Zawiadomienie o XXXVIII Sesji Rady Powiatu Tarnobrzeskiego

58

Uprzejmie informuję mieszkańców, że w dniu 25 września 2014 roku ( czwartek ) o godz. 14.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu przy ul. 1 Maja 4, w sali obrad Rady Powiatu Nr 19 odbędzie się XXXVIII Sesja Rady Powiatu Tarnobrzeskiego IV kadencji. PORZĄDEK OBRAD:

Otwarcie sesji oraz stwierdzenie prawomocności obrad.
Przyjęcie porządku obrad.
Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji.
Działalność Zarządu Powiatu i Starostwa Powiatowego w okresie między sesjami – informacja.
Interpelacje Radnych.
Podjęcie uchwał w sprawach:
zaciągnięcia zobowiązania dotyczącego finansowania w roku 2015 zadania pn. „utworzenie inicjalnej bazy danych GESUT oraz BDOT500 dla jednostek ewidencyjnych powiatu tarnobrzeskiego”,
zmiany uchwały budżetowej Powiatu Tarnobrzeskiego na 2014 rok,
zmiany Uchwały NR XXXIII/255/2014 Rady Powiatu Tarnobrzeskiego w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Tarnobrzeskiego na lata 2014 – 2021.
Sprawy bieżące i wolne wnioski.
Zamknięcie obrad sesji.

PRZEWODNICZĄCY
RADY POWIATU TARNOBRZESKIEGO

/-/ Dariusz Bukowski

58 KOMENTARZE

 1. Panie „Jurku” Sudole – z zawodu starosto. Jak pan ma czelność występować przed mieszkańcami Nowej Dęby po tym co pokazał pan ostatnio nauczycielom z nowodębskich szkół średnich? Pamięta pan sesje powiatu na której ważyły się sprawy ważne dla naszych szkół, na którą przyjechali nauczyciele, a pan nawet nie zabrał głosu? Grębów, Goryce i Baranów pomiatają Dębą. Gorzyce cały czas coś dostają do szkół. A Dęba? Cięcia, cięcia, cięcia. Tak pan repzerenztuje Nową Dębę? I pan chce głosy od mieszkańców??? Proszę mi uwierzyć, że będę każdemu mówił jakie jest pańskie prawdziwe oblicze i jak pan się zachwował na tej sesji.

  • Człowieku, takich bzdur dawno nie słyszałam. Gdyby nie Jurek Szkoły w ND, a szczególnie zs nr 1 by nie istniały. Apropo Gorzyc, spytajcie ilu nauczycieli zwolniono w ostatnich latach w Gorzycach, a ilu w Szkołach w ND i będziecie mieli odpowiedź, dlaczego w Gorzycach jest zatwierdziny arkusz organizacyny.

  • Co ci przeszkadzają pracujący nauczyciele, czyżbyś wolał do końca ich sponiewierać i pozwalniać z pracy ??? Ot, tak bezinteresownie dowalić drugiemu, A swoją drogą po co szkoły, cztery klasy i wystarczy. O to ci chodzi ???

  • a wybierałem w wyborach skarbnicę czy może jureczka, patriotę, przyjeciala oświaty?

 2. Na ogół ludzie zyskują przy bliższym poznaniu. Z Jureczkiem jest odwrotnie. Dopóki się go nie zna to działa mit: „solidarnościowca”, „parioty”, „historyka”, „człowieka poczciwego”. A wszystkim co narzekają, że źle się dzieje w szpitalu pragnę przypomnieć, że wicestarosta jest przewodniczącym rady społecznej szpitala, a obecy dyrektor jest z nadania koalicji jaką pan Sudoł współtowrzy w powiecie z PO. Do PO nic nie mam, ale nie chce, żeby karty w Dębie rozdawała PO z Baranowa Sandomierskiego. Dęba ma dostawać najwięcej z powiatu bo jest największa i to tutaj są placówki powiatowe: szkoły, szpital. Jakby nie było tych instytucji to czymby był ten powiat? Prawa jazdy to może wydawać przysłowiowa „pani ziutka” w gminie. Nie trzeba do tego utrzymywać Jureczka i baranowsko-grębowsko-gorzyckiego układu politycznego.

 3. Pewien pan przed wyborami każdego zaczepia,każdemu się kłania z każdym chce rozmawiać,a po wyborach zapomni o ludziach.Głowa do góry i nikogo nie będzie znał.Jemu chodzi o mandat i kasę a” pleps” niech się dalej męczy. Czas na zmiany w starostwie.

