Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w badmintonie Polish Junior International 2017

0

Na Górnym Śląsku w miejscowości Imielin z udziałem wielu czołowych graczy z Europy oraz całej polskiej krajowej czołówki rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w badmintonie Polish Junior International 2017.

W mistrzostwach tych wręcz rewelacyjnie i sensacyjnie spisał się badmintonista Stali Nowa Dęba, wychowanek UKS Trójka Tarnobrzeg 17 – letni Tymoteusz Malik, który z tych mistrzostw wraca z dwoma brązowymi medalami.

Pierwszy medal brązowy Tymek wywalczył w grze podwójnej juniorów wspólnie z Adrianem Jaśkowiakiem (UKS Baranowo), natomiast drugi medal brązowy w grze mieszanej wywalczył wspólnie z Aleksandrą Ptak (KB Vol – Trick Kępno).

Medale wywalczone przez Tymka są historyczne dla badmintonistów Stali Nowa Dęba, ponieważ ostatni raz medale z zawodów tej rangi zostały wywalczone przez nowodębian ponad 20 lat temu.

W mistrzostwach wystąpił również drugi młody, bo dopiero 16 – letni badmintonista ze Stali Nowa Dęba Rafał Lejko, który w grze podwójnej wraz z Jakubem Kuflem (UKS Orbitek Straszęcin) uplasowali się na miejscu dziewiątym, w grze mieszanej wspólnie z Magdaleną Kulską (UKS Unia Bieruń) uplasowali się na miejscu siedemnastym, a grze pojedynczej uplasował się również na miejscu siedemnastym.
Jak na debiutanta w tej rangi zawodach wynik Rafała należy uznać za całkiem przyzwoity oraz napawający dużym optymizmem na przyszłość.

Na zdjęciach: podwójny brązowy medalista Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów Tymoteusz Malik z medalalmi oraz Rafał Lejko w akcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here