Wspólne porozumienie Tarnobrzega i Nowej Dęby podpisane

13

07-02-2013

Nowa Dęba jest kolejnym miastem, które będzie współpracować z Tarnobrzegiem. Ich włodarze- Wiesław Ordon i Norbert Mastalerz podpisali dzisiaj stosowne porozumienie.

W zeszłym tygodniu media informowały o podpisaniu „trójporozumienia” – dokumentu o współpracy na rzecz społeczno-gospodarczego rozwoju subregionu, nawiązującej do ideałów Centralnego Okręgu Przemysłowego pomiędzy władzami Tarnobrzega, Stalowej Woli i Sandomierza.

Strony postanawiają dążyć do zacieśnienia współpracy obszarach służących rozwojowi społeczno-gospodarczemu, rozwijać współpracę w celu wspierania działań na rzecz rewitalizacji, promocji potencjałów turystycznych i gospodarczych oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy” – czytamy w porozumieniu.

Dzisiaj Prezydent Norbert Mastalerz wraz z Burmistrzem Nowej Dęby-Wiesławem Ordonem podpisali w murach Zamku Dzikowskiego podobny dokument.

Niezmiernie cieszę się z podpisania umowy deklaracji o współpracy pomiędzy Tarnobrzegiem a Nową Dębą. Tego typu porozumienia umacniają nas jako samorząd gdyż nie jest tajemnicą, że większy będzie mógł więcej. Unia Europejska wobec kryzysu w finansach publicznych wielu krajów stara się bacznie przyglądać komu przyznaje środki wydatkowane na wszelkiego rodzaju dotacje i inne formy pomocy. W związku z tym szansę na powodzenie i uzyskanie takiej pomocy będą miały tylko największe projekty o znaczeniu regionalnym. Zawarcie takich wspólnych porozumień jak to sprzed tygodnia z Sandomierzem i Stalową Wolą i to dzisiejsze z Nową Dębą może znacząco przyczynić się zwiększenia naszych szans we wspólnym interesie, mówił Prezydent Norbert Mastalerz.

Wiesław Ordon – Burmistrz Nowej Dęby- Jesteśmy sąsiadami, którzy mają wspólne interesy zwłaszcza na obszarach poprzemysłowych „ Siarkopolu”. Wspólnie zasygnalizowaliśmy do Programu Rozwoju Polski Wschodniej chęć współrealizowania kilku projektów. Chcielibyśmy także rozwijać w dalszym ciągu Tarnobrzeską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Chcemy także poprawić infrastrukturę techniczną, która w znacznym stopniu może przyczynić się do przyciągnięcia potencjalnych inwestorów.

UM TBG

13 KOMENTARZE

  1. pff Mastalerz już odpier………. przygodne dla ludzi z dęby ,wędkarze wiedzą oco chodzi ,mam nadzieje ze ich smieszne jezioro wyschnie :)

  2. Uwaga na gościa garnie pod siebie a ci idą jak muchy do miodu wolałbym cyrograf z diabłem podpisać niż z Mastalerzem cokolwiek.Kolbuszowa radzi sobie sama i ma wszystkich w d…..pie.A swoją drogą dlaczego oni podpisują jakieś umowy czy nie można się napić bez tego blichtru.

  3. Powiedziałabym, że "trafił swój na swego" gdyby nie fakt, że Mastalerz to jednak wyższa Liga. Ograł Ordona z przedszkolami (ktoś jeszcze pamięta jak Ordon machał szabelką a potem ustąpił?), ograł Ordona z terenami po kopalni Machów (Ordon machał szabelką a Mastalerz co miał zabrać to zabrał). Ograł Ordona z Pilkingtonem bo ludzie z TBG tam pracują a z Dęby kilku wybrańców. Ogra Ordona także z Chmielowem jak będzie miał taką ochotę. Mastalerz cokolwiek by nie powiedzieć gra w wyższej lidze niż Ordon.

    Pozdrawiam
    Matka Cherlawego Dziecka

  4. Mastalerz gra na pozycji napastnika-kapitana a Ordon w tym meczu jest tylko obserwatorem z za siatki.Niestety przykre ale sam na niego głosowałem a teraz jak widzę zniszczony park ,wycięte dęby ,brak kanalizacji to mi głupio.Za kilka lat gów,n,a, zaleją nasze miasto.

  5. Hej czy znacie niegrzeczną Panią domu która może posprzątać wasz dom używając tega [url=http://mopus.wrotapolski.pl/mop_obrotowy_vileda.php]mopa obrotowego[/url] i robiąc to równie perfekcyjnie :-)

  6. i mnie to nie obchodzi i tak w debie czy w tbg bedzie lipa za 1200 to se mozna ludzie wyjedzajcie z tad jeśli macie tylko okazje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here