Zmodernizowany i przebudowany Oddział Wewnętrzny

47

Z udziałem Posła na Sejm RP Mirosława Pluty, Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesława Ordona, Starosty Tarnobrzeskiego Krzysztofa Pitry, Wicestarosty Tarnobrzeskiego Jerzego Sudoła , Dyrektor Szpitala Bogdan Tomczyk i Kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych lek. med. Ewa Gronkowska – 13 listopada 2014r. oficjalnie otworzyli przebudowany i zmodernizowany Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Chorób Płuc zlokalizowany przy ul Kościuszki w Nowej Dębie.
Przy dotychczasowym budynku wybudowano nowe wejście główne, klatkę schodową, windę, zadaszony podjazd dla karetek oraz część w której znalazły się izba przyjęć, gabinety lekarskie, zabiegowe oraz sanitariaty.
Oddział Chorób Wewnętrznych z pododdziałem Chorób Płuc wzbogacił się również o nowe urządzenie do badań USG oraz nowoczesne łózka szpitalne.
Przebudowa znacznie poprawi dostępność obiektu dla pacjentów, także niepełnosprawnych, komfort pobytu chorych na Oddziale, jakość świadczonych tam usług medycznych i warunki pracy załogi.
Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Chorób Płuc prowadzi diagnostykę, leczenie i profilaktykę pacjentów z zakresu wszystkich schorzeń internistycznych. Zlokalizowany jest na dwóch piętrach, liczy 77 łóżek.

Powiat Tarnobrzeski

47 KOMENTARZE

  • Już nie wspomnę o oddziale gin_polozniczym. Gdzie lekarze młode pacjentki jak mięso traktują zero taktu zaangażowania, najgorszy położniczy oddz. Na Podkarpaciu.

 1. Teraz sobie przypomnieliście o wydarzeniu które miało miejsce tydzień temu i odgrzewacie stary kotlet. Podejrzewam że nie mieliście czasu,zajęci wprowadzeniem na portal paszkwili przeciwko urzędującemu burmistrzowi przed ciszą wyborczą.

 2. Ludzie pomyślcie o podniesieniu jakości usług medycznych na tym oddziale , tam nikt nie chce sie leczyć, niech wreszcie ktoś zrobi porządek na tym oddziele. To jest najgorszy oddział w powiecie. Wykańczalnia…..

  • Popieram , to jest umieralnia a nie szpital. Tak złej opini nie ma żaden inny w powiecie.
   Łapuwkarstwo i obojętność to wszystko co go wyróżnia , ale to już jest przypadłość takich małych miejscowości , lekarze myślą że są „czymś” lepszym od pozostałych i robią co chcą , potem w pierwszym rzędzie w kościele stoją fundując witraże za zagraniczne ludziom pieniądze …

  • Kurcze iPad sam mi zmienia słówka więc sorki za błędy zamiast”zagraniczne” miało być „zagarnięte” ….:-)

  • By podnieść jakość usług medycznych to trzeba wykwalifikowanych lekarzy. Żaden dobry lekarz nie przyjedzie Ci do szpitala, w którym nie ma dobrych warunków. Dlatego ja popieram przebudowę szpitala, dzięki niemu będzie też szansa na bardziej wykwalifikowany personel

 3. Dostac sie na odddział wewnetrzy tzn skazac sie na śmierć!Jakich mamy lekarzy?! Nie ma przede wszystkim kardiologa, nie ma dobrego lekarza internisty! Z czego mamy sie cieszyć!? Na co komu ten podjazd, skoro jak juz sie wjedzie na oddział to nie ma kto sie zając człowiekim!panowie rzadzący to cos trzeba z tym zrobić, a nie chwalic sie murami! należałoby sie pochwalić dobra opieką medyczną! której niestety ale nie ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. słyszałem od ludzi ( wielokrotnie) że jeżdżą do lekarzy i szpitala w kolbuszowej bo tam sie stawia na ludzi- miły personel,dużo pielegniarek itd.

