Z Nowej Dęby do Warszawy i nad morze? Za krótki peron…

149

10.08.2012r.
9 grudnia 2012 roku zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów 2012/2013. Od tego dnia ma kursować pociąg relacji Rzeszów – Gdynia. Niestety prawdopodobnie nie zatrzyma się on w Nowej Dębie…

Wiceminister transportu Andrzej Massel informuje, iż zostanie uruchomiony nowy pociąg pośpieszny spółki PKP Intercity TLK Wieniawski Rzeszów – Kolbuszowa – Tarnobrzeg – Stalowa Wola Rozwadów – Lublin – Warszawa (Wschodnia, Centralna, Zachodnia) – Toruń – Bydgoszcz – Gdańsk – Sopot – Gdynia.

Za krótki peron…
Niestety ze względu na krótką długość peronu w Nowej Dębie (100m) oraz w Dębie Rozalin (100m), nowodębianie mogą stracić możliwość dojechania pociągiem do stolicy Polski czy Trójmiasta, jeśli skład pociągu będzie posiadał więcej niż cztery wagony. W ten sposób miasto i gmina na terenie której funkcjonuje specjalna strefa ekonomiczna, w której oddano do użytku największą inwestycję zagraniczną roku 2011 – fabrykę Pilkington Automotive Poland, zostanie ograniczone pod względem swojego rozwoju.

Jak informuje Dorota Szalacha z PKP Polskie Linie Kolejowe – Centrum Realizacji Inwestycji oddział w Krakowie aktualnie opracowywana jest dokumentacja projektowa na dobudowę peronu w Nowej Dębie. Realizacja inwestycji będzie planowana w 2013 roku.

Dodatkowo od 9 grudnia 2012 roku mieszkańcy Nowej Dęby nie dojadą bezpośrednio do stolicy województwa lubelskiego. Jak informuje Beata Górka z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego pociągi Resovia i Korona relacji Rzeszów – Nowa Dęba – Lublin oraz Lublin – Nowa Dęba – Rzeszów zostaną zlikwidowane.
Mieszkańcy Nowej Dęby, którzy chcieliby dojechać do Lublina, będą musieli dojechać do Stalowej Woli Rozwadów, a następnie przesiąść się na pociąg relacji Stalowa Wola Południe – Lublin.

Jak to było z tym peronem?
Przypomnijmy, że podczas Uniwersytetu Latającego organizowanego przez Towarzystwo Ratusz zwracano władzom miasta uwagę na potrzebę dopilnowania wybudowania peronu odpowiedniej długości. Mimo sygnalizowania \”aby trzymać rękę na pulsie\” w Nowej Dębie wybudowano peron niedostosowany do warunków zatrzymywania się pociągów dalekobieżnych. Podczas jednej z konferencji prasowych burmistrz Wiesław Ordon przyznał, że ponosi polityczną odpowiedzialność za zaistniałą sytuacje. Szef gminy spotykał się i korespondował z przedstawicielami spółek kolejowych zwracając się o rozwiązanie problemu, jednak sprawa przez długi czas z różnych przyczyn nie znajdowała pozytywnego finału.

W maju 2011 roku przewodniczący Klubu Radnych Ratusz Marek Ostapko skierował pisma do parlamentarzystów z regionu (Mirosław Pluta z PO, Zbigniew Chmielowiec PiS) z prośbą o interwencje w tej sprawie. W pismach tych apelował o wygospodarowanie środków finansowych na przedłużenie peronu do 200m. Wydawało się, że te interwencje przyniosą zamierzony skutek. Jak poinformowała wówczas Dorota Szalacha z Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK wykonanie robót, związanych z dobudową peronu jest zaplanowane na drugą połowę 2012 r. i potrwa ok. 3 miesiące. Tak się jednak nie stało a roboty nie ruszyły do dziś.

Mały przystanek między Tarnobrzegiem a Kolbuszową
Dowiedziałem się, że mimo wcześniejszych zapewnień peron w Nowej Dębie nie zostanie przedłużony. W dodatku drugi peron na stacji Dęba-Rozalin po modernizacji także ma mieć tylko 100metrów! Natychmiast skierowałem pismo do burmistrza Wiesława Ordona i parlamentarzystów w tej sprawie. Zwróciłem się z apelem o podjęcie interwencji w tej sprawie. W chwili obecnej czekam na odpowiedź z ich strony. – mówi Marek Ostapko i dodaje: Niestety w dalszym ciągu ponosimy konsekwencje błędu burmistrza Ordona sprzed kilku lat. Skandalem jest, że miasto takie jak Nowa Dęba, na terenie którego funkcjonuje specjalna strefa ekonomiczna nie będzie miało bezpośredniego połączenia z Warszawą, Bydgoszczą, Toruniem, Gdańskiem, Sopotem czy Gdynią.

Zobacz także: APEL W SPRAWIE PERONU

Bartosz Bakalarz


Film z marca 2009 roku. Prelegent Uniwersytetu Latającego Towarzystwa Ratusz przestrzega władze miasta by trzymały rękę na pulsie w sprawie peronu…

149 KOMENTARZE

 1. I tak oto zostaliśmy małym nic nie znaczącym za krótkim peronem im. Wiesława Ordona [b]MIĘDZY TARNOBRZEGIEM A KOLBUSZOWĄ[/b]. Tego ranking Rzeczpospolitej nie uwzględnił…

 2. Dzięki panie Ordon, dzięki! Miałbym tanie i wygodne połączenie z Wawą i Dębą. Co mi z twojej "politycznej odpowiedzialności" Jakby Czekalski tak spierdzielił sprawę to byście go wszyscy za jaja chcieli powiesić! A temu wszystko przechodzi płazem. Więcej szacunku do samych siebie nowodębianie.

