Wakacyjna sesja Rady Miejskiej

4

Mimo okresu urlopowego 30 lipca na X sesji Rady Miejskiej obecni byli prawie wszyscy radni. Jednym z punktów było m. in. głosowanie za zmianą w statucie Samorządowego Ośrodka Kultury.

     W związku z planowanym wyłączeniem z użytkowania budynku przedszkolnego w osiedlu Dęba przy ul. ks. H. Łagockiego (przeniesienie Przedszkola Nr 4 do głównego budynku szkolnego), gdzie obecnie zlokalizowana jest Filia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Nowa Dęba, zachodzi potrzeba znalezienia nowej lokalizacji dla zbiorów bibliotecznych i działalności samej Filii. Celem objęcia działalnością biblioteczną mieszkańców Alfredówki, Budy Stalowskiej, Rozalina i Tarnowskiej Woli zaproponowano usytuowanie nowej filii w budynku szkolnym w Tarnowskiej Woli. Zlokalizowanie nowej filii bibliotecznej w tej miejscowości jest także dogodnym rozwiązaniem dla mieszkańców pozostałych sołectw. Mieszkańcy osiedla Dęba będą mogli korzystać z księgozbiorów biblioteki głównej w Samorządowym Ośrodku Kultury.

umig2

     Radni przegłosowali także zmiany w budżecie, które przedstawiła skarbnik gminy Alicja Furgał. Po stronie dochodowej do budżetu wprowadzono środki z rezerwy subwencji oświatowej z przeznaczeniem na zakup wyposażenia do stołówki szkolnej w Zespole Placówek Oświatowych, dochody MGOPS-u uzyskane z odpłatności za pobyt w Domach Pomocy Społecznej z przeznaczeniem na pokrycie kosztów pobytu podopiecznych z terenu Gminy Nowa Dęba w domach pomocy, dochody uzyskane przez MGOPS z tytułu zwrotu zasiłków stałych z lat ubiegłych (wypłaconych ze środków dotacji budżetu państwa) i rozdysponowano je po stronie wydatkowej, jako zwrot dotacji do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, dochody UMiG uzyskane z tytułu zwrotu zasiłków rodzinnych z lat ubiegłych (wypłaconych ze środków dotacji budżetu państwa) i rozdysponowano je po stronie wydatkowej, jako zwrot dotacji do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Po stronie wydatkowej dokonano korekty zapisów zwrotu dotacji z wydatków bieżących na wydatek majątkowy.

     Jednym z punktów miało być uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Nowa Dęba obejmującego obszar położony w centrum miasta, pomiędzy potokiem Bystrzyk a ulicą ks. H. Łagockiego. Na wniosek przewodniczącego Komisji Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji Tomasza Gazdy punkt ten za zgodą radnych został wykreślony z porządku obrad.

RL/MM
UMiG

4 KOMENTARZE

 1. Proponuję zrobić dyskusję nt. co to jest witraż. Radny T. na pogrzebie dziękował zmarłemu księdzu za witraże. Byłam i widziałam ale nie witraże tylko malowane okna. nie ładnie tak publicznie się ośmieszać.

  • To ty się ośmieszasz , pogrzeb proboszcza zostaw w spokoju , jak ci nie wstyd , a pan radny pożegnał proboszcza pięknie , wiele osób ocierało łzy , więc się zastanów nad sobą bo jest z tobą coś nie tak chrześcijanko

  • @wolny,jak radny T wchdzi w tyłek księżom to go z z tego tyłka na siłę nie wyciągaj.Masz problem,idź do swojego kapłana.
   Odnośnie witraży.Taniej wyniosły malowane lecz to nie to samo co szkło oprawione w ołowiane ramki
   Witraże malowane farbami transparentnymi przeznaczone są do suchych pomieszczeń lub w szyby zespolone. W pomieszczeniach wilgotnych lub narażone na przebywanie w wilgoci przez dłuższy czas są nietrwałe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here