Zasłużeni dla Miasta i Gminy Nowa Dęba na 55 lat Nowej Dęby

6

5 stycznia br. odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania tytułu „Zasłużony dla Miasta i Gminy Nowa Dęba” oraz statuetek 'Kryształowy Liść Dębu”, które przyznała Rada Miejska podczas sesji 30 listopada 2016 r. 

W związku z przypadającą 31 grudnia 2016 roku 55. rocznicą nadania praw miejskich Nowej Dębie, tytułem „Zasłużony dla Miasta i Gminy Nowa Dęba” wyróżniono:

Józefa Antończyka – emerytowanego, długoletniego nauczyciela w Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Dębie.

Przez okres pracy zawodowej pełnił funkcję Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowej Dębie oraz Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nowej Dębie. Pedagog, społecznik i wychowawca młodzieży. Jest instruktorem ZHP w stopniu harcmistrza. Czynnie uczestniczył w pracach Polskiego Towarzystwa Przyrodniczego oraz Ligi Ochrony Przyrody, poprzez co był inspiratorem kontaktów młodzieży z przyrodą – organizował wiele obozów, rajdów wędrownych i kajakowych dla młodzieży. Wraz z młodzieżą odwiedzał miejsca pamięci narodowej oraz był organizatorem kontaktów młodzieży z byłymi partyzantami Oddziału „Jędrusie”, żołnierzami Armii Krajowej i Sybirakami. Od wielu lat aktywnie działa w Akcji Katolickiej przy Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie. Odznaczony wieloma medalami i odznakami, w tym Złotym Krzyżem Zasługi.

 

     Wiktorię Antończyk – emerytowaną nauczycielkę Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie.
Wzór pedagoga i wychowawcy. Przez cały długoletni okres pracy zawodowej brała udział we wszystkich imprezach sportowych Szkolnego Związku Sportowego. Dostąpiła szczególnych osiągnięć w dziedzinie piłki siatkowej dziewcząt oraz lekkoatletyce. Wyniki sportowe jej uczniów uplasowały LO na wysokim miejscu w klasyfikacji szkół ponadpodstawowych w woj. podkarpackim. Za swoją działalność została odznaczona wieloma nagrodami i medalami, w tym Złotym Krzyżem Zasługi.

 

     Józefę Kaczmarek – od 2008 roku pełniącą funkcję Prezesa Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Nowej Dębie .

Znana jest w środowisku z wielu inicjatyw, akcji i działań na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych. Od wielu lat uaktywnia seniorów w naszym środowisku organizując cykliczne spotkania integracyjne oraz wycieczki. Wraz z członkami związku bierze czynny udział w uroczystościach patriotycznych i innych ważnych wydarzeniach w życiu społecznym. Poprzez współpracę z innymi organizacjami, stowarzyszeniami oraz Domem Pomocy Społecznej w Nowej Dębie aktywizuje osoby starsze do podejmowania różnych wyzwań, między innymi w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Za swoją działalność otrzymała wiele dyplomów oraz odznaczeń.

zasluzeni 2016

Ponadto tytuł nadano Zespołowi Folklorystycznemu „CYGANIANKI”. Przedstawicielki Zespołu otrzymały symboliczną wiązankę kwiatów. Oficjalne wręczenie aktu nadania tytułu i statuetki dokonane zostanie podczas spotkania jubileuszowego, bowiem w styczniu br. zespół obchodził będzie 20-lecie istnienia.

Źródło: UMiG

6 KOMENTARZE

  1. Gratulacje i Pozdrowienia dla Państwa Antończyków i dla całego „Biol – Chemu” z którymi miałem przyjemność się kształcić w latach 94-98. Z perspektywy czasu nawet terror na lekcjach chemii wydaje się zabawny.

    • Dołączam się do powyższych gratulacji. mój okres kształcenia w LO ten sam ale klasa Bale klasa biol-chem też była super. Ech te czasy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here