 3. Dlaczego Pan Przewodniczący Rady Wojciech Serafin lub jego zastępczyni p. Maria Mroczek nie wystąpili z takim apelem?

  Dlaczego z takim apelem nie wystąpił przewodniczący Komisji Gospodarki i Inwestycji p. Tomasz Gazda?

  Przecież to p. Serafin, p. Mroczek, p. Gazda pełnią zaszczytne funkcje w Radzie Miasta. To oni powinni taki apel wystosować. Ale lepiej skulić łby i kity bo rączka rączke….

 4. Po prostu burmistrz zapomniał się, że to Nowa Dęba a nie Tarnowska Wola hehe. Dlatego burmistrzem powinna buc osoba z miasta!!!

 5. Dlaczego burmistrz gdy już raz zaliczył wtopę z peronem, nie monitorował sytuacji tak by móc podjąć działania znacznie wcześniej? Zapewne o sprawie dowiedział się po liście radnego M. Ostapko z 7 sierpnia. A przecież ma pod sobą 50 urzędników. Powinien komuś zlecić pilnowanie tematu. A tutaj jak zawsze rządzi lasowiacka prowizorka… [b]Oto właśnie widzicie gdzie ma p. Ordon miasto. Jakby to była sprawa kanalizacji w Tarnowskiej Woli to bądźcie pewni że wszystko byłoby dopilnowane.[/b]

 6. Połączenie z dużymi miastami nie tylko ułatwia życie mieszkańcom, ale także podnosi rangę miejscowości. To jest promocja miasta.
  A władza tego nie czuje:|

 7. [b]DEGRADACJA MIASTA I GMINY NOWA DĘBA[/b]
  -Zabrali nam komisariat (czynny na domofon);
  -Zabrali nam pociągi ( za krótki peron.. taki sam jak w Jadachach…);
  -Sypie się nam strefa;
  -Padają wodociągi;
  -Nie wiadomo co dalej będzie z ujęciem wody;
  -Miasto jest zadłużone
  -Chmielów chce się odłączyć zabierając kasę z podatków i zostawiając nas z długami;
  – W Tarnobrzegu budują Park Przemysłowo Technologiczny;
  – W Kolbuszowej inwestują w tereny dla przedsiębiorców
  – w Nowej Dębie po raz kolejny w ciągu ostatnich lat rozkopują planty wycinając przy tym piękne dęby;
  – Robota w ND (także w urzędzie miasta) jest dla ludzi z poza gminy np z TBG;

  Ale za to mamy fajne miejsce w rankingu Rzeczpospolitej … Oczywiście za Kolbuszową!!!!
  Czym stała się Nowa Dęba między Tarnobrzegiem a Kolbuszową?
  Dziękuję za uwagę.

 8. Najpierw należy podejmować działania służące rozwojowi miasta, a "kosmetykę" robi się na drugim miejscu.
  Nasza władza robi na odwrót!!!

 9. Oczywiście, że odgrzewam. Bo trzeba spojrzeć na to jak wygląda nasza gmina w szerszej perspektywie a nie tylko z punktu widzenia pana Ordona i załogi czyli: od wstęgi do wstęgi, od kredytu do kredytu.

  To co napisałem obraz z jakim się zmagamy. Dla każdego myślącego człowieka oznacza to degradacje tego miasta i gminy. Odpowiedzialność spoczywa na tych którzy tym miastem rządzą.
  Dobrze ktoś napisał, że nawet Czekalski nie miał tylu porażek.

 10. odgrzewaj odgrzewaj bo poza toba nikt tego nie lyka 90 % mieszkancow kazdej ulicy z zawodoleniem ocenia Burmistrza dzialania i w rozmowach deklaruje poparcie na nowa kadencje

 11. co to znaczy nie łyka? wszystko co napisałem w poście nr 12 jest faktem, któremu nie możecie zaprzeczyć. a peron to kompletna kompromitacja. Czekalski takich porażek nie odnotował….
  A i zmień sobie nick na jakiś inny. Nie musisz się posługiwać moim.

 12. Turkusie nie gryzsc sie ,chory umyslowo bedzie chorym i zawsze bedzie obstawal przy swoim i wymyslal powielajac bzdury jak ten z pod # 12B)

 13. Ja się pytam jakim prawem zabieracie nam jedyne połączenia w rozsądnej cenie, bez konieczności dojeżdżania do Tarnobrzegu czy Stalowej Woli! Dlaczego utrudniacie życie studentom i żeby dostać się do Krakowa/Lublina/Warszawy trzeba będzie planować całą wyprawę i wydawać kupę kasy, a przy okazji martwić się czy przy takiej ilości studentów zmieszczę się w autobusie?!

