Znamy szachowego Mistrza Nowej Dęby !

10

W drugich szachowych Mistrzostwach Nowej Dęby zwycięzcą został zeszłoroczny Mistrz Bogdan Kaczmarek.

W zawodach wzięło udział 10 zawodników. Większość z nich uczestniczyła w poprzednich wydarzeniach szachowych organizowanych przez Pogoń Nowa Dęba i Towarzystwo Ratusz takich jak chociażby Nowodębska Liga Szachowa. Chęć udziału w zawodach zgłaszali także szachiści z innych miejscowości (Turbia, Tarnobrzeg), jednak organizatorzy zadecydowali, że ten turniej adresowany jest wyłącznie do mieszkańców Nowej Dęby.

mistrozstwaachowe1

Minusem był fakt, że do udziału w zawodach zgłosiło się tylko dwóch juniorów ( Michał Socha i Jakub Socha). Wierzymy, że wprowadzana do szkół nauka gry w szachy zmieni w przyszłości ten stan. Wszak szachy bez względu na wiek dziecka, mogą poprawić jego koncentrację, zwiększyć cierpliwość i wytrwałość, a także rozwinąć zmysł twórczy, intuicję, pamięć oraz umiejętności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji; mając na uwadze, że gra w szachy uczy też determinacji, motywacji i sportowego zachowania.

Ostatecznie po rozegraniu 7 rund Szachowym Mistrzem Nowej Dęby ponownie został Bogdan Kaczmarek. Na miejscu drugim uplasował się Przemysław Nowak, a brąz wywalczył Krzysztof Wypniewski. Zawody prowadził Wojciech Bulanowski. Wszystkie wyniki były na bieżąco wprowadzane do programu Chessarbiter i zamieszczane w Internecie. Dekoracji zawodników dokonał radny Marek Ostapko współorganizator zawodów.

Towarzystwo RATUSZ oraz Stowarzyszenie POGOŃ Nowa Dęba dziękują za udział w Mistrzostwach wszystkim zawodnikom. Gratulujemy również zwycięzcom! Kolejne zawody sportowe w przygotowaniu !

10 KOMENTARZE

  1. Kiedy skończy się ta walka polityczna? wszyscy rozumieją że turniej był wymierzony w obecne władze naszej gminy (Wiesława Ordona) i naszego kraju (Donalda Tuska)oraz we władze Unii Europejskiej. Dość z walką polityczną!

  2. Gral i przegral z kretrsem ale niedlugo na strone miasta przeczytamy ze to byla zaplanowana z gory przewidziana porazka a nawet sam oddal mecz bo zawsze tak od wielu lat wspiera sport :)

  3. Malo tego na koniec gromki echem krzyknal: Pawle wzywam cie do przegrania wszystkich meczy bo ja wspieram sport to i Ty musisz :)

  4. Brawo Bodo !!! GRAAAT-y za zwycięstwo w turnieju. Tak myślę , ze (Twoim sposobem) dam CI flaszkę za puchar. Konsumpcja wspólna )). pozdr.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here