Wjazd na strefę pod wodą. Interwencja PSP

40

14-06-2012Dzisiejsze opady mogły przysporzyć szereg problemów osobom pracującym \”na zakładach\”. Dolny wjazd na strefę był całkowicie zalany. Interweniowała Straż Pożarna.


Straż Pożarna wypompowywała wodę z drogi. Zdjęcie wykonane około godziny 10:00. Końcówka akcji.

Problem z wjazdem na strefę znany jest lokalnym włodarzom. Informowaliśmy o nim w artykule pt: \”Nowodębska strefa zaprasza (?) oraz w humorystycznym tekście \”\”Szczęki 5 powstaną w Nowej Dębie! \”.

W marcu odchodzący prezes PGKiM informował nas że problemy wiążą się z ukształtowaniem terenu –Ze względu na brak kanalizacji deszczowej w tym rejonie, woda z tej części drogi odprowadzana jest do dwóch studzienek chłonnych. Studzienki te nie są w stanie odebrać dużych ilości wód roztopowych (i opadowych) jakie występują w tym czasie. Gmina zleciła dzisiaj odpompowanie studzienek i ich odmulenie, tak aby zwiększyć ich chłonność. – wyjaśniał były Prezes PGKiM Jakub Sudoł.

Burmistrz Wiesław Ordon pytany przez opozycje kiedy problem zostanie rozwiązany odpowiedział, że Pytany podczas jednej z sesji o te sprawę burmistrz Wiesław Ordon odpowiedział, że gmina przygotowuje się do procesu pozyskania środków finansowych ze źródeł zewnętrznych w latach 2014-2015…

Dzisiejsze opady znacznie podniosły poziom wody w Bystrzyku. Poniżej zamieszczamy zdjęcia nadesłane przez naszego Czytelnika:


/rek

40 KOMENTARZE

 1. co do wjazdu na Strefę ND –> [b]wstyd i kompromitacja nowodębskich władz.[/b].. dalej ładujcie pieniążki w drogi dojazdowe do "TSSE" i tylko kwestią czasu będzie kiedy do TBG przejmie całą wyżej wymienioną strefę…a co Nowa Dęba na tym zyska, zapewne Wielkie G.

 2. Ładnie wyczyści nam Bystrzyk taka ilość wody. A co do drogi wjazdowej na teren strefy to było tak zawsze odkąd zrobili wjazd w tym miejscu (oczywiście jak porządnie polało)

 3. Chłopie nie panikuj tak. Naprawdę nie masz o czym pisać? Oglądam bystrzyk codziennie i wierz mi bywało gorzej , potopu nie było!

 4. Nie chodzi mi o jakieś podtopienia i inne tego typu sprawy człowieku, wisi mi to. Chodziło mi o to iż będzie trochę czyściej w Bystrzyku jak tyle wody się przeleje. ;) Czytaj ze zrozumieniem. A poza tym to nie jestem ani za Ratuszem ani innymi u władzy, wiec nie upolityczniaj mojej wypowiedzi.

 5. bo lepiej wywalić miliony na planty i parki a ważne inwestycje olać
  jest więcej takich miejsc gdzie po ulewie nie można przejść i takie miejsca powinny być sukcesywnie naprawiane przez PGKiM
  bo od tego są, ale jak nie ma gospodarza…

 6. Niektórzy mają takie kałuże na działce, bo ulica nie posiada burzówki i nawet nic nie można zasiać bo w lecie ma się bagno. A burmistrz na interwencje dobrze, dobrze, a i tak nic nie robi.

 7. Może info dostało kilka kilogramów filetów z mintaja za milczenie… Chociaż w sumie to były rekiny!!! A płetwa rekina tania nie jest! :)

 8. [quote]#12 | Ja sie pytam ? dnia 06/15/2012 06:39
  Ja sie pytam kto w tej strefie wylapal fruwajace ryby ? ,dlaczego info o tym nie pisze???[/quote]
  Nie pisze tylko dlatego że nijak nie można tego "podpiąć"pod działalność obecnego burmistrza i "Naszego Samorządu"

 9. Straż wyłapała rekiny wypompowując wodę. No a "działalność" burmistrza czy też raczej brak działania jest widoczny po każdych opadach gdy się nie da przejść normalnie na zakłady. Najlepszy tekst to: [quote]Wiesław Ordon odpowiedział, że gmina przygotowuje się do procesu pozyskania środków finansowych ze źródeł zewnętrznych w latach 2014-2015…[/quote] Mówiąc inaczej: Jak mnie wybierzecie po raz trzeci to możecie mieć nadzieję, że może się tym zajmę. Komedia!
  Strefa musi poczekać bo ważne jest przedszkole w Chmielowie dla ok 30 dzieci za 1,5 mln złotych.

