X Międzynarodowy Bieg Skawiński

14

15.05.2012W sobotę 12 maja w Skawinie k.Krakowa odbył się X Międzynarodowy Bieg Skawiński jedna z najbardziej prestiżowych imprez biegowych jakie odbywaja sie Polsce. Na starcie 10 km staneła rekordowa liczba 1200 biegaczy,którzy walczyli o atrakcyjne nagrody finansowe w tym mistrzowie Polski w maratonie Agnieszka Gortel i Henryk Szost najlepszy obecnie biały maratończyk na świecie, a od marca również nowy rekordzista Polski w maratonie z czasem 2;07,39.

Właśnie Henryk Szost został zwycięzcą biegu uzyskując na 10 kilometrowej czas 29 minut 13 sekund. Wśród Pań zwyciężyła reprezentantka Mołdawii Lilia Fiskowicz. Bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentantka MKS tal Nowa Deba 17 letnia Katarzyna Wojciechowska, która zdecydowanie zwyciężyła wśród juniorek do lat 19 wyprzedzając druga zawodniczkę o ponad 6 minut. Kasia,która wraca do formy po uciążliwej kontuzji kolana uzyskała bardzo dobry czas 42 min 55 sek. –Rezultat ten jest nowym rekordem życiowym zawodniczki lepszym od poprzedniego o półtorej minuty. Warto dodać,że Kasia była dekorowana przez byłą olimpijkę a obecnie parlamentarzystkę Jagnę Marczułajtis – informuje Bogdan Karkut, trener Kasi.


Na zdjęciu Kasia z reprezentantem Polski na IO w Londynie Henrykiem Szostem

Oprócz biegu głównego odbyły się w Skawinie biegi dla dzieci i młodzieży na krótszych dystansach. W biegu na dystansie 1000m zdecydowanie zwyciężył również zawodnik z Nowej Dęby Szymon Zięba. Nie było to niespodzianką bowiem Szymon posiada obecnie najlepszy wynik w Polsce na dystansie 1000m w kategorii dzieci starszych.Jako jedyny przebiegł ten dystans poniżej 3 minut (2,59,30)

/info

14 KOMENTARZE

  1. [quote]Kasia i Szymon są z KOMOROWA a nie z Nowej Dęby!!!!!!!!!![/quote]
    A Olisadebe skąd był? Ważne jakie barwy są reprezentowane. A zawodnicy w piłce to tylko z Dęby są?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here