X Międzynarodowe Sportowe Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych, Radnych i Parlamentarzystów w różnych dyscyplinach sportowych w Gorlicach

0

W Gorlicach z udziałem zawodniczek i zawodników z trzech państw: Słowacji, Ukrainy i Polski rozegrane zostały jubileuszowe X Międzynarodowe Sportowe Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych, Radnych i Parlamentarzystów w różnych dyscyplinach sportowych w tym w badmintonie.

W mistrzostwach znakomicie spisał się jedyny przedstawiciel podkarpackich i nowodębskich samorządowców 56 – letni Adam Bunio, na co dzień w jednej osobie pracownik Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie oraz trener badmintonistów Stali Nowa Dęba.

W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii powyżej 45 lat nowodębianin po znakomitej grze wywalczył pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł Mistrza Polski na 2015 rok, pokonując w finale o 10 lat młodszego Pawła Sarka z Kielc 2:0 w setach: 15:10; 15:13. Tym samym Adam Bunio przeszedł do historii tych mistrzostw, ponieważ trzeci raz z rzędu wywalczył tytuł mistrzowski w kategorii powyżej 45 lat, a sztuki tej do tej pory nie udało się nikomu dokonać.

Swoją postawą w Gorlicach udowodnił również, że mimo trudności treningowych (remont hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie), można zbudować wysoką formę i uzyskać wartościowy wynik oraz to, że mimo upływu lat ciągle znajduje się w wysokiej formie.

To już kolejny medal w bogatej kolekcji medalowej nowodębianina z zawodów rangi mistrzostw Polski.
Była to równocześnie doskonała inauguracja nowego sezonu badmintonowego 2015/2016 dla badmintonistów z Nowej Dęby.

gorlice 2015 badm

Na zdjęciu Adam Bunio ( Nowa Dęba z lewej) i Paweł Sarek (Kielce z prawej) chwilę po zakończeniu finałowego pojedynku w Gorlicach i Adam Bunio z medalem po dekoracji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here