 14. Zrobiła się chora sytuacja. Zamiast jechać prosto szynobusem do Lublina z własnego miasta muszę jechać do Stalowej, albo do Tarnobrzega( gdzie i tak tam jest beznadziejne połączenie z Lublinem) tylko jechać specjalnie do Rzeszowa gdzie tam są przyzwoite połączenia z Lublinem , jeżeli oczywiście zarezerwuje miejsce jakieś 3 tyg wcześniej w busie.

 15. Nasi szefowie koncentrują się na łuzykach, wiejskich centrach kultury, kolejnej przebudowie plant – nie myślą o sprawach strategicznych dla Nowej Dęby!

 16. [quote]Brak bezpośredniego połączenia z W-wą wpisuje się w trwający proces upadku miasta. Zgadzam się z #12.[/quote]

  Dokładnie. Co na to Pan Przewodniczący Rady Wojciech Serafin i Pani II Przewodniczą Maria Mroczek? Czy podejmą jakieś kroki?

 17. lepiej robić po raz enty planty niż zająć się koleją… to jest jakiś skandal. XXI wiek i człowiek nie może się nigdzie dostać. było robić perony tam, gdzie były dawniej. coraz więcej ludzi studiuje w lublinie i teraz mają jeździć jeszcze z przesiadkami? nie dość, że zazwyczaj podstawiają małe dziadostwo, do którego nie mieści się połowa ludzi już w tarnobrzegu to jeszcze przesiadki… gratuluję pomysłu.. burmistrz i ta cała banda z urzędu powinni się wstydzić. zamiast wspierać i pomagać ludziom to tylko życie utrudniają. zaraz pewnie odezwie się masa obrońców całej tej kpiny, burmistrza i jego wiernych pieseczków i mnie zlinczuje, ale ludzie.. pomyślcie trochę.. zamiast lepiej jest tylko coraz gorzej!!

 18. #34 zgadzam się z tobą w 100% – to kpina, aby tak się działo, Studenci dziękują Burmistrzowi i całej Radzie Gminy za likwidacje połączenia z Lublinem

 19. Brak bezpośredniego połączenia kolejowego Nowej Dęby jak i Rozalina (perony niedostosowane do warunków zatrzymywania się pociągów dalekobieżnych w naszym mieście) z większymi miastami jak (Lublin, Warszawa) oraz innymi miastami, to brak nowych inwestorów w naszej "strefie" (pomijając fakt, iż ew. działki pod przyszłe inwestycje zarastają i są nieuzbrojone i nie ma planów na przyszłość). Brak takiego połączenia jest w pewien sposób dyskwalifikujący Dębę dla biznesu. To powinno być naszym najważniejszym oczkiem w głowie. Nie mamy takiej sieci dróg prowadzących do miasta jak chociażby Kolbuszowa, i nie będziemy mieli takich. Mówi się, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Nową Dębę omija DK 9 i jest tylko miejscem, przez który przejeżdżają transporty do innych miast (DK 9 jednak nas nie zobowiązuje niestety). Przykro jest, ale jak się patrzy na Nową Dębę to normalnie porażka – z jedną DK 9 i bez połączenia kolejowego jesteśmy w tylko ładnym miasteczkiem.

 20. Panie burmistrzu to nie jest gra Sim City gdzie można sobie wczytać dobrze rozegraną grę i uniknąć czegoś złego, poprawić coś co zrobiło się źle i grać dalej. Oj nie….

 21. A mnie wku*wia,że krajowa 9tka przecina N.D.!
  Tylko kłopot/ rkl inne/ spaliny,ołów ,syf!
  Jagody byłyby jagodami! i szczaw i chrzan rusłby elegancko- cisza,spokój no,yyyy Zdrój…

 22. przeciez zaczynaja remont Deba Rozalin to peron bedzie i pociagi beda sie zatrzymywac przeciez bubla nie beda robic bo komu by sluzyl i za tttaaakkie pieniadze??? to w koncu jakie pociagi by sie tu zatrzmywaly do rzeszowa to szkoda nakladow kazdy prawie jezdzi samochodem lub mikrobusem chodzi o polaczenia z calym krajem

 23. jeżdżę tym pociągiem do lublina już prawie rok. To byłaby tragedia gdyby go nie było. Ale trzeba być kompletnym idiotą żeby wierzyć że to wina burmistrza. Koleje jako monopolista robią co chcą i pasażerów mają daleko w d …

 24. No niestety szanowni Państwo, ale trzeba będzie ruszyć tyłek w Stalowej Woli i się przesiąść. I przy zatrzymującym się Intercity w Nowej Dębie pewnie by było dalej taniej z przesiadką.

 25. za komuny byl pociag do Warszawy , jechal 4 godz., mozna bylo cos kupic w Warszawie i spokojnie wrocic do Deby – a teraz jak mam jechac tym bylejakim neobusem to mi sie niedobrze robi na sama mysl o takiej podrozy – i pomyslec, ze pociag chodzil w latach 1974, 1975 dokladnie nie pamietam…

 26. Przecież burmistrz czy peron nie mają nic wspólnego z tym, że pociągi do Lublina będą zlikwidowane. Swoje pretensje kieruj do Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, bo to on organizuje te połączenia. Pociągów do Lublina – 6:38 i 15:46 nie będzie. Ale jaki masz problem, aby zrobić przesiadkę w Stalowej Woli?

