Zawiadomienie o XV sesji Rady Powiatu Tarnobrzeskiego

13

18-01-2012r.


Uprzejmie informuję mieszkańców, że w dniu 26 stycznia 2012 R. ( czwartek ) o godzinie 14.00 w sali nr 23 Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu przy ul. 1 Maja 4, odbędzie się XV Sesja Rady Powiatu Tarnobrzeskiego IV kadencji.

PORZĄDEK OBRAD :

1. Otwarcie sesji oraz stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji.
4. Działalność Zarządu Powiatu i Starostwa Powiatowego w okresie między sesjami – informacja.
5. Interpelacje Radnych.
6. Sprawozdanie Starosty z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za 2011 r.
7. Podjęcie uchwał w sprawach :
a) wprowadzenia zmian w Statucie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu,
b) określenia szczegółowych warunków umorzenia w całości lub części, łącznie z odsetkami, odroczenia terminu płatności, rozłożenia na raty lub odstępowania od ustalenia opłaty za pobyt dziecka w pieczy zastępczej,
c) utworzenia Programu Stypendialnego Powiatu Tarnobrzeskiego oraz zasad udzielania stypendiów,
d) uchwalenie budżetu Powiatu Tarnobrzeskiego na 2012 rok:
– przedstawienie projektu budżetu,
– opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej,
– opinie Komisji Stałych Rady Powiatu,
– dyskusja,
e) uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Tarnobrzeskiego na lata 2012-2020,
8. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
9. Zamknięcie obrad sesji.

PRZEWODNICZĄCY
RADY POWIATU TARNOBRZESKIEGO

/-/ Dariusz Bukowski

13 KOMENTARZE

 1. Propozycja do radnych w sprawie zadania pytania w pkt.5.
  -Kiedy powiat uwzględni wymianę połamanych i pofalowanych chodników na ul.kolejowej w osiedlu Dęba.Toż to zgroza ,relikt PRL.
  Może warto by przed sesja radni z tego terenu zobaczyli jak wyglądają tam chodniki i w interpelacjach poruszyli ten temat. Naprawdę warto.

 2. popieram,bardzo trafna propozycja zobaczyc i zabrac sie za dzialanie to wstyd ze takie chodni jeszcze sa proponuje radnym sie po nich zwyczajnie przespacerowac wiecej nic nie potrzepa a nie siedziec za stolami tam nic nie widzac

 3. Temat chodnika był już poruszany przez mieszkańców nawet mieszkańcy zebrali podpisy pod prośbą do starostwa, nie dano wtedy konkretnej odpowiedzi, a teraz nie zobaczą bo śnieg przysypał chodnik i dalej nie będzie nic.

 4. Faktycznie ten chodnik jest w opłakanym stanie normalna droga do domu to ulica, inaczej się nie da.
  Każdy zmieniający się Sołtys obiecuje nowy chodnik co do tej pory jak widać to nierealne.
  Policja w lecie ma duże pole do popisu aby dawać upomnienia młodzieży
  która stroną szosy należy chodzić.
  Ulica jak sama nazwa mówi prowadzi do kolei ale jakimi CHODNIKAMI…?????????

 5. Zgadzam się z przedmówcami. Chodnik jest w opłakanym stanie, bezpieczniej jest iść ulicą, niż narażać się na skręcenie nogi idąc pofałdowanym chodnikiem. Gmina chwali się przebudową stacji kolejowej oraz poszerzeniem linii komunikacji, ale nie pomyśli o drodze która trzeba iść aby na ten przystanek bezpiecznie dotrzeć

 6. to pozostałości – odrobina pokruszonego betonu i kamieni wiecznie pod wodą (gdy takowa aura panuje) nierówny, narażający na upadki. Chcąc się po nim przemieszczać należy ubrać buty terenowe takie wiązane za kostkę jak w góry:) Jeśli dodać do tego egipskie ciemności (wspominane w innym wątku kwestie oświetlenia dzielnicy Dęba) dotarcie do domu może być nie lada wyzwaniem. Problem tego nieszczęsnego chodnika był jak wspomniano wyżej zgłaszany wielokrotnie. Odbijano pałeczkę w tym temacie (Nowa Dęba – Tarnobrzeg) obiecywano i zwodzono. Może naprawdę czas przyglądnąć się tej sprawie, zabrać głos i podjąć konkretne działania? uprzejmie proszę o poruszenie tej sprawy podczas sesji

 7. ORDON NA SOŁTYSA!
  Zgadza sie. To rewir radnego Flisa. Jakie działania podjął u władz powiatowych aby zainteresować ich tym problemem? Może pojedzie na sesje powiatu i zgłosi problem?

 8. baaaaaaaaaardzo jestem ciekawa czy Pan Flis się pofatyguje na sesje czy uda ze o niczym nie wie… hmm bo niby jak go tam dostarczyc coby w swojej osobie zaprezentował problem maluczkich.. na taczkach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here