Zaproszenie do udziału w II sesji Rady Miejskiej w Nowej Dębie

42

RZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ
z  a  p  r  a  s  z  a    n a

 II sesję Rady Miejskiej w Nowej Dębie w dniu 30 grudnia 2014 r. (wtorek) o godz. 15 00 w sali narad UMiG.

Porządek obrad:

         1.         Otwarcie sesji.

         2.         Przedstawienie porządku obrad.

         3.         Przyjęcie protokołu z I sesji RM.

         4.         Informacja Burmistrza Miasta i Gminy o pracach między sesjami.

         5.         Zapytania i wnioski mieszkańców.

         6.         Podjęcie uchwał w sprawach:

1)      uchwalenia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Nowa Dęba – etap 1,

2)      zmian w budżecie miasta i gminy Nowa Dęba na 2014 rok,

3)      zmian wieloletniej prognozy finansowej Gminy Nowa Dęba,

4)      wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów najmu lokali użytkowych,

5)      zawarcia porozumienia międzygminnego pomiędzy Gminą Nowa Dęba a Gminą Majdan Królewski w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków,

6)      wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów dzierżawy (ogródki przy ul. Leśnej),

7)      wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy,

8)      uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2015,

9)      uchwalenia Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2015,

10)  wniesienia wkładu pieniężnego na podwyższenie kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Spółka z o. o. z siedzibą w Nowej Dębie,

11)  zmian w Statucie Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie,

12)  zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia dla radnych diet oraz zwrotu kosztów podróży służbowych w formie miesięcznych ryczałtów,

13)  ustalenia wynagrodzenia Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba.

 1. Interpelacje i zapytania radnych.

         8.         Wolne wnioski i informacje.

         9.         Zamknięcie obrad.

      PRZEWODNICZĄCY RADY

      Wojciech Serafin

42 KOMENTARZE

  • Wieśkowi podwyżka pensji, a mieszkańcom podwyżka podatków. Niech głuptoki płaco teraz. Wybrały to majo. Żołędziowi jeszcze trzeba podwyższyć bo mało się nachapał.

  • Ja chetnie zaplace wieksze podatki zeby pan burmistrz ordon i burmistrz zoladz ora radny flis i skimina otrzymali wieksze pensje.

  • Nikt Cie się nie będzie pytał czy zapłacisz chętnie czy niechętnie. Po prostu zapłacisz i już. na Ordona i na radnych bo chyba diety radnych rosną.

 1. Tak co roku do nierentownego PGKiM dopłacamy po co sprzedać udziały innej firmie, która umie się tym zajmować i już. Chyba,że stanowiska są potrzebne to już inny temat.

  • Ty chyba nie wiesz co to znaczy „podniesienie kapitału zakładowego”. Kto powiedział, że PGKiM ma się źle?

 2. Rzadzenie zaczyna sie od wynagrodzenia ,a za co odrazu podwyzka jeszcze ma mało ,moja pensja nie wzrosła od kilku lat.Co on tak sobie wypracował ze mu sie nalezy?????????????????

  • Ostapko zaczynal jako Radny,pracownik Powiatu,kandydat na Burmistrza i co?,skonczyl w kurniku u Grzedy tak sie dzieje jak woda sodowa wali do glowy

  • O niego się nie bój. On sobie radę da. Pomyśl skąd wziąć kasę na to żeby Wiesław Ordon i Zygmunt Żołądź oraz nowa ekipa radnych miała więcej kasy. Przygotuj się już na podwyżki cen wody, ciepła, opłat za śmieci i innych. Powodzenia i szczęścia w Nowym Roku!

 3. Dój Wiesiek te gmine. Ludzie głupie więc dój. Nie po to walczyłeś o koryto żeby nie doić. Kiedy podwyżka cen ciepła i wody??? O ile więcej zarobi najuczciwszy Zygmunt Żołądź?

 4. A wiecie, że radni otrzymali na wejściu po tablecie??? Teraz mają mieć więcej diety. Hahaha ;D Dług gminy rośnie a oni się bawią :))) I już nie ma nikogo w tej radzie co krzyknie: STOP! Hamulce puściły. Jadą po całości!

  • A otrzymali bo druk materialow na sesje to okolo 200zl miesiecznie a zakupione tablety to 23 tys.amortyzacja nastapi po 4 latach, tylko nie rozumiem dla kogo jest ten wciskany kit o wzrocie kosztow w cztery lata

  • Pan marek przegrał wybory. Spelnianie obietnic wyborczych nalezy do wygranych. Panie burmistrzu Wieslawie, kiedy będzie kanalizacja w miescie robiona?

 5. Gratulacje dla Pana Burmistrza. 70 % mieszkańców głosując na Pana Ordona głosowało za podniesieniem podatków i opłat. Wilkowa mówiła o tym na spotkaniach, pokazywała wykresy z wysokosciami podatków w Mielcu i Nowej Debie. W Mielcu mieszkańcy płaca dużo mniej. I ci? Nikt nie słuchał ? To teraz pięknie wszyscy mieszkańcy bedą płacić. Nowodeiqnie – MAMY TO CO CHCIELIŚMY.

  • Wilkowa to ta baba bez programu, sypiąca hasłami bez ładu i składu. Baba nie ma zielonego pojęcia o prowadzeniu gminy to przedsiębiorca. Jednym ze sposobów na urzędniczki było jej zdaniem opieka nad osobami niepełnosprawnymi i dziećmi w godzinach pracy, ta kobieta w pół roku chciała z administratorów zrobić pedagogów przepraszam ale coś tu nie hallo?????????

 6. Który to z obecnych lub byłych radnych pod zakładami rozwalił samochód,rzekomo miał około 2 promili.
  Czy można napisać na tym portalu o tym wydarzeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here