 27. [quote]OO TURKUSIE [/quote] Oooooooo widzę, że kolejny "inteligentny" wpis szanownego "TURKUSIA" znawcy lokalnych wydarzeń ściśle związanych z nieudolnym zarządzaniem. Pisałem ci to wielokrotnie jeżeli coś piszesz to pisz z sensem. Żaden miłośnik przyrody nie zna takiego gatunku jak TURKUŚ no chyba, że wytworzył się on – jak wiele cudów w Nowej Dębie – w takim razie proponuję abyś wraz z "boskim Wiesławem" zgłosił to do PAN może Nowa Dęba znajdzie w setce gmin w których powstają cuda. Tak dla informacji TURKUĆ a nie TURKUŚ", ale niestety lepszy "mierny ale wierny" – KOLEJNY DOBITNY TEGO PRZYKŁAD !!

 28. Jedziemy "Turkuś" na Ratusików no jedziemy. Może wykorzystamy inne cudownie wynalezione rodzaje gatunków typu "WESZY", "KARLUCHY", "MESZY". Acha i może jeszcze trzeci peron w Nowej Dębie tak gdzieś w okolicy Urzędu bo stan finansów publicznych jest tak bogaty, że nie mamy co robić z pieniędzmi. No, ale w końcu w Nowej Dębie jest tak super, że "CO WY LUDZIE CHCETA" ……. "ŻENUJĄCE" SĄ TE 'WESZY" I "KARLUCHY" …………co nie TURKUŚ ??

 29. #45

  Tragedia? A jak jeździło się do LUBLINA jak jeszcze nie było połączeń z Dęby do LUBLINA? Z przesiadką w Stalowej.
  Więc skoro nie będzie kursów do LUBLINA od grudnia, to można pojechać do Stalowej. Jak nie pasuje Ci kolej, to jedź do Tarnobrzega – jest 6 połączeń autobusowych z Tarnobrzega do LUBLINA.

 30. wracam do polaczenia autobusowego do Warszawy, bo tam pewno byl jakis pracownik/wspolnik – jak nie ma wystarczajacej liczby pasazerow to podstawiaja blaszanke i jedziesz jak ostatni kmiot, autokary – tez nie wiadomo skad je wzieli z takimi malenkimi siedzeniami, kierowcy tez nie sa bardzo uprzejmi (ale to regula w tym biznesie), biora 50 zl za taki dojazd – a moga cie opierniczyc za byle co albo wyglosic tyrade – bo sobie na przyklad zajal miejsca dla znajomej – nprmalny PRL tylko za dzisiejsze pieniadze . DLATEGO: wolalbym 100 razy bardziej pociag.

 31. burmistrza zasranym obowiazkiem bylo monitorowanie sytuacji w sprawie peronu i ciagly kontakt z pkp po to by w miare wczesniej podajac dzialania u poslow itd. niestety nic w tym temacie nie zrobil.

 32. Turkuc to robaczek inteligentny i podgryza tylko kozonki, aTURKUS to wspulczesne nie rozgarniete Nowo Debskie tu podgryzajace Burmistrza ROBAKI

 33. Co ma zatrzymać młodych ludzi – studentów w Dębie, skoro nie ma nawet połączeń z ich ośrodkami akademickimi? O pracy już nie wspomnę!

 34. [quote]tu podgryzajace Burmistrza[/quote]
  Tu nie trzeba nikogo podgryzać bo poprzez liczne zaniechania i nieudolne działania sami się podgryzają ci niby "cudotwórcy". Tu wyraźnie widać, że ci ludzie (mam na myśli z ich samorządu) pracują tylko od 7:00 do 15:00 bo "nikt im nie płaci za więcej". To jest wyraźny przykład tego, że trzymają się stołków i nie myślą o tym jak rozwinąć Nową Dęba. Niestety nie da się tego zrobić w 8 godzin "pseudopracy", bo czasami trzeba bezinteresownie poświecić kilka godzin poza tymi ośmioma. PYTANIE: Czy ktoś widział aby jakiś urzędnik w Nowej Dębie zostawał w pracy po 15:00 z własnej inicjatywy ?

 35. Zamiast rozwijać miasto, to cofamy się. Zlikwidujmy połączenia kolejowe,m autobusowe przecież to nie zaszkodzi Dębie. POWODZENIA > po prostu żenada roku, ze nie będzie połączenia z Lublinem.

 36. Oj cofamy się cofamy, Nie cieszcie się że wam "9" zostanie bo w planach GDKiA jest budowa drogi S-9 (co prawda po 2020 roku) a przebiegać ona będzie z Rzeszowa przez okolice Kolbuszowej, Mielca, stamtąd na Połaniec i Ostrowiec Swiętokrzyski. Nowa Dęba zostanie pominięta bo leży sobie w strefie "Natura 2000" Co do pociągów to czego się spodziewaliście – nigdzie w Polsce pociągi pospieszne nie zatrzymują się na przystankach tylko na stacjach. Jak pisałem że trzeba się starać aby dotychczasowa stacja towarowa Dęba-Rozalin stała się stacją Nowa Dęba to wielu na forum pisało: że to daleko, kto by tak daleko chodził. Buirmistrzowi też na stacji nie zależało.
  Włodarzom Mielca czy Stalowej Woli zabiegają o dobrą komunikację z ich grodami , bo rozumieją że drogi i koleje to nerw gospodarki. A jak będzie dogodny transport to i może ktoś zainwestuje w te miejsca. U nas któryś raz z kolei będzie brukowany plac, a to że młodzi stąd uciekają nic Wiesława i kumpli to nie obchodzi. No cóż "Niebędzie nas – Będzie las", po tym mieście pozostaną ruiny porośnięte lasem – coś na wzór tych w okolicach pompowni (ujęcia wody).

