Zaproszenie na sesję budżetową

18

08.02.11r.

Przewodniczący Rady Miejskiej
z a p r a s z a n a
V sesję Rady Miejskiej w Nowej Dębie w dniu 14 lutego 2011r. (poniedziałek ) o godz. 15 00
w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Dębie ul. Reja 3 ( parter, sala nr 15)

Porządek obrad:
1. Otwarcie sesji.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Podjęcie uchwał w sprawach:
1) udzielenia w 2011 roku pomocy rzeczowej Powiatowi Tarnobrzeskiego na budowę chodnika w miejscowości Alfredówka,
2) udzielenia w 2011 roku pomocy rzeczowej Powiatowi Tarnobrzeskiego na budowę chodnika w miejscowości Rozalin,
3) udzielenia dotacji celowej dla SPZ ZOZ w Nowej Dębie na zakupy inwestycyjne – zakup sprzętu medycznego,
4) przekazania środków finansowych dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie,
5) uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Nowa Dęba,
6) uchwała budżetowa Gminy Nowa Dęba na rok 2011,
a) odczytanie projektu uchwały budżetowej,
b) odczytanie opinii poszczególnych komisji Rady Miejskiej,
c) odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie uchwały budżetowej,
d) dyskusja nad projektem budżetu,
e) głosowanie.
Przerwa w obradach (20 min.)
4. Przyjęcie protokołu z IV sesji Rady Miejskiej.
5. Zapytania i wnioski mieszkańców.
6. Sprawozdanie z działalności Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz
Środowiskowego Domu Samopomocy za rok 2010 oraz potrzeby na 2011 r.
7. Podjęcie uchwał w sprawach:
7) zasad wydzierżawiania gruntów rolnych wykorzystywanych na cele rolnicze stanowiących własność Gminy Nowa Dęba,
8) wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości w trybie bezprzetargowym na rzecz jej użytkownika wieczystego,
9) wyrażenia zgody na oddanie w dzierżawę nieruchomości w trybie bezprzetargowym
(ul.Jasna),
10) wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu lokalu użytkowego (SOSiR-siłownia),
11) zmian w Uchwale Nr XXVII/217/08 Rady Miejskiej w Nowej Dębie z dnia 17 grudnia 2008 r. w sprawie nadania Statutu Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Nowej Dębie,
12) stypendiów sportowych i nagród za osiągnięte wyniki sportowe oraz działalność
sportową.
8. Interpelacje i zapytania radnych.
9. Wolne wnioski i informacje.
10. Zamknięcie obrad.

PRZEWODNICZĄCY RADY
Wojciech Serafin

18 KOMENTARZE

 1. cholera, za późno podali do wiadomości! i nawet nie wiem czy to na pewno komisja. ja się nie mam domyślać, chcę wiedzieć na pewno! bojkot!

 2. Będą potulni jak pozostali bezradni. Teatru nie będzie więc widownia nie ma po co przychodzić. Zresztą kto tam chodzi ? Nawet nie ma po co !:@

 3. O… , widzę coś nowego w porządku obrad.
  Co to jest w punkcie [i]8. Interpelacje i zapytania radnych.[/i] tego jeszcze nie było!
  Czy ktoś może mi to wyjaśnić ?

 4. do #10:
  Świadomość jest czymś co zawsze dojrzewa powoli. Nie przejmuj się i tak jest lepiej niż 10 lat temu. Wówczas mało kto o sesjach rady miejskiej rozmawiał, nie mówiąc o przychodzeniu na nie :).

 5. Obi Van Kenobi, z tym wolnym dojrzewaniem świadomości masz rację, ale jeśli chodzi o czasy sprzed 10 lat to juz chyba nie. W tym czasie kadencję sprawował p.Wróbel i jedna z sesji w czasie ktorej miala zapaść decyzja o likwidacji małych szkół wiejskich (ze względu na ekonomię) min. Rozalin,Alfredówka ,oblegana była przez tłumy. Pod dom kultury gdzie obradowali radni zajechały autobusy z nauczycielami i uczniami, jakieś komitety wiejskie itp. Dzieciaki zrobiły pod okiem pedagogów pikietę przed budynkiem , a na sesji wrzało. To nie jedyny przypadek wiekszej obecności mieszkańców na sesji w latach samorządu. Widać ludzie aktywizują się jak sprawa dotyka ich interesu, mniej angażują się na rzecz innych.
  Sądzę, że brak zainteresowania sesjami to trochę odleglejsze czasy sięgające komuny. Dzisiaj nie jest jeszcze dobrze, ale jest lepiej.Pozdrawiam.

