W tym roku duży basen będzie zamknięty!

23

W najbliższą sobotę (24 czerwca) ruszy sezon letni na basenie odkrytym. Niestety w tym roku udostępniony zostanie tylko brodzik. 

Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie informuje, że przyczyną zamknięcia dużej niecki są powody techniczne. Dla najmłodszych mieszkańców zostanie udostępniony brodzik, a wstęp na teren obiektu – w godzinach od 10:00 do 18:00 będzie darmowy.

Jednocześnie SOSiR zachęca do korzystania z innych obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Również w sobotę od godziny 12.00 zostanie otwarta wypożyczalnia sprzętu wodnego na Zalewie w Nowej Dębie. Do dyspozycji kajaki, rowerki wodne oraz łódź wiosłowa. Wypożyczenie sprzętu pływającego, także będzie bezpłatne.

23 KOMENTARZE

 1. jeśli władze miasta wyślą że ludzie pojda na kryty basen to sie mylą !!!!!!! nikt w w wakacje z dużą temperatura i słońcem nie bedzie pod dachem siedział! Brać ratowników i otwierać kąpielisko nad zalewem!!!!

 2. Nie wiem Co sie dzieje w tym miescie. . Zdaje sie jak by wszystko umierało. Zycie dla młodych, atrakcje, inicjatywy mlodych nie ma bo nie ma młodych. Zreszta nic dziwnego jak oprocz kilku ławek w parku nie ma gdzie spedzic milo czas… Smutne to. A jesli chodzi o basen to kilka lat temu wejscia kosztowaly ok 2-4 zł. W zeszlym roku byly juz w cenie ok. 7 zlotych. Ja sie pytam za co? Basen w okropnym stanie, brak nawet muzyki ktora kiedys byla, malego sklepiku czy chocby miekkiej zielonej trawy. .. Szkoda bo nasze miasto ma potencjał , ostatnio wykorzystywany na potrzeby prywatne osob rządzących. . Pozdrawiam

  • Brak sklepiku,brak muzyki,brak trawy itd.Teraz braklo weza(za krotki,siega tylko do brodzika).!!!

 3. Nie wiem jak można być takim okrutnym i nie myśleć o młodzieży naprawdę stwierdzam ,że Nowa Dęba za niedługo będzie miastem Starców i nie zobaczycie tutaj żadnego młodego obywatela ,bo przyczyny techniczne ha ha ha dobre mi żarty mogliście to zrobić w każdej dobrej chwili tylko nie w wakacje kto wybrał tego burmistrza ja się pytam!! Sami starsi obywatele no i tylko tacy zostaną.

 4. To chyba jakaś kpina otwórzcie ten basen co te biedne dzieciaki będą robić !!!!! Będą się kąpać w tym brudnym śmierdzącym zalewie w którym niedawno pływał toy toy Dziękujemy bardzo :)

 5. W dębie liczy się droga krzyżowa na plantach to jest wydarzenie, ale po co basen w lecie. Niech kisną przed komputerami dzieciaki.

 6. Basen zamknięty, brawo panie gospodarzu!
  Gospodarz raczył poinformować naród o powodach technicznych ale zapomniał wspomnieć , że gospodarz późno zabrał się do pracy. O kilka lat za pózno !
  Co raz częściej gospodarz zamyka nam obiekty lub czyni wszelkie starania by zamknąć i mieć święty spokój.
  Czy ta droga to dobra droga ? …

  Gospodarzu … Do roboty!

 7. „Jednocześnie SOSiR zachęca do korzystania z innych obiektów sportowo-rekreacyjnych.”
  Gratuluję pomysłu, przy upałach przekraczających 30 stopni, dyrektor zachęca do np.biegania po nowej bieżni na stadionie.
  Panowie Burmistrzowie, Dyrektorzy, działacze gdzie byliście przez 10 miesięcy? W maju stwierdziliście, że duża niecka ma usterki techniczne ???

 8. Znając dlaczego nie będzie dostępny duży basen nie pisalibyście takich farmazonów. Realia są jakie są a decyzja mogła być tylko jedna. Dla władz jedna rada. Trzeba wyłożyć oficjalnie kawę na ławę, a wtedy sytuacja będzie jasna.

 9. A co za mądry na dużej niecce zdrobił plaże? Ten piasek osrany, olany itd przez ptactwo jest później na stopach itd wnoszony do wody a naród w tym syfie później pływał. A ile taczek jest później do wyciągnięcia z nicki? Gratuluje Panie Dyrektorze !!!!!

 10. Przytocze słowa z fb

  Prosze Państwa a ile juz dyrektor jest na stołku? Można było pozyskać środki na remont basenu w tym czasie?

 11. Co to są powody techniczne? Konkretnie co jest nie tak? Ktoś wie?
  Pierwszym powodem jest zarządca basenu. Nic nie robił żeby było lepiej i tylko czekał aż skocznia runie… (ale to chyba nie ona pomogła zamknąć nieckę). Co roku była mowa że basen może być zamknięty, bo jest nierentowny. Ale jak może być rentowny jak podwyższając ceny biletów nie podnosi się standardu, jakości usługi…. Żeby wyciągnąć coś, najpierw trzeba włożyć.
  Basen letni to udręka dla budżetu SOSiR. Dzieci i atrakcje wakacyjne są na odległym miejscu dla księgowej (vel szyja) i niby dyrektora (vel głowa).

  • Jeśli basen jest nie rentowny to niech zlikwidują straż miejska też jest nie rentowna. Jak mieli fotoradar to był z nich pożytek i dochód a teraz nic. Nie ma dyskotek,knajp, młodzieży to nie ma dla nich zajęcia. Jest policja ona ma pilnować porządku w mieście. Pieniądze przeznaczyć na basen i wakacje dla dzieci.

  • Basen dla dzieci w cenie 5 zł to troche za dużo 150 zł miesięcznie. Przecież jak by był po symbolicznej złotówce to podejrzewam że zysk był by większy. NO ale basen dla dorosłych po 8 zł to już przesada to już suma 240 zł za miesiąc. Dla rodziny 3 osobowej koszt biletów przekracza 500 zł miesięcznie.

 12. jakby poszla np. pompa to pol biedy, ale tam pewnie niewydolny stal sie caly system zasilania i przeplywu wody, nic nie robili przez 30 lat to w koncu zamkneli basen. Ale zamkniety basen to takze powazny problem. Tak czy inaczej trzeba wylozyc kase, ktorej pewnie nie ma (ale kiedys byla na rzeczy kompletnie nieprzydatne9..

 13. Pan Dyrektor już nawet siłownie zamyka na wakacjach. Za tego Pana basen, siłownia. Pytam co jeszcze Pan zamknie? Gdzie ta młodzierz ma sie podziać na wakacjach? To już jest jakaś tragedia!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here