 10. Nam potrzeba inwestoró, którzy stworzą miejsca pracy, bo z tym coraz gorzej u nas. Zakłady marnie soją, Spółdzielnia się sypie. Planty i zalew moga poczekac, najpierw trzeba dać ludziom pracę bo nikt się z nowych plant cieszył nie będzie.

 11. [quote]Nam potrzeba inwestoró, którzy stworzą miejsca pracy, bo z tym coraz gorzej u nas. Zakłady marnie soją, Spółdzielnia się sypie. [b]Planty i zalew moga poczekac[/b], najpierw trzeba dać ludziom pracę bo nikt się z nowych plant cieszył nie będzie.[/quote]

  Nie mogą. Bo dzięki takim plantom burmistrz "kupi" sobie przychylność a więc głosy naiwnych, którzy nie czają co jest ważne.
  Mówisz o inwestorach… Coraz gorsze głosy dochodzą z Sanfarmu… podobnie złe informację wędrują z CAV (poszycia do samolotów). Robi się naprawdę nieprzyjemnie. Ale liczy się przedszkole w Chmielowie za 1,5 mln, liczy się szatnia dla LZSu za 400 tys…A wjazd do strefy wygląda jak wygląda…. Masakra!!!!!

 12. Komu te chodniki komu te czaple , nie zaczyna się budowy domu od dachu . Najpierw szukać i zachęcać inwestorów aby była praca a później przyjdzie czas na planty i inne też potrzebne rzeczy .
  W oczach widać ubóstwo mieszkańców . Wszystko tylko na pokaz .
  W każdej firmie wydaje się tyle ile się ma . Najlepiej wydawać więcej brać kredyty . Prywatny przedsiębiorca jak bierze kredyt to musi myśleć już jak to spłacić a urząd jaki problem wszędzie podwyżki śmieci, woda ,podatek od nieruchomości ,podatek od gruntów . Każdy kto ma swój interes też by tak chciał podnośnic ceny a tym czasem promocja goni promocje .
  WIDZIAŁ KTOŚ PROMOCJĘ W URZĘDZIE ??????????????
  Po co jak TY i tak MUSISZ ……….. nie ma że boli .

 13. Większość ludzi nie interesuje się tym jak działa gmina, jak działa państwo. Więc dają się nabrać na budowlankę z pożyczek. Chodzą i mówią: "no ale burmistrz buduje". Ale co buduje? Za co buduje? Ile to kosztuje i kto za to zapłaci? I czy to akurat najważniejsza rzecz gdy ludzie nie mają mieszkań i pracy? Tych pytań sobie już nie stawiają. I nie widzą związku przyczynowo-skutkowego między zaciąganiem kredytów na pokazówki a sytuacją domowego budżetu. I tak się to kręci. Kto na tym korzysta? Ten co za te kredyty budje i ten co rozdaje kasę z tych kredytów. No i bank!

 14. Przyjdzie Pan Ostapko da pracę, da inwestorów , wytnie drzewa będzie przemysł. A naiwni będą robić za parę drobnych na niego.Już się smieje z ludzi w mieście jak dali się nabrać na propagande jaką sieje ze swoimi kolesiami. Właśnie pokazał na co go stać.
  Liberał p i e p r z o n y. Nauczył go tego najlepszy kolega Wacław W. Obiecał dużo nie zrobił jeszcze nic.:(

 15. Miasto w przeciągu kilku lat bardzo się zmieniło. A jeśli chodzi o pracę to problem całego kraju i Platformiaków na których ludzie głosowaliście. Ostapko zrobił piękną kampanię PO a teraz ma pretensje że woda droga czynsz itp. Trzeba być mega hipokrytą i kłamać ludzi ile popadnie.Po trupach do celu. A rządż sobie przekonamy się czy będzie praca i niższe rachunki.

 16. Zabrakło argumentów to trzeba pojechać personalnie? W ocenie bardzo wielu ludzi Pan Ordon nic imponującego nie zrobił. pozaliczał wiele wtop, nabrał kredytów, zgarnął sobie sporą pensje za to wszystko i oczywiście nie wolno go krytykować. I śmieje się na wsi z ludzi w mieście jak dają nabierać na jego propagandę sukcesu jaką sieje ze swoimi kolesiami.

  Jest realny problem jak wjazd na strefę i trzeba go rozwiązać, a nie nabierać wody w usta, udawać że nic się nie dzieje i chwalić Ordona. Rządzi Ordon i jego świta więc ludzie mają pretensje do Ordona to chyba naturalne. Niech się ten gościu zajmie powaznymi sprawami a nie dbaniem o własną popularność i dbanie o tzw pijar.

