Zaproszenie na I Marsz Nordic Walking Jadachy – Rozalin

38

04-07-2012r.


Lasowiacka Grupa Działania i Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju i Promocji Wsi Jadachy zapraszają wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku na I Marsz NW, który odbędzie się w dniu 7 lipca o godz. 9.00. Zbiórka na boisku szkolnym w Jadachach . W programie znajdą się m.in. ćwiczenia i nauka NW, wspólne ognisko, losowanie nagród, występ zespołu ludowego „ Bielowianie”.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach Osi 4 Leader 431 „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja” realizowanego przez Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania”


Zrodlo: UMIG
—–

Nordic Walking staje coraz bardziej popularny. Podczas czerwcowego I Maratonu Vitarade Jezioro Tarnobrzeskie ponad 60 amatorów tego sposobu spedzania wolnego czasu.Starosta Krzysztof Pitra i Prezydent Tarnobrzega wzieli udzial w Maratonie

Z „kijkami” maszerował między innymi starosta Krzysztof Pitra, który od kilku lat czynnie uprawia Nordic Walking – – To nie tylko świetny sposób na rozładowanie codziennego stresu, ale również możliwość prowadzenia zdrowego trybu życia. Ogromną zaletą chodzenia z kijami jest to, że można spalać o wiele więcej kalorii niż podczas zwykłego spaceru czy nawet biegu. Kije pomagają utrzymać prawidłową postawę organizmu, kręgosłup nie ulega skrzywieniom a osoba ćwicząca nie musi obawiać się o stabilność podczas marszu na nierównym terenie – podkreśla starosta.

38 KOMENTARZE

 1. Sz.P.Starosto Pitra . Proszę przewertować podręczniki z fizyki :D Spalić więcej kalorii z kijami N.W. niż podczas biegu:D
  Ale jaja! Pozostała info – 100% zgody.
  edit. Choć pływając z kijami – można spalić;)

 2. Drogi Pianko, mógłbyś mi podesłać tytuł podręcznika bo nie znam takiego w którym by ktoś wyjaśnił/zbilansował wpływ N.W. na ilość spalonych kalorii

 3. Aaa to pytaj starostę! nie mnie. Uważam jeno im większa motoryka tym tym większe spalanie . Leżąc na podłodze mniej spalasz nim idąc do w.c. wymiotować.B)

 4. A wy ile spaliliście KALORII pisząc te beznadziejne komentarze???…. wakacje się zaczęły to młodzież nowodębska ma przynajmniej co robić, szkoda tylko, że wypowiadają się tylko tam gdzie są anonimowi -no cóż przecież tak najłatwiej :-/żenada

 5. Pytam Ciebie bo każesz komuś wertować podręczniki. Więc proszę oszczędź innym tej pracy i podaj źródło, jeśli możesz :)

  @kxk może pójdę, a kalorii spalam sporo :)

 6. #6
  Książka pt. ''Zdrowy Rozsądek"
  #5 zarejestruj się chociaż . krytykować incognito i udzielać/rad/pouczeń – wnoszący post pełen krytykanctwa – wstyd! Opierdzielić innych samemu nic nie wnosząc.. Ot. gratuluje! pianka.

 7. Nie znam takiego podręcznika z fizyki, może autor i wydawca?
  edit:
  Przy powoływaniu się na fragment większej publikacji w dobrym tonie jest też podać numer strony.

 8. bo mam w domu tego parę tys.. i nie kojarzę aby w którejkolwiek było coś na temat N.W.
  edyta: pozatym uczeń nie powinien odejść z kwitkiem jeśli przychodzi do profesora po literaturę

 9. Ja pytam – ''uczeń'' jeśli nie ogarnia przenośni,ironii – jak dać poprawną odpowiedź aby z siebie i pytającego nie zrobić idioty? ?

 10. Nieuk ok! mądrala nie. Pytanie = czy uważasz ,że N.W. spala więcej kalorii niż bieganie?:)
  Ps. proszę nie zamieszczać symulacji prof. Binendy!
  ps.2 proszę się nie migać z odpowiedzią ! =żak.

 11. Jam jeno komentarz dałem a Ty mnie dręczysz:D:D
  Nie mi nie wystarcza! Starosta się wygłupił ja to bystrze dostrzegłem żartobliwie zresztą , a Ty się czepiasz. Raz jeszcze powtarzam – dynamika.

 12. Czepiam się boś się sam wygłupił :P
  Dynamika jaka czego? Oświeć mnie bom głupi. Piszesz, że wiedzę z ksiąg posiadasz, użycz źródeł lub zamilknij :P

 13. Stary Testament. Proszę nie udawaj Idioty / z greki – idiots = szczęśliwy człowiek .
  Zaśmiecamy temat. Pozdrawiam i czytaj literaturę nie obwoluty :P

 14. Rysiek masz niby tyle książek ale po przeczytaniu konwersacji z "idiotą" postrzegam że jesteś nieukiem i na skraju debilstwa

 15. Z wielką checią zaszczyciłbym swa osoba tą imprezę- ale z uwagi na wyjców "Bielowianie" boje się ze moja wrazliwosc moze zostac dosc mocno nadszarpnieta.

 16. Może Wiesiek jest (widziałem go na ulotce PO) … Marek nie jest w żadnej partii. Ale głupoty może pisać każdy, prawda?

 17. Zapomniało się jak Marek robił kampanie posłowi PiS i SLD? Kończył politologię i jak widać nauka nie poszła w las bo każdy komu robił się dostał… Nawet Wiesiek Ordon grał rozpisaną mu rolę w tej kampanii tj występował na ulotce wyborczej i na klipie filmowym….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here