PGKiM czeka na rozpatrzenie protestu

18

20-11-2011r.

W dniu 1.09.2011r. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (PGKiM) otrzymało pismo z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie o negatywnej ocenie pod względem formalnym złożonego wniosku o dofinansowanie projektu pod nazwą „ Modernizacja stacji uzdatniania wody w Nowej Dębie, wymianę wybranych odcinków sieci wodociągowej, rozbudowę i modernizację sieci na terenie Gminy Nowa Dęba – etap I.”.

Prezes Spółki Jakub Sudoł poinformował nas, że w uzasadnieniu powyższego pisma podniesiono brak dostarczenia przez Spółkę kopi decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego w zakresie modernizacji Stacji Uzdatniania Wody w Nowej Dębie oraz budowy i rozbudowy sieci wodociągowej dla Miasta i Gminy Nowa Dęba. Decyzję lokalizacyjną miała uzyskać Firma, która na zlecenie PGKiM opracowywała dokumentację.

Prezes Sudoł poinformował również, iż w ustawowo określonym terminie (tj. 15.09.2011r.) Zarząd Spółki wniósł protest, w którym podnoszono, że Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie dopuszczał uzupełnienie braków w dokumentacji środowiskowej do końca oceny merytorycznej wniosku. W trakcie rozpatrywania protestu dostarczono do Urzędu Marszałkowskiego kopie prawomocnych decyzji o lokalizacji celu publicznego. Pismem z dnia 28.10.2011r. Urząd Marszałkowski w Rzeszowie przedłużył termin rozpatrzenia złożonego protestu do dnia 15.11.2011r.

Brak dostarczenia wymienionej decyzji w wymaganym przez Urząd Marszałkowski terminie nastąpił z winy wykonawcy prac projektowych, których nie wywiązał się przyjętych na siebie terminów realizacji prac. PGKiM ze swej strony przygotowało wszystkie niezbędne do złożenia materiały. Do chwili obecnej nie otrzymaliśmy odpowiedzi na protest.– wyjaśnia Jakub Sudoł.

/rek

18 KOMENTARZE

 1. Wasze Samorządziki do roboty! Bronić rękami i nogami te wtopę. Udawać, że nic się nie stało, tudzież wyciszyć sprawę lub "rozwiązać ją we własnym gronie". A wodociągi mające 70 lat niech dalej się sypią.

 2. udajcie sie po pomoc do radnego , on wam pomoze postawi przed władzą słoik wody o kolorze herbaty i po sprawie.Stawianie wody na komisji to pic na wode krzykaczu.

 3. Brak tak podstawowych dokumentów wiadczy o osobie która zajmuje sie tym projektem mowa o wacku,to jest skandla żeby ludzie czekali na tą inwestycje tyle lat byli wciąż przez niego pogrążani,,,

 4. Trzeba dodać że chodzi o 12 000 000 zł , a wyjątkowo zdolny gość
  z Leżajska pewnie talmudyczny brał w PGKiM ok 3000 zł na rękę
  i miał tylko jedno zadanie przygotować wniosek.Ale uznali jego bracia
  w wierze że lepiej podłożyć nogę Burmistrzowi i utopić go tak aby
  w przyszłych wyborach wygrała R yfka a to że za modernizację
  Ujęcia zapłacą Obywatele Nowej Dęby ? No cóż nie są przecież
  wybranymi. W zamian za tak sprytnie przeprowadzoną akcję należy się nagroda, a ze stanowisko jeszcze nie ostygło po śmierci Kierownika w PGKiM to brat w wierze awansował specjalistę aby dalej mógł służyć społeczeństwu. Tak trzymać.

 5. To burmistrz nie śledził na jakim etapie są przygotowania do 12 milionowego (jak piszecie) projektu? Chcecie powiedzieć, że nie wiedział co się dzieje? Nie chce mi się w to wierzyć! Dziwie się Wam, że takie coś insynuujecie. Ja na miejscu burmistrza przynajmniej 1 w tygodniu robił bym spotkanie szefów spółki i osób odpowiedzialnych za projekt by pilnować czy wszystko przebiega zgodnie z planem. [b]Kto przecinałby wstęgi gdyby doszło do realizacji projektu?[/b] Ta sama osoba powinna zatem pilnować tego co się dzieje.

 6. Tak, tak … i tak zapłacą za to mieszkańcy ! Za błędy, za pomyłki płacą nie urzędnicy nie osoby odpowiedzialne za projekt tylko my mieszkańcy! Takie rzeczy tylko w tym mieście!

 7. Walleye really are fished just for in a variety of procedures.[url=http://www.abcgembeads.com/Alloy-Pave-Crystal-Beads_240.html]disco ball beads[/url] Illuminating or possibly trolling by means of spinners or possibly minnow-imitating plugs is constantly a good quality solution. Specialized safety belt rigs about spinners and [url=http://www.abcgembeads.com/]wholesale beads[/url]additionally beads, by having a worm fitted may be trolled. Lures, whether normal or possibly bucktails, are really a most popular system of fishermen, and certain still end most of the jig by having a take up residence minnow. An alternative [url=http://www.abcgembeads.com/Amazonite-Beads_52.html]Amazonite Beads[/url]delightful practice is normally to look through tributary stream online which usually rss feeds a fabulous plaza or possibly waterway made from walleye. On the the warm season comes and additionally crash, walleye should[url=http://www.abcgembeads.com/Skull-Beads_216.html]Skull Beads[/url] insert all of these streams to make sure you satisfy and additionally spawn. Which has a bunch fishing hook rig baited by having a take up residence worm makes way of walleye located at these times about month. All the angler [url=http://www.abcgembeads.com/Necklaces_254.html]wholesale Necklaces[/url]quickly bounces all the take up residence worm rigged relating to a set of bunch these sharp “claws” along side the floor considering that it floats off all the stream online. All the systems is deadly.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here