W kwietniu zakaz wstępu na poligon

2

02.04.2011r.

W okresie od 1 kwietnia do 3o kwietnia 2011 r. na terenie poligonu w Nowej Dębie i Lipie (gm. Zaklików) prowadzone będą ćwiczenia i strzelania z użyciem ostrej amunicji (dotyczy również dni wolnych i świątecznych).
W związku z powyższym apeluję do mieszkańców okolicznych miejscowości jak i przejeżdżających w pobliżu terenu poligonu o bezwzględne przestrzeganie zakazu wstępu na teren poligonu. O zakazie wstępu na poligon informują tablice ostrzegawcze, maszty z kulami i oznakowane szlabany zamykające wjazd na drogi poligonowe. W ubiegłych latach nieprzestrzeganie tych zasad było przyczyną wielu tragedii. Bezmyślność oraz brak zdrowego rozsądki doprowadza do groźnych wypadków na poligonie, w których ofiarami są osoby cywilne – najczęściej dzieci i młodzież. Dzieje się tak niestety dość często przy milczącej akceptacji rodziców i dorosłych.
Ostrzegam, że teren poligonu jest ciągle patrolowany przez Żandarmerię Wojskową, a osoby łamiące obowiązujący zakaz podlegają karom administracyjnym, w tym finansowym.

Komendant
wz. mjr inż. Leszek Kosacki


2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here