Moto Cross Quad Nowa Dęba 2013!

16

2013-10-15

Nowa Dęba po raz kolejny będzie gościła miłośników sportów motorowych. W niedzielę, 20. października 2013r., na specjalnie przygotowanym torze, będziemy uczestniczyć w amatorskich zawodach w kategorii cross i quad. Ponadto organizatorzy zapewniają dobrą zabawę, piknikową atmosferę, a przede wszystkim sportową rywalizację.

Wydarzenie to jest kontynuacją cyklu imprez pod hasłem „MCQ Nowa Dęba” organizowanego od 2007 przez Stowarzyszenie „Dąb” z Nowej Dęby. Z każdym rokiem impreza zyskuje na popularności i na stałe wpisała się w kalendarz sportów motorowych naszego regionu.

Po raz pierwszy zmagania odbędą się na specjalnym, stałym torze terenowym (crossowym), zlokalizowanym w Nowej Dębie przy ulicy Ogrodowej. Dojazd do toru i parking bardzo dogodny.

Tor, którego trasa jednego okrążenia liczy około 1,5 km, został przygotowany tak, aby dać przede wszystkim mnóstwo radości, z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa. Nawierzchnia jest wymagająca, a przeszkody terenowe (skocznie, dropy, zakręty, tralka i proste) pozwalają szybko zweryfikować i skutecznie podnieść umiejętności.

Z opinii użytkowników toru, który otwarty jest od roku, wynika jasno, że trasa jest wymagająca i męcząca fizycznie, jednak na tyle prosta, że początkujący również ją bez problemów pokona. Ostre zakręty i łagodne łuki, nawroty, piaszczysta i szutrowa nawierzchnia, strome podjazdy, skocznie i odcinki proste potrafią szybko zweryfikować umiejętności zawodników i przygotowanie maszyn.

Imprezy sportów crossowych nawiązują do historii miasta Nowa Dęba, w której istniała sekcja crossowa, a nasi zawodnicy liczyli się w rozgrywkach krajowych. Wówczas wszystko skupiało się wokół Zakładów Metalowych „Dezamet”, gdzie produkowane były między innymi silniki motocyklowe. Dziś wskrzeszamy ten sport i ściągamy do Nowej Dęby czołowych zawodników z Polski. Na torze jeździł i lekcji jazdy udzielał m.in. Łukasz Kurowski QURAK – Mistrz Polski i Wicemistrz Europy.

Oczywiście nie samymi crossami bije serce wydarzeń i zawsze mile widziani są inni kierowcy i widzowie, dla których organizatorzy przygotowali dogodne parkingi. Spotkania, rozmowy, prezentacje maszyn tworzą przyjazny klimat i niepowtarzalną atmosferę. Dla widzów przygotowane zostały specjalne strefy bezpieczeństwa, które zapewniają bardzo dobra widoczność, a jednocześnie maksymalną ochronę.

Dzięki współpracy z Burmistrzem Nowej Dęby oraz Starostą powiatu tarnobrzeskiego, Automobilklub Nowa Dęba, różnym służbom, sponsorom, a także licznym wolontariuszom imprezę możemy przeprowadzić sprawnie, ciekawie i bezpiecznie. Oczywiście wstęp wolny dla widzów i brak wpisowego dla uczestników (10 zł kaucji za nr startowy).

Pozostaje jedynie serdecznie zaprosić i trzymać kciuki, by wygrali najlepsi. Rozpoczęcie zawodów – godz. 10:00. Zapisy uczestników od godz. 9:00.

Więcej o torze na: http://dab.nowadeba.com.pl/

/info


16 KOMENTARZE

 1. I błogą ciszę na ogródkach działkowych sz… trafił.Dziękujemy Ci radny powiatowy Jarosławie Mączka.Nie zapomnimy przy następnych wyborach.Policz czy się opłaciło.

 2. Impreza bardzo dobra. Wiadomo było, że taka lokalizacja toru będzie prowadzić do konfliktów między działkowcami a sportowcami, ale nie przesadzajmy. Zawody nie są rozgrywane codziennie. Sporty motorowe to tradycja w Dębie i dobrze, że ją chłopaki podtrzymują. Szacunek za to co robią.

  I terac do CYT. Dlaczego uderzasz TYLKO w J. Mączkę jak teren na tor przekazał W. Ordon , a finansowo wspiera J. Sudoł. Skąd taka wybiórczość, że Jarka walisz po głowie, a Wiesia oszczędzasz? Ordonowi rozumiem, że "zapomnicie".

 3. Nie rozumiem sprzeciwu . Impreza odbywa się "nieporazpierewszy "
  Obojętnie kto wygra – w wyborach – mus kontynuować ! To fajna sprawa. Na działkę pójdziesz dzień później ..
  No i modlitwa – Ważna![url]http://www.youtube.com/watch?v=5lavsyX4UQo[/url]
  [color=#cc0000][b]AMEN[/b][/color]
  :)

 4. @off pianka,nie mam nic przeciwko psalmom,modlitwie lecz…
  Przytaczam najciekawszy ,najbardziej trafny komentarz internauty/ki
  [quote] olaRHCP 3 lata temu

  Jestem w 100% zdrowa- ale nie prosiłam Ciebie o rady dotyczące życia iďťż podążania w nim swoimi ścieżkami. Jeśli wybrałeś swoją drogę to ciesz się z niej a nie wciskasz komuś swój światopogląd. I nie dam rady- w Twoim świcie na pewno.
  [/quote]

 5. [quote] #9 | off pianka dnia 10/16/2013 07:47
  Święte słowa..
  To żart był CYT.
  Przecież jest zimno i na działce możesz ew. liście grabić ..[/quote]

  [url]http://pl.memgenerator.pl/mem-image/popierasz-po-pl-ffffff-1[/url]

 6. Nie dam rady w świecie pianki ( choć pianka słodkie spełnia w nim zachcianki ). Niie o to.

  [b]Nie wierzyłem w cross`a, ale widzę, że dobry. [/b]

 7. Impreza była obok zalewu to było źle bo przed blokiem i kurzy się na okna, głośno itp.
  Teraz jest z dala od miasta, niemalże w lesie i jak zawsze znajdzie się ktoś komu to przeszkadza.
  Brak słów na takich ludzi….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here