Zmiany w SANFARMIE

14

2013-11-07


Spółka Sanfarm działająca w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej stała się częścią Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA – lidera rynku farmaceutycznego w Polsce. W wyniku połączenia obu spółek powołano Oddział Produkcyjny Polpharmy w Nowej Dębie, który będzie realizował zadania w zakresie produkcji farmaceutycznej, zarówno dla firm należących do Grupy Polpharma, jak też podmiotów zewnętrznych. Wszyscy pracownicy Sanfarmu zostali zatrudnieni w nowo utworzonym Oddziale, a dotychczasowy prezes spółki Ryszard Latawiec objął stanowisko Dyrektora Oddziału.

Polpharma SA jest największym polskim producentem leków i substancji farmaceutycznych. Z obrotami w wysokości około 1 mld dolarów należy do grona 25 największych firm generycznych na świecie. Formalne połączenie przyczyni się do ściślejszej integracji działalności spółek. Przyniesie wymierne korzyści dzięki efektowi synergii, m.in. w procesach zakupu surowców, materiałów opakowaniowych czy mediów. Silna marka Polpharmy ułatwi pozyskiwanie nowych kontrahentów i pozwoli na lepsze wykorzystanie potencjału produkcyjnego Oddziału w Nowej Dębie. Połączenie umożliwi również dostęp do nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań, jakimi dysponuje Grupa Polpharma, a dla pracowników – będzie szansą rozwoju i pozyskiwania nowej wiedzy.

– Już odczuwamy rezultaty wspólnego działania. Budżet Oddziału na 2013 rok zakładał wytworzenie 22123 tys. opakowań leków, tymczasem wyprodukujemy znacznie więcej -ponad 22 600 tyś. opakowań. Rozwijamy produkcję kontraktową i w kolejnym roku spodziewamy się wzrostu o 2 mln opakowań. Stabilne plany produkcyjne są też pozytywnym sygnałem dla naszych pracowników. O ile sytuacja na rynku farmaceutycznym znacząco się nie zmieni, pracy w najbliższym czasie nie powinno nam zabraknąć – podsumowuje Ryszard Latawiec, Dyrektor Oddziału.

Grupa Polpharma zatrudnia ponad 7 tys. pracowników, z czego ok. 4200 w Polsce. Firma została uhonorowana przez Komisję Krajową NSZZ \”Solidarność\” Certyfikatem Pracodawcy Przyjaznego Pracownikowi. Zajęła również l miejsce w kategorii Farmacja i Medycyna w badaniu Universum Student Survey, w którym polscy studenci wybierają Idealnych Pracodawców. – Jesteśmy przekonani, że renoma Polpharmy oraz reprezentowane przez nią standardy w zakresie szkolenia i rozwoju pracowników będą przyciągać do Oddziału w Nowej Dębie najbardziej utalentowanych specjalistów – twierdzi Arkadiusz Nowak, odpowiedzialny w Oddziale za sprawy personalne.

Polpharma przywiązuje znaczącą wagę do dobrego sąsiedztwa i budowania relacji w społecznościach, gdzie znajdują się jej zakłady. Firma angażuje się w programy społeczne i edukację zdrowotną. Dofinansowuje projekty wolontariackie realizowane przez pracowników na rzecz społeczności lokalnych. W ramach programu wolontariatu prowadzonego przez Grupę Polpharma pracownicy Oddziału w Nowej Dębie jeszcze w tym roku przeprowadzą rewitalizację placu zabaw w Przedszkolu nr 12 w Tarnobrzegu oraz zorganizują eksperymenty zachęcające uczniów do nauki przedmiotów ścisłych w Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Dębie.

POLPHARMA

14 KOMENTARZE

  1. << Witam, tu Admin. Wpis usunięty tak jak dwa poprzednie, nie dotyczące tematu. Tematy wszelakie można wrzucać na forum lub w mini czacie. Dziękuję za uwagę >>

  2. pracownicy Oddziału w Nowej Dębie jeszcze w tym roku przeprowadzą rewitalizację placu zabaw w Przedszkolu nr 12 w Tarnobrzegu oraz zorganizują eksperymenty

  3. to nie uczciwe ale wydźwięk.:D[quote]pracownicy Oddziału w Nowej Dębie jeszcze w tym roku przeprowadzą rewitalizację placu zabaw w Przedszkolu nr 12 w Tarnobrzegu oraz zorganizują eksperymenty [/quote]:D:D Spoko – to tylko dzieciaczki!

  4. [quote]Ordon wbij sobie do głowy :tylko wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw daje lokalny rozwój .[/quote]

    a to pan ORDON tego nie wie????
    Przeciez córeczka geografie studiuję to powinna wiedzieć.. i Tatusiowi powiedzieć … no nie???? :P

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here