Wysoka zdawalność matur w "Jedynce"

32

25.07.11r.Jak pokazują wyniki tegorocznych matur nowodębska „Jedynka” nie odbiega poziomem nauczania od innych szkół w naszym regionie. Zdawalność egzaminu maturalnego wynosi aż 97% !

Średnia zdawalność matur w województwie podkarpackim wyniosła w 2011 roku 74,5%. W powiecie tarnobrzeskim ziemskim było to już o 4,5 punktów procentowych więcej i wyniosło: 79%. Zdawalność dla miasta Tarnobrzeg to 77%. Należy zaznaczyć, że są to średnie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych (tzn. łącznie liceów i techników).


Na tym tle Zespół Szkół nr 1 w Nowej Dębie ma się czym chwalić. W Liceum Ogólnokształcącym zdawalność „egzaminu dojrzałości” sięgnęła aż 97%!. W tym roku maturę zdawało 94 osoby, a zdało aż 91. Trzy osoby poprawiają egzamin maturalny w sierpniu tzn. że \”zawaliły\” tylko jeden przedmiot na egzaminie. W LO – na całą szkołę- do matury nie podeszły 3 osoby.

Należące do ZS1 Technikum Hotelarskie również wypadło bardzo dobrze. Zdawalność matury sięgnęła 94%. Zdawało 17 osób, zdało 16 a jedna osoba poprawia egzamin w sierpniu. Do egzaminu nie przystąpiły dwie osoby. W Zespole Szkół nr 1 wśród tegorocznych maturzystów nie ma osób, które by definitywnie nie zdały matury w terminie majowym, czyli osób, które by „zawaliły” więcej niż jeden przedmiot. – Bez wątpienia na taki wynik składa się praca moich nauczycieli oraz wysiłek młodych ludzi. Przedstawione wyniki pokazują, że wcale nie trzeba szukać dobrej szkoły poza granicami miasta. To do Nowej Dęby powinni przyjeżdżać młodzi ludzie z okolicznych miejscowości. I jako dyrektor dołożę do tego wszelkich starań– mówi Janina Lubera szefowa „Jedynki”.

Dla pełniejszego obrazu można przedstawić jak wyglądają wyniki najlepszych szkół w Tarnobrzegu. Otóż słynny Kopernik uzyskał taki sam wynik jak „Jedynka” (97%). Taką samą liczbę oczek „ugrało” II LO Społeczne im Małego Księcia (97%). Liceum w Górniku miało 92% a Technikum 91%. Najlepszą średnią uzyskało Liceum Społeczne im. J. Tarnowskiego które uzyskało wynik na poziomie 98%. Jeśli chodzi o Zespół Szkół nr 2 w Nowej Dębie to na chwilę obecną nie uzyskaliśmy wyników.

/rek

32 KOMENTARZE

 1. Gratulacje. Mimo całego złorzeczenia licza się wyniki a nei małomiasteczkowe gadanie.\
  Ciekawe czy druga szkoła też się ma czym pochwalic bo coś cichawo o nich

 2. na uznanie zasługuje szczególnie [b]CALE GRONO PEDAGOGICZNE [/b]JEDYNKI bo jak widać znają się na swojej robocie i to się liczy… GRATULACJE i oby tak dalej

 3. mam pytanie troszke niedotyczące tematu, ale tu ktoś może mi udzieli informacji na temat zajścia jakie miało miejsce w zeszłym tygodniu. prawdopodobnie na ćwiczeniach przygotowujacych do zawodów powiatowych OSP jedna z dziewczyn złamała dwie kości w nodze. Czy ma ktoś może bliższe informacje na temat tego zajścia? Jak do tego doszło? Ponoć działo się to pod okiem specjalisty pożarnictwa należącego czynnie do OSP Dęba Wieś.

 4. gratuluję również:) choć chciałbym również zauważyć, że porównanie % do najlepszych szkół w Tarnobrzegu ma się nijak do rzeczywistości:)
  Należy zaznaczyć ilu uczniów zdawało maturę na poziomie rozszerzonym; jak wiadomo mi, w tarnobrzeskich szkołach było o wiele więcej takich uczniów:)

 5. jakie to ma znaczenie …. liczy się, że uczniowie zdali maturę i to, że NAUCZYCIELE zrobili kawał dobrej roboty, a kogo to obchodzi czy zdawali rozszerzona czy zwykłą …………. grunt, że MŁODZIEŻ PODESZŁA I ZDAŁA.