 4. Na których nie należy głosować już częściowo wiemy a na pewno się dowiemy ,ale na kogo głosować do powiatu, którzy te jedynie prawe i sprawiedliwe ?

 5. W jedynce łączą klasy licealne z technikum bo nie ma kasy ze starostwa, nie ma dziennika elektronicznego z w/w powodu ,ręce opadają

  • Kasa idzie za uczniem.Tylko nauczyciele nie mogą zrozumieć że brak uczniów np. w 1-ce to poza czynnikiem demograficznym także ich zasługa i nie chodzi mi wyłącznie o np. matematykę.

  • Jak derektorka powierza nauczanie matmy średniogarniętym kuleżankom to nie dziwne że uczniowie i rodzice mówią: tym paniom już2 dziękujemy.

 6. Jedynkę to podobno zamknąć chcą albo połączyć z dwójką.
  W szkołach podobno atmosfera gęsta klasy pierwsze po 35 osób a wszystko to w trosce o jakość kształcenia.
  Jeden z rodziców opowiadał mi o akcji nauczycieli i rady rodziców podobno olali ich cieplutkim ……
  A na 1 września nikt ze starostwa nie przyjechał co jest precedensem od początku istnienia powiatu.
  Powiat rozkłada szpital i nasze szkoły na łopatki
  czerwona pani z Zabrnia i jej długo nosa kuzynka wiodą rej

  • Od kiedy to 1 i 2 jak piszesz należą pod powiat. Szkoły podstawowe należą pod gminę więc miej do Ordona pretensje. A swoją drogą jeżeli chodzi o p. Sudoła to chyba jego czas już minął, dla N.Dęby nic nie zrobił i nigdy nie zrobi bo to taki typ człowieka. Ludzi których sobie przygruchał na kandydatów do rady są tacy sami jak on sam.

 7. Dostosować liczebność i jakość nauczycieli do liczby uczniów i znikną problemy z krzykaczami, bo na płace za 18 godz.w tygodniu, przecież nie mogą narzekać.Panie starosto przerzedzić teraz, żeby było dobrze póżniej.

  • Jak ich przerzedzisz? gdy trzymają jak przyspawane.Niby wyedukowane i takie mądre a ani ich oderwać od socjaledukacji.Nieporadne leserstwo socjalne z rocznym pełnopłatnym urlopem zdrowotnym. Żadne państwo tego nie udźwignie.

  • Odwal się głupia babo pd nauczycieli, którzy robią co mogą by cokolwiek wycisnąć z tej młodzieży, która pokolenie wcześniej nawet w zawodówkę z trudem by kończyła. To nie ich wina tylko mądrego państwa i niektórych dębskich czy pseudodębskich namaszczonych mędrców , którzy to wiedzą lepiej.Zobacz jak pracuje i co potrafi słynne trio nauczycielskie, a pracują przecież po 8 i wiecej godzin licząc z przecinaniem wstęg czy innymi bankietami.

  • Nauczyciele z tymi przymiotami są w każdej szkole na wagę złota i większość w naszych szkołach taka jest.Pozostają niestety pozoranci którzy „przychodzą do pracy”.Trzeba być ślepym ,żeby nie zauważać pań mających parcie na szkło kosztem jakości poziomu naszych szkół.Łyżka dziegciu załatwi beczkę miodu.

  • @ ANN pełna zgoda, ale zobacz nie dalej jak wczoraj całe liceum pól dnia sie modliło. Nie mam nic do religii i wiary, ale sorry chyba nauczyciel nie powinien brać kasy za prowadzenie uczniów do kościoła. To jakieś nieporozumienie jest. Każdy uczeń ma raczej jakiegoś rodzica bądź opiekuna i to raczej jego działka. Nawet najlepszy nauczyciel MATEMATYKI W KOŚCIELE NIE NAUCZY. Pani Dyrektor z całym szacunkiem , lecz raczej Pani przesadza !!!

  • Dopołudnia były lekcje, a msza była o godz. 12 i połączona była z uroczystością 75 – lecia powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

   Jako rodzic cieszę się, że szkoła uczciła to święto.

   Natomiast jest wiadomo, że komuniści nie obchodzą takich świąt.