  • Szpital w Kolbuszowej cieszy się bardzo dobrą renomą http://www.szpital-kolbuszowa.pl zobaczcie sobie wszystkie oddziały w szpitalu, są odremontowane eleganckie a szpital wygląda jak klinika, na stronie internetowej można zobaczyć jak wygląda Pogotowie ratunkowe jakie w Kolbuszowej są nowocesne karetki 2 specjalistyczne 2 podstawowe i 2 transportowe cały tabor jest nowoczesny a jedna karetka specjalistyczna którą nabył ostatnio kolbuszowski szpital jest jedną z najnowocześniejszą na podkarpaciu zresztą pogotowie w kolbuszowej obsługuje 65 tyś ludzi w powiecie kolbuszowskim a w nowej debie pogotowie obsługuje rejon gminy Nowa deba czyli jakieś 16 tyś mieszkańców, jest różnica? jest! jeżeli ktoś ma wątpliwośći co do szpitala w Kolbuszowej to mozna przyjechac i pochodzić po oddziałach albo zapoznac się na stronie internetowej, duzym zainteresowaniem cieszy się oddział ginekologii i położnictwa w którym rodzi się bardzo duzo dzieci co najciekawsze rodzą tu kobiety z mielca i rzeszowa, niewspominając już o innych miejscowośćiach, na 5 piętrcze szpitala powstał najnowocześniejszy oddział OJOM, w tym roku jescze rusza otwarcie pooddziału Urologii, w przyszłym roku planowana jest budowa szpitalnego oddziału ratunkowego z nowoczesną izbą przyjęć, mianowicie szpital bierze udział z 3 innymi szpitalami w projekcie że przy każdym szpitalu będzie budowany inny oddział i w nastepnym roku rusza budowa ośrodka geriatrii i drugiego w Kolbuszowej zakładu tzw.hospicjum, a co do lekarzy są jedni lepśi drudzy gorśi zależy, i nie ocenia się szpitala tylko lekarza a nie zaraz cały szpital bo przypominam że na każdym oddziale jest inny personel a ocenia się tą osobę która żle wykonała leczenie a nie odrazu szpital. i żaden szpital w polsce niejest dobry i wspaniały każdy szpital ma jakieś błędy i jakieś wady więc wiecie w Kolbuszowej tez niema luskusu…

 5. A czy to prawda ,że pani ordynator na wewnętrznym Ewa Gronkowska jest córką pani skarbnik z powiatu pani Elżbiety Wojciechowskiej , a pan ordynator na psychiatryku pan Marek Gronkowski to zięć tej pani skarbnik?
  Jeżeli tak to dość rodzinny ten nasz szpital :D:D:D

 6. Czy wy wszyscy myślicie, że to takie proste zwolnić połowę personelu?! A kto niby tu przyjdzie? Młody, niedoświadczony prawdopodobnie bez ambicji na nowe doświadczenia. Na początku trzeba pokazać szpital, dobrze go zareklamować by ktoś z większym stażem, dużym doświadczeniem chciał do tej małej miejscowości przyjść i coś zmienić. Zamiast ciągle krytykować, cieszmy się z tego, że coś się zmienia. Kroczek do kroczka i będzie coraz lepiej.

  • A KTO I DLACZEGO MA NIBY ZWALNIAĆ POŁOWE PERSONELU? CZYŻBY JUŻ PO WYBORACH LUDZIE DOWIEDZĄ SIĘ TEGO CZEGO NIE MÓWIONO PRZED?

  • Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że w naszym szpitalu mało jest dobrych lekarzy, to oni stanowią podstawę skutecznego leczenia. Zagalopowałem się mówiąc, że połowę ale na pewno znaczą część.

 7. To już ostatni dzwonek by wziąć sie za ten bałagan, Panie dyrektorze to Pana wina , dojdzie kiedyś do tragedi i te sprawy wyjdą na światło dzienne.

  • Przecież już wyszły. Forum jest ogólnodostępne.
   Nie wchodzą na nie te osoby które nie umieją czytać.

  • A czemu on jest winny? Ja pamiętam jak wyglądał ten szpital jeszcze kilka lat temu i dostrzegam zmiany na lepsze, ale oczywiście co by nie robić to zawsze będzie źle. Dać podwyżki i uciszyć lud, nie robiąc nic więcej umie każdy, tak jest najprościej.