 37. Im mniej nas tym lepiej dla ekipy niezniszczalnych urzędników i burmistrzów .Rodzinami zagłosują na siebie i spoko -kolejna kadencja

 38. a ja się pytam: dlaczego Marek jak taki mądry to nie działał tylko teraz zwala na burmistrza? To po h … ja siedzisz w tej Radzie? Po to tylko żeby rączki do góry na nie podnosić? Siedzisz z tym po trzy a udajesz świętego. Było się nie pchać do żłobu!

 39. Odpowiadam: Marek i Ratusz w przeciwieństwie do Przewodniczącego Serafina, Przewodniczącej Mroczek, szefa Komisji Gospodarki Przestrzennej p. Gazdy i reszty radnych jako jedyni działali w tej sprawie.
  2009 rok – Ratusz organizuje spotkanie na którym władze miasta są uczulane przy trzymać rękę na pulsie by nie zbudowano za krótkiego peronu
  2011 rok – Ratusz z Markiem na czele, jako jedyni z Rady Miejskiej proszą posłów z naszego okręgu o pomoc. PKP deklaruje posłom, że peron powstanie.
  2012 rok -Burmistrz nie monitoruje sprawy. Mimo, że od tego jest. O tym, że nie będzie przedłużenia peronu najprawdopodobniej dowiaduje się właśnie od Marka, który znowu jako jedyny radny zwrócił się o pomoc do posłów i władz.

  To dobitnie pokazuje komu zależy na tej gminie. Opozycja znowu wyręcza tych którzy rządzą… Trzeba wymienić te nieudolną władze na ambitnych i pracowitych.

 40. do68 Wojtku, wypada w obliczu faktów, przeprosić. Opozycja zrobiła wszystko co w tej sprawie mogła. Zaznaczam, że radni obozu władzy nie kiwnęli palcem w swoich trzewiczkach by ratować te kompromitującą dla Nowej Dęby sytuacje. Dlatego niech nie liczą na głos myślących ludzi w kolejnych wyborach.

 41. poplecznicy burmistrza i jego świty są na tyle bezczelni, że piszą swoje rzygowiny na tym portalu, obrażając wszystkich i i wszystko. To wszystko po to, aby zgnoić INFO i umniejszyć rolę tego portalu w naszym mieście. Znam te metody, to [b]putinowskie[/b] działanie, a zaczęło się od "Naszych Sprawek"

 42. do wiesława . A ja pytam: dlaczego Marek nie poszedł do burmistrza i nie powiedział – mam przeciek że pociąg do Lublina zlikwidują, musimy coś zrobić. Ja działam swoimi kanałami (o ile jest taki mocny jak piszesz) a burmistrz swoimi. Razem może coś ugramy? A tak mam wrażenie że nie chodzi tu wcale o pociąg.

 43. 6 połączeń do lublina… tjaaaa… biorąc pod uwagę, że bardzo często jeździ malutki bus, w którym mieści się bardzo mało osób, i który każdego nie zabierze nawet z zakupionym biletem to poza tym wszystko jest spoko;] i dziwić się, że w dębie zostają jedynie ludzie starsi lub tacy, których nie stać na dalsze kształcenie się/swoich dzieci.. jak burmistrzem był p. Czekalski to wszystko było w porządku. a teraz szkoda nawet słów i nerwów. nic burmistrz nie może przypilnować. jeździ tylko po wsiach i tam wszystko naprawia i robi. tam zawsze jest coś, co można poprawić. a miasto niech dalej cofa się w rozwoju.

 44. Z tego co wiem to Wiesław nigdy nie słuchał opozycji.
  Swoją drogą ma sztab 50 urzędników i radnych z "naszego samorządu" i ma komu zlecić monitorowanie tak ważnej sprawy.

 45. ha,ha,ha,:D
  Kolega na ''video" mówi i powtarza – ''szybkie pociągi" ha,ha,ha:D
  Dziwię się nieco,że użytkownik NEMO nie reaguje…
  W OJCZYŹNIE brak ''kolei wielkich prędkości…'':D Pewno będą za 70 lat.Może..
  No,''dalekobieżny'' skład prędki w PL nie jest niestety..
  (2ga Japonia.2ga Irlandia :D:D)

 46. do77
  Wojtku:Skłamałeś publicznie, że Marek nie podjął żadnych działań podczas gdy to on jako jedyny z radnych podjął działania w tym temacie. Gdy Ci to wytknąlem przechodzisz wobec tego faktu obojętnie. Kultura i honor wskazywałyby żeby publicznie przeprosić za publiczne kłamstwo.

