Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem dla Włocha

20

zarzutzabojstwa

Źródło: Prokuratora Rejonowa w Tarnobrzegu

———————————————————————————————-

20 KOMENTARZE

  • Tak uczęszczałem!!!
   Stary testament 9:6 [Jeśli] kto przeleje krew ludzką,
   przez ludzi ma być przelana krew jego,
   bo człowiek został stworzony na obraz Boga.
   Ks Wyjścia 21:14 Jeśli zaś ktoś posunąłby się do tego, że bliźniego zabiłby podstępnie, oderwiesz go nawet od mego ołtarza, aby ukarać śmiercią.
   List do rzymian 13 Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. 2 Kto więc przeciwstawia się władzy – przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia. 3 Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę. 4 Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary temu, który czyni źle. 5 Należy więc jej się poddać nie tylko ze względu na karę, ale ze względu na sumienie.

   Tak że tylko i wyłącznie kara śmierci. Gdyby ją przywrócono … sprawiedliwi nie muszą się jej obawiać… a zabójca dwa razy się zastanowi!!! Tyle w temacie

  • Piąte przykazanie mówi o „niepotrzebnym zabijaniu” czyli nie zabijać zwierzątek jeżeli nie masz zamiaru ich zjeść, nie zabijać podstępnie bliźnich itd. Czyli powinno obowiązywać właśnie tego zwyrodnialca. W przypadku gdy jednak ktoś zabije innego człowieka… piąte przykazanie traci moc dla sędziego i kata… wtedy należy stosować zapisy Pisma Świętego szczególnie zapis z Ks Wyjścia, który wcześniej zacytowałem…… To tak w kwestii wyjaśnienia gdybyś (@haleegovski) znał tylko 10 przykazań i nie chciało Ci się głębiej poszukać. Zniesienie kary śmierci to był błąd bo nie jest sprzeczna z naukami Pisma Świętego a dała by niektórym do myślenia!!!

  • @Widocznie Chrystus i jego ofiara na krzyżu była bezcelowa.
   Istnieje przecież kodeks Hammurabiego,który jest bardziej,o bardziej radykalny! Lepsze jest wrogiem dobrego..
   Problemem jest ,że i sądy są dyspozycyjne.To nie jest takie proste..Islam się zbliża – tam obowiązują takie standarty ,że skóra cierpnie..

   Dzięki Bogu jestem osobom niewierzącą i na te dylematy- patrzę bez dogmatu – HUMANIZM zwycięży,oby..

  • @GD
   Ha! Dekalog I mówi,że Innych Bogów możesz mieć do woli?
   Jasne ,że istnieje – „Idź i czyń ziemie sobie poddaną” – Texaco i Chewron Corporation robi to bez skrupułów.

  • @haleegovski,jeżeli jesteś” OSOBOM”niewierzącą to wyjaśnij,mnie i innym.Jakiemu Bogu dziękujesz?

  • @obserwator2. Kara śmierci do jedyne rozwiązanie!
   @haleegovski. Islam w tej wersji „softowej” jest w wielu kwestiach lepszy niż nasza religia i ustrój społeczno-polityczny. Np. pod względem gospodarczym …. podatki … są sprzeczne z Koranem :D I to mi się podoba (chociaż nie chciałbym żeby w europie panowali Islamiści). Cieszę się, że wg Ciebie mój wpis jest konstruktywny i warty przemyślenia :)

  • @GD
   Zabicie innego człowieka – stawia Ciebie – na równi z mordercą..
   Inne motywacje wami kierują – jednak – efekt końcowy wychodzi wychodzi podobnie.Morderca zabija w interesie własnym,ideologii politycznej,religijnej i innych pobudek.Zabicie takiego człowieka(?) jest karą Niedostateczną! Ów morderca powinien ŻYĆ do ostatniego tchnienia – I PRACOWAĆ !a choćby w najpodlejszych warunkach aby jego podłe życie do śmierci i cały dochód za wykonywaną Robotę szedł na domy dziecka lub rodzinę ofiary..(Proponuje kopalnie węgla – bez prawa wyjazdu na powierzchnie)
   Kodeks Hammurabiego,Stary Testament jest Za ŁAGODNY! Taka kara powinna spotkać nie/ludzkich ludzi..Zabicie takich jednostek jest karą – niewspółmierną do krzywd które wyrządzili.

  • @Wesoły Romek

   Tryb – Czas przyszły – Dokonany..
   Się nie/zorientowałeś ..

  • @haleegovski
   Może moje myślenie jest proste… bo czytając i analizując to co piszesz zaraz zaczęły by się przepychanki, to na temat gdzie ma to dożywocie przepracować czy kopalnia, kamieniołom lub inne miejsce morderczej pracy. Należałoby zatrudnić minimum trzech strażników (trzy zmiany) do pilnowania. Trzeba koło takiego skazańca „oporządzić” w szerokim znaczeniu tego słowa (ubrać, uprać, nakarmić itd.) Dlatego do tej jego pracy trzeba by było dużo dołożyć (z naszych podatków) żeby miała sens. Wiem, że już przy kilku/kilkunastu skazańcach mogło by się to opłacać… ale znając nasze sądy spodziewam się, że nie często wymierzały by taką karę, więc wracając do wątku finansowego bilans będzie najczęściej ujemny. Dlatego dalej jestem za karą śmierci, bo to takie proste 1. Osądzić, 2. Stryczek 3. Piach. Proste no nie?

  • Proste.Owszem. Chciałbym aby ten „przykry” obowiązek zabić w imię wartości wyższych spadł na Ciebie – ten obowiązek,abyś Ty osobiście – patrz – „Krótki film o zabijaniu” Kieślowskiego – potrafiłbyś nie tak hipotetycznie? Zastanawiałeś się kiedyś – nie lincz/nie motłoch doprowadzony do max.Tylko TY ?? – Polecam „czas apokalipsy ” 3h film i znakomity na koniec Brando /zanurzony w szaleństwie(?)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here