Akty znieważenia flagi narodowej

25

04.03.11r.

W Nowej Dębie, Tarnobrzegu i Kolbuszowej podczas ostatniego długiego weekendu doszło do szeregu przypadków znieważania flagi państwowej.

W naszym mieście grupka młodych ludzi znajdująca się w okolicy Delikatesów Centrum rzucała m.in. butelkami w zawieszone na słupach flagi narodowe, a także usiłowała dokonać ich kradzieży. Na widok nadjeżdżających służb porządkowych grupka młodych mężczyzn zbiegła do pobliskiego lasu. Trwają czynności mające na celu ustalenie danych osobowych wandali. Ktokolwiek byłby w stanie stwierdzić tożsamość sprawców proszony jest o kontakt z nowodębskim komisariatem policji lub Strażą Miejską.

Z kolei w Tarnobrzegu pijany 23 latek idąc przez plac Bartosza Głowackiego zdjął ze słupa wywieszoną na święto państwowe flagę narodową. Następnie idąc z nią ulicą Wyszyńskiego rzucił flagą wprost pod przejeżdżającego busa. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie. Tarnobrzeżanin po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.  Za popełnione przestępstwo  publicznego znieważenia flagi państwowej grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Wczoraj w nocy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Kolbuszowej, który znieważył flagę narodową, biegając z nią ulicami i wykrzykując wulgarne słowa. Kilkanaście minut po godz. 2 dyżurny kolbuszowskiej komendy na jednej z kamer monitoringu zobaczył jak młody mężczyzna biega ulicami miasta wymachując flagą narodową. Skierowany na miejsce patrol Policji zatrzymał 20-letniego mieszkańca Kolbuszowej, który na widok policjantów wyrzucił  flagę w trawę. Miał w wydychanym powietrzu 2,65 promila alkoholu i nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania.


Fot.: Zapis z kolbuszowskiego monitoringu


/info


——

25 KOMENTARZE

 1. Smutne to co wyzej napisane,oczywiście naganne ale moze przyczyny nie wynikaja tylko z głupoty i naduzywania alkoholu?
  Wystarczy popatrzeć na nasze tzw. elity polityczne ,ktore głęboko w tyle maja i społeczeństwo i państwo.Mam wrażenie,że słowa Polska i patryjotyzm nie zchodzi im z ust a tak naprawde uzywaja symboli do własnych gierek politycznych ,podważaja działania legalnej wladzy, legalnego prezydenta. Po prostu żenada.

 2. Polska jest krajem postkolonialnym który nie zdołał wytworzyć własnej elity. Klasa którą obecnie nazywamy elitą w dużej mierze nie została wyłoniona przez społeczeństwo lecz przez okupantów. Przypomnę: patriotów mordowano (Katyń, gen. Nil i inni) a na stanowiskach obsadzano służalców, konformistów, kolaborantów. Po 89 roku nie dokonały się żadne zmiany. Pseudoelity PRLu i ich potomkowie zagarnęli biznes, media, politykę a w efekcie władze. Do społeczeństwa czują pogardę lub też strach gdy to spoleczeństwo zaczyna domagać się elementarnej sprawiedliwości i poszanowania. Patriotyzm dla opisanej przeze mnie pseudoelity jest groźny (Miecugow w tvn24 niedługo po katastrofie smoleńskiej wyraził obawę, że "budzą się demony patriotyzmu" ). Patriotyzm to miłość do Ojczyzny. Miłość do Ojczyzny to stawianie pytań o jej losy: o jej przeszłość, teraźniejszość, przyszłość. Ale odpowiedzi na te pytania mogą być groźne dla tych którzy nami rządzą. Stąd też klangor oburzenia, wrzaski i krzyki gdy tylko "budzą się demony patriotyzmu". Patriotyzm to "siara", "wstyd", "obciach". Przypomnę jak Zapendowska w którymś z tych kiepskich programów zbeształa chłopaka za to ze wybrał utwór nacechowany patriotycznie.

 3. Jak widać najbardziej nieudolni funkcjonariusze byli w N. Dębie, nawet chłystków nie potrafią złapać, a może ze strachu włączyli koguta kilometr od incydentu, tak aby gnoje mieli czas na ucieczkę:D

 4. Po twojej wypowiedzi można odnieść wrażenie, że reprezentujesz elektorat PiS-owski i to ty jesteś przesiąkniety tego typu domysłami. Twoi "bohaterowie" z PiSu na okrągło powtarzają podobne wywody. Do was nadal nie dociera, że czasy PRL-u już minęły. Chciałbym żebyscie w końcu to zrozumieli, że żyjemy w innych czasach, że Rosjanie nie chcą nas zgładzić, że nie przysyłają swoich ludzi aby obejmowali posady Państwowe. PAtriotyzm jak najbardziej jest ważny ale miara patriotyzmu nie jest podtrzymywanie wrogości do wrogów z przeszłości tak jak to robicie lecz pielęgnowanie i utrzymywanie miłosci do ojczyzny. Jeśli wy tak cchecie wychowywać młode pokolenie to czeka nas III wojna światowa, w prawdzie była już blisko kiedy to św. pamięci Lech ogłosił na forum międzynarodowym, że Rosjanie do niego strzelali. Nie tędy droga !!!!