 6. [quote][i]….mam pytanie troszke niedotyczące tematu, ale tu ktoś może mi udzieli informacji na temat zajścia jakie miało miejsce w zeszłym tygodniu. prawdopodobnie na ćwiczeniach przygotowujacych do zawodów powiatowych OSP…[/i][/quote]

  weź się zapytaj tej osoby a nie wpisuj takich rzeczy tutaj …. wnioskuję, że szukasz sensacji bo sam(a) boisz się wprost zapytać !!!!!!!

 7. aby matura była "zdana" należy osiągnąć wyniki przynajmniej 30% z języka polskiego,matematyki oraz języka obcego !!! nie zaliczenie "rozszerzenia" nie ma wpływu na to czy matura jest zdana czy nie

 8. porównując wyniki z innymi szkołami, brałbym jednak pod uwagę poziom zdawanej matury; jeśli patrzymy, by mieć tylko wymagane 31%, to możemy mówić, że nauczyciele "zrobili kawał dobrej roboty".

 9. np. w malopolsce w jednej ze szkol srednich matury nie zdalo 100% uczniow, brzmi to strasznie, ale nie kazdy wie, ze liczba zdajacyh wynosila nascie:D porownanie 17 osobowego technikum, w ktorym zdaje 16 osob, czyli 94% z technikum tarnobrzeskim 91%, gdzie uczniow jest co najmniej stu, nie daje adekwatnego porownania:D

 10. [quote]….brałbym jednak pod uwagę poziom zdawanej matury…[/quote]
  co ma piernik do wiatraka …. jakie ma tu znaczenie statystyka ??? Ważne jest to, że młodzi przez zdanie matury mają szanse się dalej rozwijać i to jest najważniejsze i za to właśnie SZACUNEK DLA PEDAGOGÓW, że dzięki nim takie szanse mają. Osobiście znam ludzi, którzy na maturze mieli same "piony" a teraz siedzą na przysłowiowej "ławeczce" …. czy dla nich teraz poziom zdanej matury ma znaczenie …. chyba nie ?? !!! … no ale może dla Ciebie ma !!!:D

 11. [b]LUDZIE CZYTAĆ TEKST ZE ZROZUMIENIEM !!!!!![/b]
  JEST JAK BYK NAPISANE [quote]W tym roku maturę zdawało 94 osoby, a zdało aż 91[/quote]…. UWAŻASZ TO ZA SŁABY WYNIK ??

 12. Gratulacje dla "Jedynki", pedagogow i maturzystow! To sukces i nalezy sie nim cieszyc. Brawa dla dyrekcji LO ! Pozdrowienia;)

 13. I właśnie podawanie współczynnika zdawalności jest miarodajne, bo w różnych szkołach jest różna liczba uczniów. W górniku, w technikum zdawało maturę 42 uczniów, a np. w I Społecznym LO – 48, a w II Społecznym LO – 29 osób.

 14. miarodajna jest jeszcze ilosc absolwentów którzy podchodzili do matury.
  wyżej pisze że 3 nie podeszło w innych szkołach np z klasy 30 osobowej 15 podeszło nie wnikam jak zdało.
  i to jest sztuka

  Gratulacje

 15. "mam pytanie troszke niedotyczące tematu, ale tu ktoś może mi udzieli informacji na temat zajścia jakie miało miejsce w zeszłym tygodniu. prawdopodobnie na ćwiczeniach przygotowujacych do zawodów powiatowych OSP jedna z dziewczyn złamała dwie kości w nodze. Czy ma ktoś może bliższe informacje na temat tego zajścia? Jak do tego doszło? Ponoć działo się to pod okiem specjalisty pożarnictwa należącego czynnie do OSP Dęba Wieś."

