Wigilia Gminna 2015

3

Zapraszamy na radosne rozpoczęcie obchodów Świąt Bożego Narodzenia w naszym mieście i gminie, które po raz kolejny odbędzie się w Samorządowym Ośrodku Kultury już 18 grudnia 2015 r. o godz. 18:00.

Uroczystość rozpocznie się wystąpieniem przedstawicieli Akcji Katolickiej, dotyczącym genezy Wieczerzy Wigilijnej w polskiej kulturze. Na część artystyczną ,przygotowaną w duchu Wigilii Szlacheckiej , złożą się: przedstawienie w wykonaniu grupy teatralnej „Pora na Seniora” oraz występy wokalistów ze Studia Muzyki Rozrywkowej eMKa. W ich wykonaniu wysłuchamy wzruszających kolęd i pastorałek. Podczas Wigilii będzie miało miejsce przekazanie Światełka Betlejemskiego przez Harcerzy.  Najważniejszym momentem spotkania będzie łamanie się opłatkiem, życzenia, wspólne kolędowanie oraz degustacja potraw wigilijnych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy do kultywowania wieloletniej tradycji wspólnego obchodzenia tego szczególnego święta.

SOK

3 KOMENTARZE

    • ciesze sie ze nie bedzie zebrania zielonej koniczynki w Cyganach, bo zamiast wigili by]ło zebranie ludowców. co na Halina i Danka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here