Zalane drogi w Cyganach

25

2013-11-11


MARIAN TOMCZYK, RADNY Z CYGAN: Deszcze pokazują ile jeszcze pracy trzeba włożyć w nasze drogi aby mieszkańcy Cygan mogli nie obawiać się czy dadzą radę przez nie przejechać.

Wielu mieszkańców Cygan zapomniało już jak się porusza błotnistymi drogami, niestety jeszcze u wielu każdy deszcz powoduje uczucie strachu czy dadzą radę przejechać nie tylko rowerem ale nawet samochodem przez drogę, która prowadzi do ich posesji. W najgorszej sytuacji są dzieci, które muszą brnąć przez kałuże do szkoły. Wiele dróg już zostało zrobione ale jeszcze wiele przed nami.

Zdjęcia wykonane przez mieszkańców Cygan dzień po deszczu. Można sobie wyobrazić jak te drogi wyglądały wcześniej.

Źródło: cygany.pinger.pl

25 KOMENTARZE

 1. Jak głosowałyśta na ordonowe fruszki na wierzbie to teraz mata. A radny Tomczyk mógłby pięścią w stół uderzyć na sesji a nie cicho siedzieć przed Ordonem.

 2. Wieś Dębe to powinno zalać całą i to doszczętnie.Tak to jest kiedy głupi naród wybiera tych co wybiera, no to ma co ma. Wystarczy spojrzeć na Poręby. Tam i drogi i chodniki i oświetlenie, chociaż ani składów budowlanych, ani fabryki bombek, ani piekarń, ani wojska nie mają. Czyli podatki ze wsi Dęba idą na Poręby, proste?

 3. no nie wiem czy tak na porębach są fajne drogi bo na pewno są i takie jak w cyganach.. m. in. torowa co w tym roku poprawiali a jak padało to jeszcze gorzej wygląda nizeli było wcześniej, jeszcze kilka takich jest :D na porębach wszystko ładnei wygląda do domu radnego drogi chodniki a za radnym koniec chodnika :D

 4. chodnik od skimminy do syna skimminy a kostka co jej szukają
  \ to gdzie zgadujcie

  poręby głupie
  sie nie kapno

  b ociany policzyły i co z tego i podw……..

 5. jak lustro na ulicy Smugowa/Strażacka zostało rozbite tak już kilka miesięcy go nie ma, radny Skimina nic z tym nie robi bo boi się narazić u burmistrza

 6. Przyjdzie czas na Skiminę za jego butę i nie spełnione projekty,zamiata koło siebie i nie wspiera pozostałych części porąb,rozliczymy pana panie Skimina,obiecujemy,dość klakierowania.

 7. Za to u nas Flis Jasiu to taki fajny i swojski chłop, o wszystko zadba jak należy i tyle tutaj zrobił ( kiedyś nawet odwołał p. Mroczek ze stanowiska, ho, ho ). Burmistrz nie bardzo go lubi, bo ciągle mu głowę suszy by poprawić byt mieszkańcom dzielnicy Dęba. do spółki zresztą z Serafinem i drugim Flisem sołtysem. Co byśmy bez nich zrobili, biedne sieroty.

 8. Osiedle Dęba to najbardziej zaniedbany rejon w gminie, zaś radny to największy piar-owiec w gminie.
  "Jo już z Wieśkiem załatwiłem"-powiedzenie radnego.
  Osiedle Dęba nie dorównuje nawet Alfredówce , Cyganom a co dopiero mówić o Chmielowie. Radny jest zacofanym konserwatystą a zarazem sterowaną zdalnie maszynką do glosowania w radzie.
  Radny usuń się w cień i odejdź do Chmielowa, może Dęba w końcu stanie się dzielnicą miasta a nie nadal będzie traktowana jak zapomniana lasowiacka wieś.

 9. Radny usun sie w cien ,slyszalem ze ten od bombek juz podejmuje dzialania ale to trud daremny bo JAN jest wieczny i 7 kadencje wygra nie ruszajac nawet palcem :(

 10. Żartujesz, prawda??? Szedłeś może kiedyś np. chodnikiem z miasta do wsi , szczególnie od kościoła w stronę wioski ? Widziałeś kiedyś by czyszczono tu ulice może ? Zauważyłeś jakie lampy stoją przy ulicy od kościoła w stronę wsi ? Etc. etc. długo by wyliczać, ale po co ? Ani ty , ani tym bardziej Flis tego nie widza, bp to takie typowe dla wsi i ludzi mentalnie wsiowych.Z tego co mi wiadomo ( a to bardzo wiarygodne źródło) radny Flis za kadencji obecnego burmistrza nie odważył się ani razu powtarzam ani razu interpelować w sprawach swoich wyborców.

 11. Jest taki radny co jak będzie rozmawiał z proboszczem to będzie psioczył na burmistrza, a jak będzie rozmawiał z burmistrzem to zacznie obmawiać proboszcza.
  Przepraszam wymienione tu osoby ale posłużyłem się takim porównaniem dla dobrego zobrazowania mentalności tej osoby.
  Mistrz w opiniowaniu innych osób.

 12. a według mnie jedynym godnym nastepca ordona, jest serafin wojtek.
  To jedyny kandydat który potrafi ogarnąć ten bałagan jaki pozostał po ordonie.

 13. Wojciech musi pozostac na tym stanowisku [przewodniczacy]bo ktos musi temperowac ratusikow gdyby co nie daj Boze przez pomylke jedna lub dwie osoby weszly do rady:|

 14. radny z cygan już dawno nie robił zdjęć, szkoda tak sie fotograf marnujemoże jakieś fotki o jałmużnie przewożonej w bagażniku. radny to umie tylko gadać do pospólstwa tam gdzie nic to nie przynosiwstyd.

 15. #5 Tu masz coś na temat wsi -[url]https://www.google.pl/search?q=wie%C5%9B+polska&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi[/url]
  Dęba jest starszą siostrą Nowej..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here