 6. A propo dojrzałości ! Pan Ostapo ostatnio sie nie popisał. Jest niedojrzały emocjonalnie. Poziom nastolatka nie pasuje w radzie! Zamiast pisać marne teksty powinien zająć sie sprawami kluczowymi dla miasta. Nie ma czasu na czytanie ważnych dokumentów za to ma na reklame swojej osoby i ignorancje ważnych spraw dla mieszkańców.
  Inni Radni jednak potrafili zapoznać sie ze sprawą! A może Ostapo sobie nie radzi.

 7. do #13:
  Pewnie, że jeżeli chodzi o własny interes to ludzie umieją się odezwać, szkoda, że rzadko w innych przypadkach. Powiem to, co już kiedyś mówiłem, otóż: Wieś umie walczyć o swoje (swoje to sacrum), a miasto? Miasto w tym temacie jeszcze (albo już?) dojrzewa i trzeba to otwarcie przyznać. Cieszę się dlatego, że powstał ten portal i że można debatować, dyskutować itd. nawet jeżeli ktoś się ze mną nie zgadza, cieszy mnie to. Szczerze wierzę w to, że kiedyś przerodzi się to w bardziej bezpośrednią formę wyrażania swojej opinii. Na razie bowiem czekamy, aż Ratusz itp. zrobią to za nas. Dlatego ucieszył mnie plan wprowadzenia inicjatywy ustawodawczej;)

  Dziękuję za polemikę i pozdrawiam :)

 8. #15 a otóż wyobraź sobie [abstrakcyjnie!] że,że w N.D. likwidują ''szkoły '' i ''Oświata '' będzie w Tarnob lub w Rzesz.. Sugerujesz,że N.D. ębiacy byli by ospali i ****owaci? Otóż nie! – szumowali by i głośniej i bardziej awanturniczo!
  jak Rozalin,Alfredówka. Trzeba mieć nieco empatii, – mamy my – cacy/ likwidują innym -/cacy,że nie nam.. Proszę o tym pamiętać.Pozdrawiam.

 9. Radny M. Ostapko radzi sobie nadzwyczaj dobrze, w końcu ktoś zawyżył poziom Rady Miejskiej, brawa dla niego!
  Szanowny kolego wielu radnych tak sobie radzi, że nie znając dokladnie projektów uchwał, lub tylko pobieżnie, głosuje nad nimi podnosząc rączki w górę, nawet nie mają pytań, choc tematy są dyskusyjne. Taka jest praktyka "Naszego Samorządu". Nieraz mieliśmy już tego przykłady.
  A kluczowe sprawy dla miasta rozwiązuje cała Rada, a nie jednoosobowo radny Ostapko, i tam adresuj swoje żale.

 10. Very little livens away a plain t-shirt quite [url=http://www.abcgembeads.com/Porcelain-Beads_227.html]Porcelain Beads[/url]as good as certain clever lettering over the prominent. It is actually a lovely way to turn an item tedious towards an item it is advisable to dress in constantly. Most of it does take may be a couple ravenscroft crystal numbers. [url=http://www.abcgembeads.com/Bracelets_256.html]Turquoise Discoball Bracelets[/url]These days, precisely what ravenscroft crystal numbers, everyone talk to? They can be variations composed of crystal-coloured rhinestones the fact that iron bars ideal to gear. Most are popularly known [url=http://www.abcgembeads.com/Resin-Flower_214.html]coral Flower beads[/url]as "hot solve transfer" lettering. Applying him or her regarding is simple, and also variations come up with an individual's shirts are similar to everyone paid back way more for these people compared with you undoubtedly managed. Everyone finally end up browsing superior not having shelling out a bundle to achieve this.Stated above earlier than, applying[url=http://www.abcgembeads.com/synthetic-howlite-turquoise-beads_279.html]turquoise beads[/url] ravenscroft crystal numbers meant for shirts may be very painless. Any lettering comes on sticky documents to have it all ready; not very distinct from any documents the fact that peel off stickers[url=http://www.abcgembeads.com/]wholesale coral beads[/url] come on prior to you put him or her regarding one other outside. In case you require any lettering up from the documents, stuff it over the t-shirt to your solution together with hit some sort of iron bars alongside it all relating to 20 minutes.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here