 5. W pełni podzielam zdanie ZIMNEJ PIŁKI.. i jednocześnie pytam Pana(ią) spod nr 4, gdzie podziali się ci zagorzali pracownicy służb bezpieczeństwa, gdzie podziali się urzędnicy partyjni czyżby nasza Ojczyzna została oczyszczona a oni wyjechali z niej w myśl tego co Waść piszesz. Czy ci ludzie i ich dzieci nie piastują dziś prominentnych stanowisk bo NIBY są lepiej wykształceni. Zwykły szary obywatel ma siedzieć cicho i jeżeli upomni się o swoje to zaraz go trzeba zgnoić. I tak Szanowny Panie(i) ma wyglądać nasz Wolny Kraj, jeżeli tak to znaczy, że KOMUNA nadal istnieje. Zaznaczam, że nikt tutaj nie szuka "szpiegów" po prostu nikt ich stąd nie wywalił i nadal kręcą jak chcą. Pozdrawiam.

 6. "Zimna_Pilka"
  Świetny wpis. Gratuluję.
  Do#4: jeśli piszesz, " że nie przysyłają swoich ludzi aby obejmowali posady Państwowe"( chodzi o Rosjan), to skąd ich mamy tylu w najwyższych urzędach państwowych?. Prześledź ich życiorysy a zrozumiesz czyimi są patriotami.

 7. Oj chłopcy prawicowcy i pisowcy:P
  Sami mówicie wszem i wobec ,że to nie jest wasz kraj ,że to nie jest polskie państwo vide #2,vide#5 wiec jak mozecie oczekiwac postaw patriotycznych i szacunku do flagi która przecież jednym z symboli tegoż panstwa jest? Jak mozna wymachiwać polską flagą i krzyczeć Tusk zdrajca ,albo mówic o prezydencie per p.Komorowski -przecież są wybrani w demokratycznych wyborach?
  Jasne ,że komuna istnieje przede wszystki mentalna co widać i słychać:P

 8. Zgodzę się z Tobą, że patriotyzm ma być miłością do własnej Ojczyzny ale przecież miłość do własnej Ojczyzny oznacza (tak jak napisałem wcześniej) troskę o jej teraźniejszość i przyszłość. Przyszłość musi być budowana na fundamencie Prawdy o Jej przeszłości. Historia Polski XX wieku to głównie:
  a) II RP- okres budowy suwerennej państwowości Polskiej
  b ) okres II wojny światowej
  c) okres PRL
  d) okres po 89 roku do dzisiaj.

  Granica między a b i c jest wyraźna. Natomiast między c i d przy bliższej obserwacji już nie koniecznie. Owszem instytucje zmieniły nazwy, poszerzono zakres swobód obywatelskich, zmieniły się stosunki ekonomiczne, stare gadające głowy z telewizorów zastąpiono nowymi a w sklepie można kupić Coca-Cole itd.

  Ale czy komuniści mieli swoją Norymbergę? Czy po 89 roku doszło do wymiany elit ? Czy ludzie bez kręgosłupa moralnego służący obcemu państwu (ZSRR) zostali wyeliminowani z życia politycznego i biznesowego? A może to właśnie w ich ręce ( i ręce ich dzieci) trafił majątek i władza?

  Ciepła Piłko: Dzieci aparatczyków były nie NIBY lepiej wykształcone ale PO PROSTU lepiej. A dlaczego? Bo to dzieci ludzi władzy mogły się uczyć na zachodzie: wszak rodzice mieli pieniądze, załatwiali paszporty a nawet (o ironio!) stypendia zachodnich fundacji których celem była pomoc opozycji w krajach socjalistycznych. Takie jajca! Ale co z tego wykształcenia skoro nie wpojono wartości? Skoro wzorem mentalnym jest "inteligencja pracująca" a nie etos intelektualny IIRP? Inne dzieci w tym czasie nosiły "bibułe", były wyrzucane ze szkół, bite pałami za walkę o Godność, o Prawdę, o Wartości. Swoją drogą chichotem historii jest fakt, że za kasę "wrogiego zachodu" pakowaną w tworzone przez organa bezpieczeństwa struktury opozycyjne będące w rzeczywistości systemowymi kanalizatorami buntu przygotowano się do "transformacji". Tak naprawdę IIIRP wystartowała nie w 89 czy 90 roku lecz w roku 88 kiedy to weszły w życie tzw ustawy Wilczka i ruszył proces uwłaszczania się nomenklatury. Mógłbym napisać sporą rozprawę na ten temat ale to nie miejsce i czas. Zbigniew Herbert o narodzinach III RP: [url]http://www.youtube.com/watch?v=08fTkWazwX4[/url]

 9. Dobrze napisane. Ale kto wychował tych głupków co niszczą flagi? Myślę że Michnik Błazen Palikot czy Wojewódzki też mają swoją działkę

 10. po co te flagi i państwa. najlepiej to pokój ruchy pacyfistyczne i ekologia. jakiś patriotyzm a zwierzęta to zabijacie i jecie. jacy z was ludzie. jakieś religie i wiary. co to jest. ja jestem wolny. nie muszę być polakiem. jestem po prostu tutejszy.