  [b]A fakty są takie:[/b] Pan Ordon nie monitoruje sytuacji, po raz drugi zawala ten sam temat peronu a ty czepiasz się Marka (który jako JEDYNY radny podjął działania w tej sprawie). Marek dowiedziawszy się o sprawie wysłał pismo do p. Ordona apelujące o działanie. Zrobił to co miał zrobić. Ty zaś sugerujesz pójście do burmistrza i "pogadanie" zamiast pisma? Tylko po co? Żeby się później wyparł, ze on "nic takiego nie mówił" ? Bez pisma byłoby tak jak z dębami pod domem chłopa. Zgłaszało się żeby ich nie wycinali , a oni wycieli. Gdy podniósł się szum wrzucili tekst, że nie było "pisemnych uwag". [b]Mieszkańcy nauczeni tą arogancją władzy powinni ją teraz zasypywać pismami.[/b]

  Tak się kończy panie Ordon jak się nie słucha opozycji. Komu pan chciał zrobić na złość nie słuchająć dobrych rad??? Bo póki co stracili mieszkańcy i gmina!!! Jeśli dane miasto jest odcięte od szlaków komunikacyjnych to się nie może rozwijać.

 47. Trzeba wymienić nieudaczników i "śpiących" na sesjach WIELKICH RADNYCH którzy chyba od lat swojego pierdzenia w stołek nie zrobili nic za wyjątkiem klaskania Ordonowi i bronienia jego porażek.

 48. Kłócenie się tutaj na forum nic nie da trzeba działać i przechwalanie się kto co zrobił a kto nie nic nie da. Władza i opozycja powinni się wreszcie dogadać , bo w innym przypadku jak teraz ma to miejsce szkodzi to miszkancom . I fakt niedługo w dębie zostaną sami starzy ludzie i bezrobotni., bo wszyscy młodzi chcą z stąd ucieć do innych miast gdzie bedzie praca i dobre połączenia drogowe i kolejowe. … a deba zostanie obrośnięta lasami i nawet Dezamet wam nic nie da,bo zapewne za kilka tal a moze i wczesnie zostanie sprywatyzowany , a chmielów odłączy się od dęby i nici z dodtakowych pieniędzy z podatku. Działać trzeba i zrobić coś aby przywrócić połączenie z Lublinem.

 49. z panem Ordonem i jego ekipą nie da się "dogadać" bo nie dotrzymają słowa i powiedzą, że "przecież nie było niczego na piśmie". natomiast dyskusja na forum wskazuje winnych zaniedbań co jest ważne po to by ludzie już winnych zaniedbań nie wybierali. bo to przez tych co rządzą miasto jest w takiej sytuacji ze ludzie stąd uciekają. pan Ordon był 12 lat sekretarzem, wcześniej radnym a ostatnio 2 kadencje jest burmistrzem. Ten człowiek od lat jest u władzy i ponosi pełną odpowiedzialność za to co się naszej gminie działo. czas na zmiany.

 50. [quote] I fakt niedługo w dębie zostaną sami starzy ludzie i bezrobotni., bo wszyscy młodzi chcą z stąd ucieć do innych miast gdzie bedzie praca i dobre połączenia drogowe i kolejowe. … a deba zostanie obrośnięta lasami i nawet Dezamet wam nic nie da,bo zapewne za kilka tal a moze i wczesnie zostanie sprywatyzowany , a chmielów odłączy się od dęby i nici z dodtakowych pieniędzy z podatku[/quote]

  A zauważyłeś/aś że taką diagnozę stawia jedynie opozycja? Władza udaje, że jest dobrze, że Dęba się rozwija a sytuacja jest najlepsza na świecie. Jeśli władza nie widzi realnych problemów naszej gminy i uprawia propagandę sukcesu to jak miałaby rozmawiać z opozycją która domaga się reorientacji polityki władzy ? Bez wymiany betonu na świeżą krew nasze miasto dalej będzie ciągnęło w dół by stać się "wioską między Tarnobrzegiem a Kolbuszową"….

 51. Do 44 – W Dębie Rozalin zostaną [u]tylko[/u] pociągi do Tarnobrzega, Stalowej i Rzeszowa. Tak jak to było dawniej.

  Do 82 – Jak chcesz działać?

 52. Do 86 – Ale co ma nasza władza (czytaj Ordon, Zyguś) z połączeniami do Lublina? Odp: NIC!!! Przeczytaj sobie komentarz numer 49.
  [i]Przecież burmistrz czy peron nie mają nic wspólnego z tym, że pociągi do Lublina będą zlikwidowane. Swoje pretensje kieruj do Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, bo to on organizuje te połączenia.[/i]

 53. Pan Marek kilkakrotnie zwracał się do burmistrza w sprawie kursów pociągów przez ND, tak i obecnie. Gdyby władza pilnowała sprawy, to jest nadzieja że takich kłopotów by nie było.
  A mieszkańcy zawsze mogą przyjść na sesję Rady Miejskiej i zadać burmistrzowi pytanie.

