Zaproszenie na III Nowodębski Bieg Żołnierzy Wyklętych

4

Stowarzyszenia PRZYJAZNY SAMORZĄD i POGOŃ Nowa Dęba  zapraszają wszystkich mieszkańców Nowej Dęby do wzięcia udziału w III Nowodębskim Biegu Żołnierzy Wyklętych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Instytut Pamięci Narodowej, Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec oraz Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon.

projekt medalu na 3bieg zw
Projekt medalu zaprojektowanego na III Nowodębski Bieg Żołnierzy Wyklętych.

Bieg odbędzie się w sobotę 4 marca 2017 roku. Podobnie jak w latach ubiegłych miejscem wydarzenia będzie teren nowodębskiego zalewu, gdzie będzie można nie tylko biegać i kibicować, ale również upiec kiełbaskę czy spróbować żołnierskiej grochówki.

W tym roku bieg zyska profesjonalną oprawę. Planujemy – przy wsparciu z Urzędu Miasta – przygotować specjalną bramę startową z elektronicznym pomiarem czasu. Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma wynik biegu wiadomością SMS na swój numer telefonu. Ponadto dzięki wsparciu dyrektora SOSiR Pana Adama Szurgocińskiego 50 pierwszych biegaczy otrzyma zaprojektowane specjalnie na te okazje medale wykonane z metalu. Kolejne 50 osób może liczyć na taki sam medal, wykonany z tworzywa sztucznego. Te ostatnie medale ufundowane będą przez osoby prywatne – mówi Marek Ostapko ze Stowarzyszenia Przyjazny Samorząd.

Jak zaznacza Wojciech Bulanowski z nowodębskiej POGONI celem wydarzenia jest nie tylko promocja Nowej Dęby ale również upamiętnienie żołnierzy podziemia niepodległościowego: – 1 marca jest narodowym dniem Żołnierzy Wyklętych. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku poprzez wydarzenie o charakterze sportowym, chcemy podtrzymać pamięć o tych którzy walczyli o Polskę z komunistycznym okupantem, którą to pamięć przez lata próbowano wymazać ze świadomości naszego narodu.

Ponadto Wojciech Bulanowski zaznacza, że Nowa Dęba ma dużo walorów terenowo-przyrodniczych, które warto promować i przedstawiać podczas takich inicjatyw jak III Nowodębski Bieg Żołnierzy Wyklętych.

Szczegółowe informacje o godzinie rozpoczęcia biegu znajdą państwo na stronie internetowej www.infonowadeba.pl

Ponadto można śledzić wydarzenie na >> Facebooku << gdzie dzięki szybkiemu kontaktowi z organizatorami można uzyskać odpowiedzi na interesujące państwa pytania.

PONIŻEJ RELACJE FILMOWE Z PIERWSZEGO I DRUGIEGO

NOWODĘBSKIEGO BIEGU ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here