 11. po co te flagi i państwa. najlepiej to pokój ruchy pacyfistyczne i ekologia. jakiś patriotyzm a zwierzęta to zabijacie i jecie. jacy z was ludzie. jakieś religie i wiary. co to jest. ja jestem wolny. nie muszę być polakiem. jestem po prostu tutejszy.;):o:( no i co?

 12. Ja powtórzę za Herbertem:
  [i]"Ten nieszczęsny okrągłostołowy poród nie zakończył się nawet cesarskim cięciem, lecz wymóżdżeniem płodu". [/i]

  O elitach PRLu: "Oni uwierzyli systemowi albo systemowi służyli" i o tych samych ludziach gdy suchą nogą przeszli rządzić Polską po 89 roku:
  Teraz ta komunistyczna inteligencja chce udzielać dobrych rad nie odpowiadając za nic. Oni chcą być cały czas na górze nie licząc się ani z narodem ani z państwem. Naród można oszukać – bo to już robili. A Państwo można sprzedać. Tego się nauczą jako nowego geszeftu. Byli i są nie inżynierami dusz ale fuszerami dusz. Teraz fuszerują Rzeczpospolitą.

 13. Patriotyzm traktowany jest jako przejaw zacofania, a dbałość o interes narodowy jako brak zrozumienia naszego miejsca w Europie. Do tego, Neo – Polacy mają własną ocenę okrągłego stołu.

  Ale jest jeszcze poczucie dumy.

 14. po co te flagi i państwa. najlepiej to pokój ruchy pacyfistyczne i ekologia. jakiś patriotyzm a zwierzęta to zabijacie i jecie. jacy z was ludzie. jakieś religie i wiary. co to jest. ja jestem wolny. nie muszę być polakiem. jestem po prostu tutejszy.;):o:( no i co?

 15. krótka piłka – kiepska prowokacja. Jestem pacyfistą i patriotą. Dla mnie patriotyzm polega na tym,że jak widzisz, jak sąsiad wywala śmieci do lasu, to dziada o%%%lisz. A w razie potrzeby jesteś w stanie coś zrobić dla ludzi wokół ciebie jako wolontariusz. A jak jest okazja,oddajesz krew.
  Szukanie zdrajców tzw. narodu zostawiam Prawdziwym Turboelo 100% Patriortom.

 16. POLSKA. Kraj wolnych ludzi. To tutaj powstała SOLIDARNOŚĆ – ruch który obalił komunizm. Pod koniec lat 80 wybuchła kolejna fala strajków. Komunistyczny reżim zgodził się na rozmowy o oddaniu władzy. Porozumienia okrągłego stołu zapoczątkowały przemiany stanowiące realizacje postulatów robotniczych. Wkrótce rozpisano pierwsze wolne wybory. Pełne zwycięstwo Solidarności otworzyło drogę do zerwania z przeszłością. Tak powstała wolna, demokratyczna Rzeczpospolita Polska.
  [b]BRZMI FANTASTYCZNIE? TYLKO TO NIE PRAWDA. [/b]

  Dla miłośników historii i polityki:
  [i]"Gdzie narodziła się idea Okrągłego Stołu? W Warszawie? Czy w moskiewskich gabinetach? "[/i] Michnik wnoszący toasty z Kiszczakiem itd. Polecam ten program dokumentalny:
  czI: http://www.youtube.com/watch?v=-RGpLdGgrBA
  czII : http://www.youtube.com/watch?v=fSrjd42VZlo&feature=related
  czIII: http://www.youtube.com/watch?v=307RDBFzlcQ&feature=related

 17. [b]A tam, od razu akty znieważanial. Skandalem jest fakt, że co dziesiątego każdego miesiąca w warszawce, grupy oszołomów z pomalowanymi jakimiś napisami polskimi flagami, potrafi nimi machać prawie że przed obliczem Pierwszego Urzędnika państwa i nikt tego nie ściga. [/b]

 18. Cała przyczyna leży w jednym problemie: ktoś durny zlikwidował obowiązkową służbę wojskową. Gdyby gówniarze dostali w d…ę w wojsku nie byłoby tyle wandalizmu teraz. Proste i oczywiste!

 19. A na ulicy można w morde dostać , jak się nie ma fajki (nawet w ogóle nie paląc)… może tymi i podobnymi sprawami zajmą się rzekomi patrioci itp żeby w tym naszym patriotycznym "kraju" można było bezpiecznie spacerować wieczorami.Mi akurat wariat biegnący z kawałkiem materiału na kiju w nocy mniej przeszkadza.Także pan/pani pijący w lesie piwko lub wino – czemu nie ?Patrzmy na rzeczy naprawdę ważne,którymi trzeba się zająć a nie róbmy afer z błahostek "bo to nie wypada , bo to nie na miejscu" flaga , krzyż itp , itd – mnie nie obchodzą.Chcę tylko aby moje dziecko mogło żyć po swojemu bezpiecznie.Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here