VII Targi Edukacji i Pracy w Tarnobrzegu

10

 

Ponad 90 wystawców wzięło udział w VII edycji Targów Edukacji i Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu

Targi odbyły się 14 maja w hali widowiskowo-sportowej Miej-skiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, przy Al. Niepodle-głości. W targach uczestniczyło ponad 90 wystawców, w tym praco-dawcy, przedstawiciele placówek oświatowych, szkół wyższych, firm szkoleniowych oraz instytucji eksperckich udzielających porad z za-kresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, rejestracji działalności gospodarczej oraz pozyskiwania środków z funduszy UE.
Wśród licznie przybyłych gości, zwiedzających powitała Teresa Huńka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu oraz Jerzy Sudoł, Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego. – Kolejne lata przynoszą coraz większe zainteresowania naszymi targami, zarówno ze strony osób bezrobotnych, jak i poszukujących pracy, pracodawców czy firm szkolących Konkretnych ofert pracy mamy 250. Ponadto mamy oferty EURES oraz oferty z zaprzyjaźnionych Urzędów Pracy – powiedziała Teresa Huńka.
Zainteresowani mogli dowiedzieć się, w jaki sposób podnieść swoje kwalifikacje lub skorzystać z form wsparcia, które oferują insty-tucje rynku pracy.
Targi Edukacji i Pracy to nie tylko oferty zatrudnienia. To także możliwość skorzystania z porad i zapoznania się z propozycją eduka-cyjną placówek oświatowych. Na targach zaprezentowały się także placówki oświatowe, firmy i instytucje pomocowe z naszego regionu. Swoją ofertę przedstawił Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Grębowa. Z ofertami pracy przyjechali przedstawiciele Szpitala Po-wiatowego w Nowej Dębie, nowodębski oddział Zakładów Farmaceu-tycznych Polpharma, Fabryka Firanek „Wisan” w Skopaniu, Grupa NSG Pilkington Poland.
Na swoje stoisko zapraszał Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, gdzie doradcy zawodowi z tarnobrzeskiego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej pomagali w zakresie przygotowania dokumentów aplikacyjnych. Na stoisku urzędu można było zapoznać się z różnorodnymi ofertami pracy za granicą, w ramach sieci EURES.
Organizatorzy targów zaprosili również osoby zainteresowane do wzięcia udziału w wykładach obejmujących zagadnienia dotyczące pracy w krajach Unii Europejskiej i promocji przedsiębiorczości.
Tegoroczne wydarzenie wzbogacił pokaz mody rowerowej przy-gotowany przez tarnobrzeską projektantkę Justynę Gamoń-Wesołowską. Gościem honorowym wydarzenia był minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosinak – Kamysz.
Organizatorami tegorocznych Targów Edukacji i Pracy w Tarno-brzegu są: Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu, Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Centrum Edukacji i Pracy Mło-dzieży OHP w Tarnobrzegu oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Tarnobrzegu.

———————————————————————————————-

knp baner

10 KOMENTARZE

  1. Czy ten Sudoł nie ma wstydu żeby ludziom w oczy patrzeć, gdzie jego sumienie katolika, niszczy przez nic nierobienie drogi, szkoły i szpital. Platforma się tobą wysługuje a ty cieszysz się że siedzisz przy korycie kolejny rok. Taczki dla ciebie gotowe

    • Kiedy starostwo zrobi drogę i chodniki na ul. Kościuszki, to jest dojazd i dojście do zakładów pracy i szkoły.

  2. Jak zwykle wielka porażka. Targi te są tylko okazją do zareklamowania się tychże instytucji. Nikt będąc tam nie otrzymał żadnej oferty pracy. Mógł co najwyżej się nażreć tych pseudo regionalnych ciastek i reszty badziewia.

  3. Najgorzej jak „politycy” ci regionalni i ci kapkę więksi chcą pomagać , czy to ludziom szukającym pracy , czy to nam przedsiębiorcom … pały i pogonić to towarzycho w krawatach …

  4. Sudoł nie bądź śmieszny . Od kiedy ty wspierasz rynek pracy :)Jedno pytanie ? Co się dzieje ze szpitalem w Nowej Dębie ?

    • Przecież dojazd na frajernię to ~1-1.2 km przeciętnej nawierzchni którą też jeżdżę.Wymień resory na Mc.Phersony lub zmień kołchoz.No chyba że tam mieszkasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here