 54. Studiuję w Warszawie i mój sposób dostania się do niej z Nowej Dęby jest następujący. Jadę do Rzeszowa, na parkingu koło dworca PKP jest rewelacyjny autobus do Warszawy Polskiego Busa [url]http://www.polskibus.com/[/url] Jechałem niż już 2 razy – za bilet Rzeszów-Warszawa zapłaciłem tylko 1 zł! + 1 zł za rezerwację. Za drugim razem udało mi się kupić bilet za 5 zł. W autobusie jest darmowe wi-fi, gniazdka do ładowania kompa czy komórki, ubikacja, gorąca herbata i kawa za free – po prostu komfort. Autobus ten jedzie przez Nową Dębę, ale niestety nie zatrzymuje się u nas. Zamiast płacić Neobusowi 50 zł, wolę pojechać do Rzeszowa i zapłacić o wiele mniej za bilet + jechać w rewelacyjnych warunkach.
  Więcej o Polskim Busie możecie przeczytać tutaj: [url]http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,11774241,Autokarem_z_Rzeszowa_do_Warszawy_juz_za_zlotowke.html[/url]
  Zdjęcia autobusu: [url]http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/51,34962,11835507.html?i=0[/url]

 55. Moj kurs do Lublina w najbliższym roku ademickim pewnie bedzie tak wyglądał. Do rzeszowa pociągiem( jeśli bedą kursować) a z rzeszowa pewnie Galicją ekspres do lublina. Ponad dwa razy drozej mnie to wyniesie( zamiast 12 zł zapłace 35zł, badz 40zł) , ale to nic , musze jakos dotrzec na studia

 56. Neobus wystraszył się Polskiego Busa, więc obniżył ceny biletów z niektórych miast – szkoda, że od nas nie. Neobus z Rzeszowa do Wawy bierze 26 zeta, a z Dęby do Wawy 50 zeta :D
  Polecam jechać PKS Rzeszów z Dęby do Wawy o 1:55 w nocy. Czas przejazdu 4h23min. Bilet cały 39 zeta, studencki 35,20 zeta.

 57. Czyli jedziesz do Rzeszowa 1 godzinę, z Rzeszowa do W-wy 5,5 godziny plus dojścia na przystanki ok. 0,5 godz. to razem 7 godzin.
  Dziekuję, nie skorzystam! Burmistrzu czekam na pociąg!!!

 58. Do Rzeszowa 45 minut (pod sam dworzec), czas przejazdu do Warszawy 5:15 (przeważnie dojeżdża wcześniej) = 6 godzin. Wolę jechać dłużej, mieć BIG komfort, taniej, z kulturą kierowcy i Pań z obsługi, niż chamskością i brawurą kierowców z Neobusa.

 59. Jaki to sens jechać przez Rzeszów do Warszawy w XXI wieku? Mieszkamy w mieście, które ma tradycje copowskie, z którego bardzo duża liczba ludzi się kształci, podróżuje-i mamy rezygnować z bezpośrednich połączeń PKP?
  Czy zgadzamy się, żeby Nowa Dęba stała się już na dobre prowincją?

 60. gal, a dlaczego nie pojedziesz do Stalowej? Ja Was nie rozumiem. Jaki problem zrobić jest przesiadkę w Stalowej? Poza tym jak będzie jeździł pośpiech (o ile zatrzyma się) to będzie połączenie TLK z Lublinem bez przesiadania się.

 61. Dostrzegam w Polsce, i na górze i tu na dole, działania nastawione tylko na "teraz", nierozwiązywanie trudnych spraw i ich rozmywanie. I tak też działa nasza władza.

  A radzić sobie trzeba, więc można i jeździć przez Rz-ów do W-wy:o

  Ale takie odpuszczanie to zgoda na nienormalność i brak rozwoju!

 62. Inne miasta się rozwijają. Dlaczego taka dęba się nie może rozwijać a wręcz przeciwnie cofa się. Przecież są jakieś palny rozwoju miast…

 63. Ooooo "TURKUŚ" zmienił się w TURKUCIA, czyli postęp jest i czegoś na tym portalu się nauczył może zaczną inne błędy naprawiać. Brawo Marek brawo RATUSZ wprawdzie "jedna jaskółka wiosny nie czyni", ale jest i oby tak dalej może w końcu "TURKUSIE" zaczną patrzeć co piszą i robią :D

 64. To ''jużeź'' miastowy? A na fotografiach rodzinnych las,las w **** lasu!
  Szanuj innych to i gówniarzu Ciebie będą szanować.

 65. #98 -To ''jużeź'' miastowy? A na fotografiach rodzinnych las,las w **** lasu!
  Szanuj innych to i gówniarzu Ciebie będą szanować.

 66. czy mozna zaproponowac fuzje z Majdanem i przeniesienie gminy do Majdanu? We wszystkich tych tworach perelowskich mniej wiecej jest tak samo, czyli do luftu, odradzaja sie natomiast stare miasteczka

 67. Czekalski nie mając takiego zalewu środków unijnych ja miał Ordon przez 2 kadencje skończył budowę kosztownej kotłowni, zrobił planty, kanalizacje, szereg dróg oraz rozpoczął budowę basenu. A i pamiętaj, że Ordon był u Czekalskiego sekretarzem a więc był człowiekiem władzy więc jeśli nic za Czekalskiego nie zostało zrobione to Ordon także ponosi za to odpowiedzialność.

 68. i nabrali się na Ordona który był z Czekalskim u władzy a później spierdzielił jak… z tonącej łajby. Jak się nazywa ten gryzoń co tak szybko ucieka z tonącego statku?

