X Jubileuszowy Warszawski Festiwal Badmintona

0

2013-12-04

W Warszawie z udziałem rekordowej liczby prawie 400 zawodniczek i zawodników z pięciu państw: Białorusi, Litwy, Łotwy, Ukrainy i Polski rozegrany został X Jubileuszowy Warszawski Festiwal Badmintona w czterech kategoriach wiekowych: młodzikach młodszych, młodzikach, juniorach młodszych i juniorach, zaliczany do cyklu Grand Prix.

Znowu z bardzo dobrej strony pokazali się w tych prestiżowych zawodach młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy nadawali ton tym zawodom. Rewelacyjnie spisała się młodziutka Beata Mycek – młodziczka młodsza, która sensacyjnie zwyciężyła w grze pojedynczej dziewcząt, pokonują po drodze bardzo renomowane zawodniczki z Ukrainy i Białorusi.

W ćwierćfinale po morderczym trzysetowym pojedynku pokonała 2:1 Anastasiyę Khomich z Ukrainy w setach 16:21;21:5;21:18. W pojedynku półfinałowym pokonała po znakomitej, mądrej taktycznie i również morderczej grze ogólną faworytkę tej kategorii wiekowej Alesję Kramchaninę z Białorusi 2:1 w setach 19:21;21:18;21:11. Na koniec w finale gry pojedynczej zdecydowanie dominowała na korcie pokonując Karoliną Szubert (KS Match Point Ślęza) 2:0 (21:17;21:16).

W grze mieszanej młodzików młodszych wspólnie z Patrykiem Michałkiem (UKS Orbitek Straszęcin) wywalczyli bardzo dobre drugie miejsce. W grze podwójnej dziewcząt mając za partnerkę Jessicę Orzechowicz (UKS Mix Team Tarnowiec) uplasowały się na miejscu piątym. W chwili obecnej Beata to bezsprzecznie najlepsza młodziczka młodsza w Polsce, a fachowcy wróżą jej wspaniałą zawodniczą przyszłość. W kategorii młodzików bardzo dobra postawa Natalii Róg, która wywalczyła piąte miejsce w grze mieszanej, mając za partnera Konrada Płocha (UKS Start Widełka) oraz piąte miejsce w grze podwójnej dziewcząt grając w parze z Izabelą Jajko (UKS Orliki Ropica Polska). W kategorii juniorów młodszych w grze podwójnej chłopców bardzo dobre piąte miejsce ex aequo zajęły dwie pary deblowe chłopców: Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Paweł Kopański (UKS Start Widełka) oraz Ernest Ścipień (Stal Nowa Dęba) / Szymon Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg). Tak więc badmintoniści Stali Nowa Dęba po raz kolejny w tym sezonie udowodnili, że należą do ściślej krajowej czołówki w swoich kategoriach wiekowych, rywalizując z zawodniczkami i zawodnikami tym razem w obsadzie międzynarodowej w stolicy Polski.

Beata Mycek w singlu zagrała na najwyższym poziomie, pokazała charakter, wygrała wszystkie swoje mecze i jest w chwili obecnej, bezapelacyjnie najlepszą zawodniczką w swojej kategorii wiekowej w Polsce! Pozostali także dali z siebie wszystko i za to także należą się im wielkie słowa uznania.
Serdeczne gratulacje dla badmintonowej młodzieży z Nowej Dęby.

Na zdjęciu: od lewej strony Beata Mycek (Stal Nowa Dęba) i jej partnerka deblowa Jessica Orzechowicz (UKS Mix Team Tarnowiec).