwie.

  4. Alkohol sieje duże spustoszenie w procesie treningowym. A wyniki mówią same za siebie. Nastąpiło przetrenowanie. Poza tym przeciwnicy byli zwyczajnie lepsi. Pomijam fakt, że naszym wiatr i deszcz w oczy, a onym tylko wiatr w plecy i słoneczna pogoda. Jakież to niesprawiedliwe. I mamy tylko jeden wóz strażacki na poziomie. Przydałby się drugi. Wtedy to byśmy onym pokazali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here