Zapłacimy Tarnobrzegowi za dzieci w przedszkolach

18

03.09.2012r.Wbrew wcześniejszym deklaracjom władze Nowej Dęby zapłacą Tarnobrzegowi za dzieci z naszej gminy uczęszczające do tarnobrzeskich przedszkoli.

Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz postawił ultimatum ościennym samorządom. Albo płacicie od września za \”swoje” dzieci w moich przedszkolach, albo zabieracie je do swoich placówek. Jako pierwszy zgodził się płacić burmistrz Sandomierza Jerzy Borowski. Pozostali włodarze w tym burmistrz Wiesław Ordon w wypowiedziach medialnych deklarował, że nie zamierza wspierać tarnobrzeskiego budżetu.

Podczas spotkania z rodzicami które odbyło się w lutym w Chmielowie burmistrz Ordon mówił: „Nie będziemy dotować tarnobrzeskiej oświaty w kwocie wysokości ok. 220 tys. zł w skali roku. My i tak dokładamy się do systemu oświaty w Tarnobrzegu poprzez to, że nasze dzieci ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczęszczają do tarnobrzeskich szkół kwotą ok 1 mln 100 tys. zł, a te dzieci kosztują mniej więcej połowę z tego(…) „ (NadWisla24.pl 14.02.2012r.)

Burmistrz z czasem zmienił zdanie i zaproponował Radzie Miejskiej aby do czasu znalezienia innego rozwiązania zapłacić Tarnobrzegowi za dzieci z naszej gminy. Na sierpniowej sesji RM jednomyślnie przyjęła uchwałę o zawarciu porozumienia z gminą Tarnobrzeg w sprawie finansowania kosztów pobytu nowodębskich przedszkolaków w tarnobrzeskich placówkach. Za cztery najbliższe miesiące Nowa Dęba zapłaci Tarnobrzegowi około 50 tysięcy złotych. Roczna kwota dopłaty wyniesie nawet 200 tysięcy złotych.

Wiesław Ordon w dalszym ciągu powraca do tematu budowy przedszkola w Chmielowie. W wypowiedzi dla Echa Dnia stwierdził: \”– Na radzie ustalono, że przy pracach projektowych przy Szkole Podstawowej w Chmielowie, które mają objąć budowę sali gimnastycznej należy pomyśleć o budowie przedszkola – tłumaczy burmistrz. – W tym kierunku będziemy szli, ale będzie to działanie bardzo wyważone, gdyż koszt budowy przedszkola to 1,5 miliona złotych.\”

/rek

18 KOMENTARZE

 1. [quote]Na radzie ustalono, że przy pracach projektowych przy Szkole Podstawowej w Chmielowie, które mają objąć budowę sali gimnastycznej należy pomyśleć o budowie przedszkola – tłumaczy burmistrz. – W tym kierunku będziemy szli, ale będzie to działanie bardzo wyważone, gdyż koszt budowy przedszkola to 1,5 miliona złotych.[/quote]

  Na jakiej radzie tak ustaliłeś panie Ordon? Sołeckiej? Bo na Radzie Miejskiej taka decyzja nie zapadła. Wystarczy posłuchać nagrań z sesji. Pytanie czy znowu Pan fantazjujesz czy redaktorka z Echa przekręciła twoje słowa?

 2. A to dobre ! Za 1,5 miliona złotych burmistrz chce postawić przedszkole a zwykła szatnia dla piłkarzy w szarym polu ma kosztować 0,4 – 0,5 mln PLN . Brawa za ekonomię i sztukę wydawania publicznych pieniędzy!

 3. Dobrze, że przez media o tym wiem, nie mam nikogo w Tarnobrzegu więc nie było gdzie się przemeldować a dziecka nie chcieli przyjąć do przedszkola w Tarnobrzegu. Ciekawy sposób przekazywania informacji mieszkańcom.

 4. No tak ludkowie.Kuć kosy na sztorc,ebać ościenne gminy.Tylko one już zaczęły nas egać.Przykłady mamy.Siostrzeniec miał kwalifikacje tylko że nie był z Majdanu, tylko z naszej dębiny.Sracie na Państwa Tebinów lecz oni przejawili lokalny patriotyzm i chcą zatrudniać osoby tylko z PUP Tarnobrzeg.Cóś jeszcze burki dodacie?

 5. [quote]#12 | A QQ dnia 09/03/2012 18:07
  To trzabyło siostrzeńca przesiedlić do pradziadówki w Majdanie i byłoby git![/quote]
  Tylko że był problem;)Siostrzeniec nie obrzezany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here