 17. [quote]Miasto w przeciągu kilku lat bardzo się zmieniło.[/quote]

  Co się zmieniło oprócz tego, że kolejne pokolenie stąd ucieka a ci co tu są borykają się z bezrobociem, brakiem miejsc w przedszkolach i biedą? Aaaa wiem co się zmieniło. Wzrosło zadłużenie gminy które ta biedota będzie musiała zaraz spłacić. Przynieść bankom kasiorę w zębach.

  10 milionów na planty. Za 10 milionów to można mnóstwo innych rzecz zrobić, bardziej potrzebnych ludziom.

 18. BEZ KREDYTÓW DZISIAJ NAWET DOMU NIE WYBUDUJESZ. WIĘC NIE PANIKUJ TAK. NIE MY PIERWSI NIE OSTATNI .BEZROBOCIE BYŁO I BĘDZIE ŻADNE RATUSZE TEGO NIE ZMIENIĄ.KOŃCZĄC SZKOŁĘ W 96 MOI WSZYSCY KOLEDZY I KOLEŻANKI WYJEŻDŻALI A PANOWAŁ WTEDY OBECNY DORADCA OSTAPKI WACŁAW WIELKI.
  NASTĘPNYM RAZEM NIE GŁOSUJ NA PLATFORMĘ .POZA TYM PO CO RATUSZ JEST W RADZIE? PO TO ŻEBY PRACOWAĆ CZY GADAĆ.

 19. Wacław Wielki to ten człowiek co to miał swój udział w stworzeniu takiej persony jak Wiesław Ordon? Ciekawe w tej konstelacji jest to, że Ordona stworzył Wróbel (robiąc z niego sekretarza a później pomagając w kampanii na burmistrza), z kolei Czekalski Ordona ocalił – a powinien go zwolnić. I obu już dzisiaj nie ma a Ordon dalej pogrywa. I kto tutaj "po trupach do celu"…

  Możesz sobie pisać jeszcze większą czcionką ale od tego prawda nie zależy. Kredyt na inwestycje – czyli coś co będzie przynosić dochód ma sens. Ale kredyt na konsumpcje czyli przeżarcie już nie. Ordon nabrał kredytów i co przynosi zysk? Nic. Wszystko generuje dodatkowe koszty + spłata rat kredytów i odsetek. Taka prawda.

  [b]A kałuża jak była tak jest[/b]

 20. Widziałem pana Wiesława Ordona na ulotce PO oraz klipie filmowym kandydata PO do Sejmu. Zachwalał i polecał go. Mam i film i ulotkę. Posłuchałem Pana Ordona i zagłosowałem tak jak doradzał.

 21. W 96' gdy wszyscy wyjeżdżali we władzach gminy jako sekretarz był pan Wiesław Ordon. Sekretarz to trzecia osoba w gminie po burmistrzu i jego zastępy. Pan Ordon awansował z 3 osoby na 1 ale ludzie jak uciekali tak uciekają. Dziękuję, dobranoc. Jak już chcesz siać propagandę to dopracują ją tak aby twój komunikat był spójny.

 22. Ktoś będzie musiał posprzątać ten bałagan pozostawiony po Ordonie. Pani dyrektor Lubera to ogarnie.

  [quote]Wiesław Ordon odpowiedział, że gmina przygotowuje się do procesu pozyskania środków finansowych ze źródeł zewnętrznych w latach 2014-2015…[/quote]
  A wykonanie 2015-2020????
  Co z Sanfarmem? Co z firmą od samolotów?

 23. [quote]W 96' gdy wszyscy wyjeżdżali we władzach gminy jako sekretarz był pan Wiesław Ordon. Sekretarz to trzecia osoba w gminie po burmistrzu i jego zastępy. Pan Ordon awansował z 3 osoby na 1 ale ludzie jak uciekali tak uciekają. Dziękuję, dobranoc.[/quote]
  Otóż to. Sekretarz to władza. Pan Ordon zasiada u władz praktycznie od zawsze. I jest odpowiedzialny za to co się działo. Czas go rozliczyć za te KILKANAŚCIE LAT. Radnym też był co warto przypomnieć.

 24. Nie wiem w czym problem.Rzeka wyleje i tyle paniki i zlosci,posiac ryz,buraki,kapuste.Nad rzeka jankcy w chinach mieszka 2 miliardy ludzi i im sie lepiej zyje od tych ktorzy nie mieszkaja nad jankcy,ehh.bylbym burkmistrzem poszerzylbym o pincet metrow ten bysczyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here