  Ludzie, zajęlibyście się sobą a nie szukali sensacji w czyjejś, może nawet osobistej tragedii! I skoro ktoś raczył zainteresowanego tą sprawą poinformować o tym, że złamane zostały dwie kości, to jak jest taki wtajemniczony to niech mu osobiście wytłumaczy jak gdzie i dlaczego się to stało. Powiem tylko tyle, wypadki chodzą po ludziach.
  Wyrazy współczucia dla strażaczki. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i pełnej sprawności.

 16. do 12:) ja również znam tych, co roku w jedynce zdają maturę na 31%, czyli zaliczają się do zdających podwyższających statystyki, a siedzą dziś na ławeczkach i "ryczą do siebie, hej na na":)
  STATYSTYKI POKAZUJĄ TO, CO CHCĄ POKAZAĆ:D

 17. Zapytajcie maturzystów ilu z nich zdobywało wiedzę na lekcjach szkolnych u szanownego grona jedynki, a ilu na korepetycjach u nauczycieli z innych szkół

 18. …i dlaczego tyle młodzieży z ND uczy się w LO Tarnobrzeg.Nie ma to jak dobre samopoczucie poarte statystyką.Jak u Orwella.

 19. BOLOX W TEJ SZKOLE I RESZCIE POZOSTAŁYCH LICZY SIĘ ZDAWALNOŚĆ UCZNIÓW A NIE WYNIESIONA WIEDZA, WIEM BO MIAŁAM TAM PRAKTYKI I PRZYGLĄDNĘŁAM SIĘ TEJ CAŁEJ PSEUDO RADZIE PEDAGOGICZNEJ BANDA HIPOKRYTÓW I TYLE

 20. [quote]Zapytajcie maturzystów ilu z nich zdobywało wiedzę na lekcjach szkolnych u szanownego grona jedynki, a ilu na korepetycjach u nauczycieli z innych szkół[/quote]
  ….. i chwała im za to, że się dokształacali, ale uważasz że wiedza z korepetycji bez wiedzy ze szkoły wystarczyła …. ja w to wątpię

 21. najlepsze jest to, że statystyki podaje się w wszędzie i jest OK, ale coś tyczy się Nowej Dębie i zaistniałych pozytywnych aspektów to zaraz trzeba to obsrać, bo mogą stać za tym ludzie, którzy coś od siebie dali innym (mam na myśli np. nauczycieli) …. tu daje się zauważyć jedno….. Dęba ma być grajdołem bo tak paru osobom, którzy nie widzieli nic poza jest wygodnie.

 22. Ale komuś gul skoczył, że jedynka ma dobre wyniki:)
  Jedynkę można porównać do kopernika z każdej strony, czy to wyników zdawalności, czy poziomu uzyskiwanych wyników. Jedynka w niczym nie odbiega, teraz już to wiem, ale przez trzy lata jeździłam w syfiastym pksie do szkoły ,, na poziomie" tracąc czas i pieniądze. A teraz siedzimy z kumpelami w akademiku AGH i jakoś przewagi mi te wycieczki nie dały. Teraz żałuje bo one miały fajniejszą paczkę no i lepsze wspomnienia, a jeśli chodzi o prywatne korepetycje to w koperniku są one na pewno bardziej powszechne niż w Dębie, ale nie widzę w tym nic złego.
  pozdro.

 23. Na tym portalu zawsze wylewają zachwyty nad ZS1 ponieważ dyrektoruje tam członkini Ratusza, a ten portal jest tworzony przez nich i ich sympatyków. Mimo tego gratki za zdawalność, ale podajcie jeszcze średnią punktową/procentową z przedmiotów. Jest to miernik jakości nauczania i nie pozostawania w średniactwie i byle tylko najwięcej zdało, a nie jak najlepiej. Co do grona to nie wyzbyto się poczucia wyższości. Pokora jest wartością podstawową i niezbędna. Tego życzę.

 24. Pytanie zostało skierowane do obu nowodębskich szkół na prośbę interanuty w mini czacie. Odpowiedziała TYLKO JEDNA szkoła. Nie bardzo zatem rozumiem twoje sugestie.

 25. [b]A wiesz że ja też bym się napił…..Tyle ze o tej porze nawalony oprócz ciebie to tylko Fuma z Józwą chodzą. Więc nie zaśmiecaj swoimi tekstami tego forum i idź sie gdzieś przespać bo pieprzysz jak Rydzyk na kazaniu[/b]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here