Zmiana lidera w lidze szachowej !!

11

08-12-2012

Podczas VII i VIII kolejki doszło do ciekawego pojedynku pomiędzy liderem i vice liderem Nowodębskiej Amatorskiej Ligi Szachowej – Przemysławem Nowakiem (III kat. szachowa) i Bogdanem Kaczmarkiem (V kat. Szachowa). Po zaciętej partii zwycięzcą okazał się zajmujący dotychczas drugie miejsce Bogdan Kaczmarek uzyskując 1 punkt, ale jak się okazało dość cenny, gdyż przyczynił się on do zmiany lidera w tabeli.

Bogdan Kaczmarek po dzisiejszych rundach (IX-XI) utrzymał to miejsce mimo dość nie sprzyjających tego dnia meczy szachowych. Ostatecznie z bilansem 18 rozegranych partii i 15,5 pkt nadal zajmuje I miejsce będąc samodzielnym liderem NALSz. Dobra postawa tego zawodnika wyraźnie świadczy, że należy on do nieprzeciętnych szachistów i różne kombinacje mogą zmienić losy przebiegu gry, dlatego też nie bez przyczyny szachy zwane są „królewską grą”, a jak udowodnił pan Bogdan szalę każdej „bitwy” – partii można przechylić na swoją korzyść.

Nadal 3 miejsce w tabeli zajmuje Bronisław Szymański, który zdobył 12,5 pkt rozgrywając 17 partii, tuż za nim na 4 miejscu uplasował się Zenon Bogacz -10,5 pkt.

W tym miejscu wypada zaznaczyć bardzo dobrą postawę Jakuba Strzelczyka na co dzień ucznia III klasy Gimnazjum Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Dębie, który przez długi czas utrzymywał kontakt z czołówką tabeli i nadal ma spore szanse na zajęcie miejsca na podium.

Poniżej tabele NLASz po ostatnich rundach (pierwsza dziesiątka ligi).

Życzymy wszystkim zawodnikom dobrego układu na szachownicy w kolejnych rundach NALSz.

Jednocześnie informujemy, że zawodnicy posiadający najmniej rozegranych meczy, którzy z kolei nie rozegrają ich podczas kolejnej rundy rozgrywek mającej odbyć się w dniu 15 grudnia (sobota), otrzymają walkower kosztem zawodników, którzy przystąpią tego dnia do gry, natomiast od kolejnych rund analogicznie do liczby partii pozostałych do rozegrania. Zasady te nie dotyczą zawodników, którzy wycofali się z udziału w lidze.

Dziękując zawodnikom za dotychczasowe zainteresowanie, zapraszamy na kolejne rundy oczywiście ze swoimi kibicami w najbliższą sobotę tj. 15.12.2012 r. od godz. 16:00 sala nr 111 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie.

Pogoń Nowa Dęba

11 KOMENTARZE

 1. [b][u][i]to gimbaza umie grac w szachy ? sport dla plebsu ,gardze wami nieroby , ja mam wsyzstko ,audi Q7 ,dom pod rzeszowem i wyzyskuje ludzi,takie czasy [/i][/u][/b]

 2. #4 -zbierać czy zjadać?
  Emocje są solidne wbrew pozorom.
  Ty decydujesz – nie przypadek, i każda decyzja/ruch przynosi upragnione lub nie konsekwencje.. Co zbierzesz – zjadasz:)

 3. ^ #9 :)
  Konie są w stajni a przynajmniej tam ich dom a królowe [np. Elżbieta] mieszka w pałacu.. W szachach masz pan -'' konia''? :(= skoczek i '' królowa?:('' = hetman. Zawsze czas jest aby dotarło i nauki pobrać gratis :)
  #9 tak czy siak koment Twój – genialny :P

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here