 69. @marian
  Sugerujesz, że tym razem ucieknie z tonącego w długach statku do nowo utworzonej gminy Chmielów by tam piastować urząd niezadłużonej gminy Chmielów? Political fiction… ale gdyby tylko tak się dało to bym się nie zdziwił…

 70. Gryzonie te robią straszne spustoszenie w miejscach gdzie żyje człowiek – świetnie można to porównać z naszym miastem. Uważam, że takiego bałaganu narobiono, że żadne pieniądze z UNII nie są wstanie naprawić wyrządzonych krzywd temu miastu. Każdy temat , który człowiek nie ruszy to jedna wielka kompromitacja i prowizorka.
  A jak wspomniałem gryzonie te niszczą wszystko na spotkanej drodze (kwestia czasu), tam gdzie człowiek tam i one, wraz z przemieszczaniem się ludzi szczury przemieszczają się również. Więc jak nie będzie co niszczyć w Nowej Dębie, bo Dęby nie będzie to przemieszczą się za człowiekiem. Ten gryzoń tak ma.

 71. [quote]A statek niebawem utonie:
  – deficyt gminy 7,88 mln
  – zadłużenie 22,17 mln.
  To się nazywa zarządzanie![/quote]

  gryzonie dadza sobie rade… co z reszta????

 72. # 118,ale tak sie sklada ze Pani Mgr inz Janina to tez BELFER wiec ja widze tu sprzecznosc naszych interesow ,dlatego najlepiej bedzie jak pozostanie w szkole,chyba ze zachorowala na wladze bo na pewno nie byla by lepsza od Ordona w rzadzeniuB)

 73. Ciężko być gorszym od Ordona. Co można było to pozawalał… Coraz więcej wtop, coraz więcej kompromitacji. Jeszcze jakaś część mieszkańców nabiera się na te kredytowane budyneczki bo nie rozumie, że przyjdzie czas ich nagłej spłaty i tego że każdy by mógł budować na kredyt przy niespotykanej dotąd ilości środków unijnych.

 74. Mnie coraz weselej jest ,wiec proponuje na Burmistrza Pania Mgr inz BARBARE DUDA obecna kierowniczke referatu budownictwa i co wazne nie skazona BELFEROWANIEM :o

 75. Każdy kandydat pracujący w urzędzie miasta po przegranych wyborach musi szukać nowej pracy . Dlatego nie ma konkurencji p.Ordon .Jedyny to niezależny kandydat.

 76. Nic nie rozumiem,wszyscy byli by zli twoim zdaniem mieszczuchu i musieli by szukac nowej pracy , to Mgr inz P. Lubera by wszystkich zwolnila a zatrudnila by RATUSZOWYCH?????????

 77. Tylko można p. Basi współczuć takich "fanów" jak na ten przykład " wesoło mi". Choćby była najlepsza i może nawet jest , to taka znajomość już ją pogrążą.

 78. Pani Basia jest the best :). Mojemu znajomemu przyblokowała 10 działek budowlanych. Dopiero kolegium dało mu warunki, a pani Basia zgrzyta do teraz zębami :). Ideał na burmistrza! :)

 79. Dobra mysl tego "Wesolo mi" trzeba namowic Pania Duda do kandydowania ,juz widac ze ratuszowych mysl wesolego wprawia w wscieklosc bo dostaje sie i P.Basi jak i jemu

 80. Wolicie kobiety burmistrza czyli panią Morczek i panią Tłusty (tzw Aniołki Wiesława) z Alfredówki, a może p. Dudę lub przeciwniczkę burmistrza p. Luberę?

 81. Niemoc od niej bije, jak od prawie każdego urzędasa w tym mieście. Nic u niej nie załatwiłam, wręcz mnie zbyła. To taki drugi Wiesław, tylko w spódnicy

 82. Ta jazda po p. Dudzie i po Ratuszu jest niepotrzebna.Najważniejsze, żeby jak najwięcej ludzi z Nowej Dęby chciało zmieniać swoją działalnością tutejsze warunki życia. I jeżeli są to ludzie wykształceni, znający się na różnych dziedzinach i do tego społecznicy to jest to bardzo cenne. Jest tu miejsce na każdego. A nie ma ich wielu. Ważne, aby mieli wspólny cel – Nasze Miasto!

 83. [quote]#143 | Wesolo mi dnia 08/16/2012 18:05
  Wies byla i jest ostoja Miasta madry czlowieku[/quote]
  :D:D:D Tak, to widać.Szczególnie o cham-burgu :|

 84. Rewelacyjna informacja dla mieszkańców naszego regionu. Począwszy od nowego rozkładu jazdy przez Nową Dębę, Tarnobrzeg i Stalowa Wolę pojadą dwa pociągi pospieszne. Pierwszy pojedzie do Gdyni, drugi do Bydgoszczy. Obydwa kursować będą przez Warszawę.

 85. Rozkład będzie we wrześniu. Póki co mamy za krótki peron. Więc jeśli interwencja posłów nie przyniesie rezultatu i PKP nie skróci składu do 3-4 wagonów to się nie zatrzyma bo nie będzie mieć jak!

 86. Widze że piankapouliretanowa to jakis kozak,,,zupełnie nie rozumie co Ci tak przeszkadza w tych tablicach.Jak masz problem to nie jeździj tam nawet jesli kierujesz sie do Rzeszowa.Jakby nie patrząc to w powiecie kolbuszowskim jest o wiele lepiej niż w gminie Nowa Dęba

 87. #148 /pop123 – kompletnie nie wiem oco ci chozi? O Kolbie nigdy nic ''złego'' nie napisałem,tym bardziej,że żyła tam moja babka… i żyje dalsza rodzina. kłaniam się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here