   Dzisiaj nad zalewem jest festyn. Na to jest czas i pieniądze, a o Polskim Państwie Podziemnym jest
   tylko wzmianka na stronie urzędu.

  • Do południa, tak nawiasem ale do rzeczy; festyn to pomysł burmistrza , nic mi do tego, takiego burmistrza wybrano. Natomiast wyjście w ramach lekcji do kościoła to gruba przesada,można przecież zorganizować krótka akademie i oddać hołd podziemnemu państwu w ciągu np. 15 minut. Napiszę raz jeszcze , nauczyciele szczególnie w szkołach średnich powinni przede wszystkim skupić sie na uczeniu!!!Jeśli to do Ciebie Rodzicu nie dociera , to trudno.W szanujących się szkołach w różnych częściach kraju ( wiem, bo mam rodzinę i znajomych ,a problemy oświaty są mi bliskie)wszystkie akademie, wyjścia do teatru, kina, czy nawet kościoła odbywają się PO LEKCJACH, a nie ich kosztem. Piszę to ,ponieważ takie wycieczki sa w tej kiedyś bardzo dobrej szkole obecnie normą!!!

 8. Proszę nie opluwać starostów, Pan Starosta „Jurek” to człowiek bardzo oddany sprawie oświaty i człowiek wielkiego serca. Proszę też nie porównywać sytuacji w Gorzycach do Dęby – tam są ciągle pozyskiwane fundusze unijne na edukację – a w Dębie, jakby nawet Pan „Jurek” przywiózł pieniądze w worku to i tak pani dyrektor zawodówki by nie wiedziała na co je wydać.

  • Prowokacja.Każdy znaczący projekt w powiecie na placówkach oświatowych i służby zdrowia realizowany jest z dotacją unijną.Na szczęście ograniczenia przepisami nie pozwalają przeżreć tych środków nauczycielom.

  • Przyjdź i zobacz do tej „zawodówki” jak są dobrze wyposażone a potem pisz bzdury dyletancie oświatowy, a Twój „Jurek” ma tyle do gadania w powiecie co wyleniały kocur na płocie

  • Dolek – opowiedz coś więcej o „Panu Jurku”, który przywozi pieniądze w worku i wymień te inwestycje, które „pani dyrektor zawodówki” mogła zrealizować ale nie chciała lub nie umiała. Fakty i konkrety proszę wielbicielu „Jurka” – człowieka wielkiego serca.

 9. P.Jurek Sudol nie ma przeciez innego zawodu jak wice bądz starosta, ladnie sie wita z kazdym , porozmawia o historii , i wszystko najlepiej przypisalby sobie, szkoda ze nie przypisuje sobie tego co sie dzieje z nowodębskimi szkolami , bo przecie najmniej go to pewnie obchodzi, ale co tu sie wyrywac przed szereg , wybory tuż tuż , zobaczym , wyborcy ocenią , i tak podejżewam , ze wyborcy tylko duzo potrafia mowic, a jak przyjdzie zrobic X to i tak zrobia inaczej

 10. @obecny Aj waj,mame tate.Nie pracujmy,świętujmy,bawmy się,celebrujmy rocznice,módlmy się,jedzmy,pijmy,walmy gorzałę.Wódkę można kupić na każdej stacji benzynowej,to uciechy nie braknie.Z nędzy wyprowadzą nas Niemcy albo Ruscy-jak w 1939 roku.Aj waj,mame tate

  • Ja wolę POROZUMIENIE PRAWICY czyli Ratusz.
   Mamy do wyboru partie polityczne: PiS albo PO.
   Mamy też do wyboru komitet Jerzego Sudoła (Forum Samorządowe).
   Ja nie chcę w powiecie ani Wróbla, ani Sudoła. Dlatego zagłosuję na POROZUMIENIE PRAWICY.

 11. Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka. Niektorzy normalni zeby sie przebic musz isc do wyborow ze starym betonem bo nie maja innego wyjscia. Startowanie solo zapewne skonczyloby sie ich sromotna porazka. To wina ludzi ze ciagle glosujemy na 'jedynki’ a pozniej placzemy ze ci sami sa tyle lat przy korycie i nic sie nie zmienia. Zobaczymy jacy nowi beda w tych wyborach, chociaz odswiezenia bym sie nie spodziewal. Wszyscy sie po prostu boja porazki. Tu sie nigdy nic nie zmieni i nikt nie dopusci mlodszych do wladzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here