Wkrótce nowy most na rzece Dęba

20

Dobiega końca budowa mostu na rzece Dęba, który połączy ulice Podgórze i Wojska Polskiego w Nowej Dębie.

Wprawdzie w niedalekiej odległości od powstającego obiektu jest przeprawa, którą wybudowano wiele lat temu, jednak powstała ona ze starego wagonu kolejowego, przez co nie spełnia obecnych standardów. Inwestycja została rozłożona w czasie. W zeszłym roku wykonano dokumentację techniczną a w tym przystąpiono do prac. Oprócz mostu wykonano kilkadziesiąt metrów dróg dojazdowych. Nowodębski samorząd na całe zadanie wyda około trzystu tysięcy złotych. Całość ma być gotowa jeszcze w tym miesiącu.

Radio Leliwa

20 KOMENTARZE

  • Most jest po to, by przeciąć wstęgę i by było co poświęcić,No a potem impreza oczywiście nie za swoje.

 1. Ma Czachor przebicie :(
  Hehe, najgęściej zamieszkana ulica Dęby Zarzecze dalej bez nadziei na odblokowanie i zapewnienie elementarnego bezpieczeństwa. Tylko czekać, aż ktoś zginie. Ciekawe co wtedy powiedzą urzędnicy?

  • Czachor zatrudnia siebie i jednego chłopa i potrzeba mu akurat takiego mostu do dostaw. Kolejna trafiona inwestycja naszych włodarzy.

  • Ale , jeśli się nie mylę, to radny Flis właśnie tam mieszka i jak widać problemu nie widzi. Jeśli radny Flis do spółki z drugim Flisem, tym razem sołtysem problemu nie widzą, to znaczy, że go zwyczajnie nie ma. Tylko ludzie coś sobie ubzdurali, jak to nierzadko bywa. Oj ludzie, ludzie ogarnijcie się wreszcie i zrozumcie, że radny Flis czuwa i najlepiej już od 25 lat wie co społeczeństwu, jego wyborcom znaczy , najbardziej potrzebne jest. Gdyby tak nie było, to juz dawno by był ktoś inny na jego miejscu.. A teraz szybko podziękować radnemu za most , kolejną z wielu inwestycji poczynionych w osiedlu Dęba i nie marudzić proszę,

 2. Gdzie byliście jak głosowano temat mostu ,głosowano 4 razy aż zagłosowano za budową ,bo tak się uparł radny JAN . Walczył o ten most 9 lat nie widząc innych potrzeb jak np. odblokowanie ul.Zarzecze.Dla 6 czy 7 przejazdów mieszkańców zbudowano most,a wyjazd z ul. Wojska polskiego to wielka masakra wolę wyjeżdżać na moście od kont pamiętam nie było tam żadnej poważnej kolizji.A tak na marginesie to panie Janie to tyko krowa nie zmienia zdania i te 300 tysięcy mogły by po służyć większości a nie garstce .Teraz wszystkie pieniądze osiedlowe będą wydawane na asfalt do mostu.Tak jak by kto pomyślał i połączył już wyasfaltowane drogi mostem i tanie i lepiej,a nawet za te pieniądze to dużą część rzeki pokrył by betonami jak przez wieś jest pokryta i też by rozwiązało wiele problemów z rzeką.

  • Hehe, a Jasiu dalej będzie wisiał na płocie i wystawiał na wąskiej i krętej drodze swojego Poloneza :)
   Oczywiście nadal blokując rozwój infrastruktury. A tak nawiasem mówiąc jakimś cudem znikają z planów drogi które miały przecinać Zarzecze i jakimś trafem ocierać się o jego podwórko.
   I kto mu podskoczy :)

 3. Teraz kolej panie radny na następną drogę i most na rzece Dęba tak aby połączyć ul. Zarzecze z Drogą Krajową nr.9. Opracować plan, wykupić grunty i poważnie myśleć o rozwiązaniu tego problemu.
  Budownictwo w Dębie rozwija się w tamtym kierunku, gdyż gmina zapomniała o planach Dęba1.
  Może burmistrz przed końcem kadencji rozwiąże ten problem i pomoże ludziom tam mieszkającym i mającym zamiar się budować w tym rejonie.Naprawdę warto zainwestować w ten rejon, co na to radny, rada i burmistrz.

 4. Co by nie zrobiono w naszym miasteczku to zawsze znajdą się tacy co się naśmiewają i krytykują ,może zbierzcie się goście z tego forum i pokażcie co potraficie i na co was stać ,takie miasteczka jak Nowa Dęba maja się rozwijać i być coraz piękniejsze i funkcjonalne pod każdym względem .Krytykom proponuję udać się w Polskę i zobaczyć jak takie miasteczka wyglądają i mieć porównanie.I tak na koniec to wygląda na to Ze ci co mają najwięcej do powiedzenia, nigdzie poza Nowa Dębą nie byli.

  • Poczytaj może gościu post wisioka, tam wyraźnie pisze, że głosowano 4 razy , by przepchnąć tę inwestycję.Poczytaj tez inne posty, tam też wyraźnie ludzie piszą czego chcą i czego oczekują. Jakie inwestycje są im potrzebne. Ten most to tak wybudowano, jakby niczego innego już w tej wsi nie trzeba było. Jak taką fanaberię, kaprys.Nie mieszkasz tu , nie masz pojęcia , więc się może nie wypowiadaj. A co do tych twoich 'podróży, to tylko prostacy i cieniasy bedą się chwalić, że byli na zmywaku i zwiedzili kawał świata. Pojedź może do Krzatki czy innych Kopci, tam dowiesz się jak ludzie podróżują., gdzie byli i co widzieli.To teraz zaden wyczyn, zapewniam cię. Dęba to miasto upadające, przejdź się ulicami i zobacz ilu jest tu starych, a ilu młodych . A potem wyciągnij wnioski, jesli potrafisz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here