 8. Wielka feta na oddziale wewnętrznym, na którym ordynatorem jest córka głównej księgowej powiatu, na psychiatrii ordynatorem jest zięć pani skarbnik. To jest gorzycka ekipa.

  W obecnym rozdaniu głównym starostą będzie facet z Gorzyc, zastępcą Pitra z Baranowa Sand. Sudoł, człowiek z ich koalicji ( PSL – PO – FORUM )ma propozycję zasiadać jako zastępca Ordona w miejsce Żołądzia. Siedziałby sobie przy żonie w jednej firmie do emerytury odciąganej w nieskończoność klepiąc dobry grosz.

  Jest spore prawdopodobieństwo, że w zarządzie powiatu nie będzie ani jednego radnego z Nowej Dęby.

  Z wdzięczności całujemy dłonie księdzu W.

  • P. Sudoł już nie jest potrzebny w koalicji. Koalicja PSL z PO i radni pisowscy ze wsi dobiją jedyne prawdziwe miasto w powiecie.

 9. Tacy jesteście wspaniali to czemu wybieracie jakiegość Wróbla z którym żadnej koalicji nikt nie zawrze bo gościa nikt nie trawi
  ani PSL, ani PO ani Forum, – Politycy Nowo Dębscy.

 10. „Nowodębscy” pisze się łącznie. Pozdrawiamy familię gorzycką, która na nowodębskim forum nigdy nie śpi.

 11. Piszecie, moi drodzy, o różnych bolączkach, zarówno Waszych osobistych jak i ogólnych. Narzekacie na szpital, burmistrza, radę miasta, sąsiadów i Bóg wie co jeszcze. Nie wnikam w ich zasadność. Czytając Wasze posty ja – stary zgred – mam jeden wniosek. On również będzie rodzajem narzekania, ale narzekaniem o którym nie czytałem w żadnym z Waszych postów.
  Będzie to narzekanie na szkolnictwo, ze szczególnym naciskiem na język polski. Z lektury Waszych listów (wolę to określenie niż post)bije w oczy katastrofalny poziom nauczania języka polskiego. W treści nielicznych Waszych listów nie ma błędów ortograficznych. Jeżeli do tego dodać błędy składniowe, przestankowe czy logiczne, jawi się obraz KATASTROFALNEGO POZIOMU nauczania naszego ojczystego, u licha, języka. Ten zaś poziom nauczania leży o podstaw każdego sukcesu lub porażki w życiu zawodowym. Wydaje się być to truizmem, ale trzeba sobie uzmysłowić tę prostą prawdę. Bez znajomości prawideł językowych, bez umiejętności sprawnego posługiwania się nim i wyrażania przy jego pomocy swoich myśli w sposób jasny i zrozumiały dla odbiorcy, pozostaną narzekania i biadolenia nad złym losem i złym ludźmi, którzy nie pozwalają nam zabłysnąć na firmamencie. O to mam pretensję nie do Was, ale do Władz miasta i władz szkolnych. To one są odpowiedzialne za poziom nauczania i co za tym idzie – za sukces swoich obywateli. To Władze miasta i gminy muszą widzieć i ROZUMIEĆ problem przyszłości swoich mieszkańców. Bez umiejętności prawidłowego używania języka w mowie i w piśmie nie istnieje możliwość komunikowania się, a pozostanie Podkarpaciu jedynie narzekanie, bieda, zaściankowość, kompleksy i głęboki żal do Świata. Dla wyjaśnienia dodam, że nie jestem nauczycielem ani człowiekiem związanym ze szkolnictwem.

 12. Po co? Przecież ten szpital w Nowej Dębie jest do likwidacji (trzeba ratować Tarnobrzeg). Zlikwidowano odział płucny, a potem polecą ginekologia-położnictwo, potem chirurgia. W Dębie pozostanie tylko przechowalnia umierających, no może i psychiatryk – bo trzeba gdzieś ulokować przeciwników jedynie słusznej władzy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here